Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a külömbség? Bővebben lent.

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a külömbség? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Mi a külömbség a "szex", "szeretkezés" és "dugás" szavak fogalma között?

Mert tudtommal szinonimák.

Csak azért merült fel bennem a kérdés, mert többször is olvastam, hogy azt írták : "Az nem szeretkezés.Az csak szex." vagy "Mindig csak dugni akar.Én végre szexelni is akarok!"

És igazán nem értem, hogy mi a külömbség...

Mert szerintem mind a három szó azt jeleni, hogy a férfi beledugja a péniszét a nő hüvelyébe.

Vagy nem?


2010. febr. 16. 18:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Címkérdésre felelve: A külömbség egy hibásan írt magyar szó. Helyesen így írjuk: különbség. :)


Kidejtett kérdésre: A szex egy általános, neutrális fogalom a nemi aktus megnevezésére. A szeretkezés szó morfológiai töve azonos a "szeret" szóval, tehát egy pozitív, érzelemgazdag konnotatív jelentés járul hozzá, olyan emberek használják tudatosan, aki számára a nemi együttlét érzelmi alapokon nyugszik. A dugás primitív, de köznyelvesült (nem csak szleng) kifejezés a nemi aktusra, azok használják, akik (főleg fiatalok), nem akarnak vagy tudnak árnyalatokat kifejezni, a szex fizikai voltát kívánják hangsúlyozni, etc etc.


Mindhárom szó jelöltje az a tartalom, amit fentebb megneveztél: a férfi bedugja a péniszét a nő hüvelyébe.

2010. febr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A szex maga a tevékenység. A dugás és a szeretkezés is szex.

A többit már előbbiek leírták.

(szeretkezés, a nevéből is látszik, érzelmektől fűtött szex, míg a dugás csak testi kielégülést hajszol. Még csak nem is testi örömöt, csak kielégülést.)

2010. aug. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!