Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem veszi sok ember...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem veszi sok ember figyelembe a racionalitást a szerelemben?

Figyelt kérdés

Korunk általános embere a párválasztásnál hallgat az érzelmeire (termelődjenek azok a bizonyos hormonok), és figyelembe veszi a szexuális vonzódást.

A racionalitást viszont magasról lesz*rja. Tehát hogy a másik ember intelligens-e, érett-e, intellektuális-e illenek-e egymáshoz, milyen a személyisége, vagy hogy milyen ember.

Nem tudom, régebben hogy volt ez, és annyira nem is lényeges.

Ami fontos, hogy ma így van. De miért? És miért csodálkoznak ezek az emberek, hogy néhány hónap/év után (a hormonok termelődésének csökkenésekor/elmúlásakor) nincs miről beszélgessenek, elmúlnak az érzelmek, tönkremegy a kapcsolatuk?



2015. febr. 9. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én figyelembe veszem és ezért se volt még soha kapcsolatom. :D

L

2015. febr. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Én is figyelembe veszem. És ezért vannak/voltak tartós és harmonikus kapcsolataim.
2015. febr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Figyelembe veszem párválasztáskor, ezért maradok inkább egyedülálló.
2015. febr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
hááhh ti aztán jól jártatok xdd igaza van a kérdés kiírójának, viszont a válaszíróknak előttem el kell mondjam, túl előítéletesek vagytok és sokra tartjátok magatokat. egyedüllétre ítéltettetek :P
2015. febr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Voltál már szerelmes? Vagy találkoztál már szerelmes emberrel?

Pont a szerelem az aminek a racionalitáshoz nincs köze. Szerelmes embertől nem lehet elvárni, az ésszerű gondolkodást.

2015. febr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs így, ez maximum egy kisebb rétegre, a nagyon egyszerű emberekre igaz. De én úgy veszem észre általában a közelebbi ismerőseimen is, hogy nem csak a szexualitás miatt vannak együtt a párjukkal, hanem egymás személyiségét is bírják.

Én se azért akartam rendes kapcsolatot a barátommal, mert szexi volt aztán kész, hanem a személyisége miatt, máskülönben nem lett volna a dologból semmi komoly.

2015. febr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

1: Igen, így nem könnyű párt találni azoknak, akik figyelembe veszik a racionalitást is.


2: Akkor te mázlista vagy. Bár az a többes szám rosszat sejtet, de nem tudom, mi okozta, hogy volt, amelyik véget ért.


3: Igen, én is ezt teszem. Amíg nem találtam olyat, akinek a személyisége is tetszik, addig nem erőltetem.


4: Nem nagyon értem, amit írsz. :D


5: Valami volt, szerelemnek nem nevezném, de olyasmi, tomboltak a hormonok. De nem szólítottam meg. Kapcsolatom még nem volt. És mikor véget ért az érzés, nem értettem, hogy lehettek olyan érzéseim egy olyan lány iránt, aki egyébként nagyon unszimpatikus. Ezért mostanában már a racionalitást az érzéseim elé helyezem, hogy ne legyenek ilyen csalódásaim, és nem leszek "szerelmes" akárkibe.


6: Hát az a "nagyon egyszerű emberek" kb. az emberek 95 %-a. Legalábbis én így vettem észre.

2015. febr. 9. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!