Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Valentin-nap szerelem nélkül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valentin-nap szerelem nélkül olyan, mint árváknak az anyák napja?

Figyelt kérdés
2015. febr. 12. 16:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
53%

Nem

Akármennyi barátom volt egyikkel se tartottam a Valentin napot

És nem azért mert ők nem akarták vagy utálták ezt, hanem én nőként mondtam meg nekik hogy nem szeretném ezt megünnepelni mert értelmét nem látom

Meg ez nemis magyar ünnep, ez csak egy átvett dolog

L.

2015. febr. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hmm, a karácsony se magyar ünnep, hanem egy átvett valami. Ezenkívül, a Valentin-nap (vagy, eredeti nevén) Szent-Bálint nap szintén keresztény ünnep, pont, mint a karácsony, de leginkább az angolszász kultúrában terjedt el (nem amerikai eredetileg, hanem angol, csak a telepesek vitték magukkal a szokást is).


Csak már unom ezt a "hülye amerikai ünnep" témát...

2015. febr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12. a karácsony miért ne lehetne magyar ünnep is?karácsonykor 2 dolgot ünneplünk,Jézus születését (mert ugyebár keresztény ország vagyunk) és a téli napfordulót,ez meg egy független ünnep szerintem,és azért másolt ünnep a Valentin nap,mert itthon Bálint napnak kéne lenni,egyébként meg hiába nem amerikai eredetű az ünnep onnan vették át a magyarok ezt a hülyeséget a tv által ,vagy ne mondd hogy 120 éve is bonbont vett mindenki a párjának ezen a napon
2015. febr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

1000 éve meg nem ünnepeltek karácsonyt a magyarok, sőt, keresztények se akartak lenni, csak éppen rákényszerítették őket. Szóval?


Ez csak fölösleges hiszti. Nem kötelező tartani, de attól még egy kedves ünnep, és halál unalmas minden. egyes. évben. újra és újra ezt hallgatni. Okés, neked nem tetszik, ennyi. De már a csapból is az utálkozás, a túlfújt, fölösleges, és rendkívül álságos utálkozás megy, miszerint "nem magyar ünnep" meg "mocskos amerikai baromság" és társai.

2015. febr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
azt is idegesítő látni hogy az emberek vagy tudatlanok vagy nem tudnak olvasni,Jézus születése előtt ,illetve a keresztény vallás felvétele előtt a téli napfordulót ünnepelték,és akkor sincs semmi értelme az ünnepnek vagy tőlem indokolhatod az értelmét,a pénzen kívül
2015. febr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!