Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy az, hogy ha egy férfi elvárja egy nôtôl, hogy nagyobb szerepet vállaljon a takarítás/fôzés/mosás-ban, akkor soviniszta, de egy nô nyugodtan elvárhatja a férfitól, hogy senkitôl/semmitôl se féljen, legyen izmos, védje meg a nôt stb?

Figyelt kérdés

Akkor most szüntessük meg a nemi szerepeket, vagy sem? Mert ha igen, akkor a férfinak se kelljen izmos, magas védelmezônek lrnnie. Ha nem, akkor a nô végezze a házimunka nagy részét. (Nem azt mondtam, hogy egyfolytában üljön otthon.)

Tehát szüntessük meg vagy sem?



2015. márc. 2. 19:40
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem szüntessük meg. De akkor a férfitól se várják el, hogy legyen erôs, izmos stb.
2015. márc. 2. 19:44
 2/9 anonim ***** válasza:
5%

Ezt én csak "félig átsült emancipációnak" hívom.

Az a fele meg van sütve, hogy elvárásokat támasztunk a másik fél felé és elvárjuk, hogy megfeleljenek nekik, de, hogy a másik fél által elvárt dolgoknak eleget tegyenek az már nincs meg.

2015. márc. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5%
-És azt se vád el, hogy legyen BMW-je, lakása, nyaralója, és fél millás fizetése. Vagy ha igen, akkor neked is ugyanezek.
2015. márc. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos gyakran van ilyen, hogy valaki a másik helyzetének előnyeiből kapni szeretne (mert úgy az igazságos szerinte...), de a hátrányokból nem.
2015. márc. 2. 19:48
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Én már nem az őskorban élek, hogy elvárjam, hogy a férfi vadásszon nekem mamutot ebédre.


Csak annyit várok el amennyit magamtól is. Szóval nem legyen pató pál, nyámnyila, megoszthassuk a házimunkát egymás között.

Olyanért én sosem replikáztam amit én magam sem tettem le az asztalra. Kocka has? Mert én fitness lady vagyok?

Vaskos fizetés? Mert én annyira karrierista vagyok?

2015. márc. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Kocka has? Mert én fitness lady vagyok?

Vaskos fizetés? Mert én annyira karrierista vagyok?"


A nők 99 %-a nem így gondolkozik.


Hanem valahogy így:


Kocka has - alap.


BMW - alap.


Sok pénz - alap.

2015. márc. 2. 19:52
 7/9 anonim válasza:
66%
Gondold csak el... Regebben csak a ferfiak dolgoztak a nok otthon maradtak es neveltek a gyerekeket..aztan a vilaghaboru utan lassan a nok is elkezdtek dolgozni es emellett meg otthon foznek takaritanak nevelik a gyerekeket..es meg sokminden ....(gondolkozz rajta egy picit...)
2015. márc. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
97%

5-ös válaszoló vagyok.


Én fejben már egy csomószor ezt lejátszottam magamban.

Vegyük, hogy a férfi über-szuper. Gazdag is, BMW-s is, Sportol is... meg a többi klisé. Itt vagyok én a csóri proli lányka. Se jó test, se jó meló, se semmi. Mondjuk valami csillagközi csoda folytán mégis akar Engem. Akkor persze először tapsikolok örömömben, hogy mekkora szerencse ért, más egzisztenciáját élhetem fel! Na igen, de nekem akkor ott kuss a nevem is! Mert maximálisan a páromtól függ a "jólétem is". Tehát ez egy egyenlőtlen kapcsolat lenne. Ő elvárhatná, hogy pl otthon maradjak a kölkökkel és vezessem a háztartás. Többet társaságba ne is menjek akkor a pénzcsap elzár.


Szóval ez sem egy ideális opció részemről.


Nekem az a fontos egy férfinál, hogy tiszteljük és becsüljük egymást. Ne legyen alá-fölé rendeltség és lehessen vele haladni az életbe. Így azért csórin is jutunk valamire. És nem érzem rosszul magam, mert ki vagyok szolgáltatva, egy über BMW-s csávónak.

2015. márc. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak a pitsák gondolkodnak így. Csak mondom
2020. szept. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!