Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt ha valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják azt ha valaki nem ért egyet a modern feministákat akkor nő gyűlölő?

Figyelt kérdés

"Míg egyes javaslatok a nemeket még pontosabban leíró további személyes névmások bevezetésére, mások pedig a nemekre vonatkozó személyes névmások megszüntetésére irányulnak. Utóbbi változtatási javaslatok többnyire feminista ihletettségűek; nem logikai és lingvisztikai érvekre, hanem feminista ideológiára illetve a gender-ideológia tárgykörébe tartozó elképzelésekre alapoznak."

[link]


Ezek normálisak, szerintetek? Most bele kötni egy nyelvbe? Hát ennyi erővel a magyart is reformálni kellene, mert itt meg olyan van, hogy tanár és ebből képzed azt hogy tanárnő... Meg az eszperantó az pont, hogy az egyenlőségről szól, szóval... Én hiszek az egyenlőségbe, meg tisztelem a nőket, de az ostobaságot nagyon nem bírom tolerálni.



2015. márc. 9. 16:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Attól, hogy vannak szélsőségesek, akikkel pl. én sem értek egyet, azért a modern feministák többsége nem ilyen, csak mint mindenhol, itt is a szélsőségek a leghangosabbak.

Én azt nem értem, hogy miért gondolják sokan, hogy aki feminista, az férfigyűlölő. Én pl. feministának vallom magam, mégsem az alapján utálok vagy szeretek valakit, hogy férfi-e vagy nő, hanem az alapján, hogy milyen ember.

2015. márc. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Agymosás és demagógia.
2015. márc. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"Attól, hogy vannak szélsőségesek, akikkel pl. én sem értek egyet, azért a modern feministák többsége nem ilyen, csak mint mindenhol, itt is a szélsőségek a leghangosabbak."


Persze, ez egy jó érv, hogy csak kevés köztünk a szélsőség és nincs túlsúlyba... Én is ezt mondanám. De mikor azt hallom a tv-be, hogy bepereltek egy kommunistál feministák, mert viccet csinált a nemi erőszakból, ami valljuk be nem szép dolog, de azért egy-két bunkó megjegyzésért, amit komolyan sem gondolt, beperelni az erős túlzás. És ha már az egyenlőség, meg minden, akkor mi a helyzet a szólás szabadsággal?! A feministák liberálisabb része miért nem lép fel ez ellen? Ha túl súlyba van a kevésbé szélsőséges oldal?


"Én azt nem értem, hogy miért gondolják sokan, hogy aki feminista, az férfigyűlölő."


Árulj el nekem valamit... Mi szükség van manapság külön nő védő szervezetekre Magyarországon? Ez nem iszlám ország. Itt egyenlőség van, szóval csak arra tudok következtetni, hogy ti klikkelődtök egy klubba (persze biztos van kivétel egy-két kivétel), ahol a belépéshez egy bizonyos feltétel a kritérium. (legyél nő) És közben olyan ideológiát hirdettek (ami egyébként már régen megvalósult) azokkal SZEMBE akik nem felelnek meg a belépéshez szükséges kritériumnak. Mit gondoljak ezzel kapcsolatba?

2015. márc. 9. 17:15
 4/15 A kérdező kommentje:
Számomra a hallgatás most elég beszédesnek tűnik... :D
2015. márc. 9. 21:49
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

Bocsáss meg, kérdező, hogy nem töltöm a napom 90%-át a gyakorikerdesek.hu-n, és van életem is. :((((

A nemi erőszakból viccet csinálni nem bunkó, hanem undorító dolog. Ugyan nem sok értelme van beperelni emiatt senkit, de ettől függetlenül megvan a véleményem az illetőről.

Az, hogy feminista vagy, nem azt jelenti, hogy hőzöngesz azért, hogy reformáljanak meg egy nyelvet. Szerintem attól feminista az ember, ha úgy gondolja, hogy a férfiak és nők egyenrangúak, egyik sem alacsonyabb rendű a másiknál csak azért, mert más nemi szervvel született.

Attól, hogy mi elméletileg egy civilizált társadalomban élünk, még nem jelenti azt, hogy minden tekintetben egyenlőek vagyunk, illetve hogy nem történnek erőszakos bűncselekmények a nők ellen (a férfiak ellen is, tudom jól, de a kérdésed a nőkre van kihegyezve), szerintem ezek megelőzése, illetve az áldozatok támogatása fontos. Illetve Magyarországon szerintem még mindig rengeteg a hímsoviniszta ember (elég, ha ezt az oldalt megnézed), és amíg ilyenek vannak, addig a feminizmus jelenléte szerintem igenis fontos.

2015. márc. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem válaszoltad meg az első két kérdésemet:


1.És ha már az egyenlőség, meg minden, akkor mi a helyzet a szólás szabadsággal?!


2.A feministák liberálisabb része miért nem lép fel ez ellen? Ha túl súlyba van a kevésbé szélsőséges oldal?

(Ha én feminista lennék vagy bármilyen számomra fontos szervezet tagját képviselném, tuti fellépnék azok ellen akik lejáratják a mozgalmat. Biztos nem hagynám. Ha csak, még sincs olyan nagy arányba a liberálisabb oldal...)

..........


" hogy a férfiak és nők egyenrangúak, egyik sem alacsonyabb rendű a másiknál csak azért, mert más nemi szervvel született. "


De miért kell ehhez feminizmus? Miért nem equliti hívő? Miért kell akkor klikelődni ehhez nemek szerint? És olyan csoportokat csinálni ahová férfiak nem léphetnek be?


"Attól, hogy mi elméletileg egy civilizált társadalomban élünk, még nem jelenti azt, hogy minden tekintetben egyenlőek vagyunk, illetve hogy nem történnek erőszakos bűncselekmények a nők ellen"


Lásd fentebb, mi szükség van ehhez a klikelődésekhez? Miért nem emberjogi aktivista vagy akkor? Más részt ez alapból egy megkülönböztetés, hogy ilyen szervezetek léteznek egyáltalán. Szóval szerintem a puszta létezése is a feminizmusnak egy paradoxon.

2015. márc. 10. 06:38
 7/15 A kérdező kommentje:
Egyébként ne értsd félre, nem bántani akarlak. Ha tényleg csak annyiért harcolsz, hogy igazságosabb hely legyen ez a sárbolygó én azt tisztelem... De szerintem nem itt kellene igazságot szolgáltatni ahol már meg van. Meg igazából folyton ez megy, hogy a feministák, így úgy amúgy, meg hogy mi mennyire rossz emberek vagyunk. Ebből érthető, hogy nem vagyok valami pozitív véleménnyel az egészről. (+ belekötöttek az eszperantóba is, amiért nagyon-nagyon haragszom, mert az mesterséges nyelv zseniális (lehetne). :)
2015. márc. 10. 06:58
 8/15 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy nem válaszoltam, igazából nem is olvastam el normálisan tegnap a válaszod, csak fáradt voltam már.

Na szóval, igen, szólásszabadság van, viszont a nemi erőszakkal való viccelődésnek vannak rossz hatásai, pl. egy olyan személy (akár férfi, akár nő, mert mint tudjuk, sajnos ez férfiakkal is előfordul) átélt már ilyet, nem hinném, hogy viccesnek találná, és olyan szempontból káros is, hogy sok áldozatot ez esetleg még inkább visszatartana attól, hogy jelentse a rendőrségnek, mivel egy ilyen vicc hatására még nagyobb lenne a szégyenérzete (a nők általában úgy érzik, hogy az ő hibájuk az erőszak, a férfiak meg nem érzik magukat utána férfinak, nem hinném, hogy ezeket az érzéseket még inkább erősíteni kellene egy viccel). Szóval igen, szólásszabadság van, felőlem viccelhet valaki ezzel, én (és még sok feminista ismerősöm, barátom) nem fogom feljelenteni, mert igazából nincs is értelme, viszont mivel szólásszabadság van, nekem is éppolyan jogom van emiatt vitatkozni vele, illetve elítélni őt emiatt.

Nem is az, hogy szembeszállunk velük, de elhatárolódunk tőlük. Pl. pár hónapja (biztosan emlékszel rá), volt az az asztrofizikus, akinek a pólója miatt néhány szélsőségesebb feminista elkezdett hisztizni, hogy egy ilyen póló eltérítheti a lányokat a tudományos pályától, stb. és emiatt megint az egész mozgalmat sikerült egy kalap alá venni. Sokan elhatárolódtak tőlük, többek között én is kifejtettem a véleményemet egy fórumon erről, mivel szerintem nem az a póló fogja elbátortalanítani a lányokat a tudományos pályától, megteszi azt a társadalom is (erre kitérhetek, ha akarod, csak már nincs kedvem annyit írni meg sietnem is kell), az egyetlen baja annak a pólónak az volt, hogy bűnronda, és én pl. nem viselném egy sajtótájékoztatóra.

Azért nem equality-hívőknek nevezik a feministákat, mert ugyan egyenlőnek tekintjük magunkat veletek (nem felsőbbrangúnak, ahogy sok ember tévesen hiszi), viszont amikor ez a mozgalom kialakult, akkor a nők voltak az elnyomott réteg, így a mozgalom miattuk alakult ki, és ezeknek a nőknek az emlékére, akik ezt elindították, megmaradt a "feminizmus" név. Ettől függetlenül sok feminista kiáll a férfiak jogaiért is, hiszen valljuk be, a patriarchális társadalom nem csak a nőkre volt/van káros hatással, hanem rátok, férfiakra is (erre is kitérek, csak most tényleg sietek már). Viszont azért vallom magam nőjogi aktivistának, mivel nőként elsősorban az engem és a nememet ért hátrányok miatt fogok kiállni, függetlenül attól, hogy a férfiakat ért hátrányokról is éppúgy szót fogok emelni. A nővédő szervezeteknek is ez az értelmük, hogy elsősorban a nemünkért áll ki, viszont ettől függetlenül nem ellenetek vannak.

Értem, hogy nem támadni akarsz, nyugi, ha támadni akarnál, az már rég nem ilyen hangnemben történne.

2015. márc. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Oké semmi gond, majd este tudok én is csak részletesebben írni, most ezerrel tanulok a holnapi laborra... :)
2015. márc. 10. 12:33
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hosszas választ!


Ha valóban így van, hogy elhatárolódtok a szélsőséges irányzatoktól, (és tényleg túlsúlyban van a nem szélsőséges irányzat) akkor nem szóltam.


Viszont:


" Ettől függetlenül sok feminista kiáll a férfiak jogaiért is, hiszen valljuk be, a patriarchális társadalom nem csak a nőkre volt/van káros hatással, hanem rátok, férfiakra is "

Itt az valahogy mindig kimarad, hogy a partiarcharisnak voltak nagyon jó oldalai is. Vesd csak össze bármilyen matriarchális társadalommal.

[link]

Hát elég primitívek. A patriarchálissal meg messzire eljutottunk...

De mik lennének a rossz oldalai az apai alapú társadalomnak?


Jó éjt!

2015. márc. 10. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!