Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Te mi alapján próbálsz objektí...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Opened paradise kérdése:

Te mi alapján próbálsz objektív véleményt alkotni a saját külsődről? Hogy "lövöd be" magad?

Figyelt kérdés

Azért ide,mert ez az ismerkedésen belül érdekel,nem belső tulajdonságokra gondolok.


Tehát:

Ha magadtól,akkor könnyen lehetsz nagyképű,vagy becsülheted alul magad. Ha mások véleménye alapján,akkor miből tudod,hogy az őszinte?

Nyilván nem anyukádtól kell megkérdezni,de egyébként is lehetnek kedvesek,vagy gorombák az emberek,miközben nem is úgy gondolják.

Akkor?


2015. márc. 21. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha már a harmincezredik nő utasít el, és látod, hogy soha senki nem néz rád senki akkor ez elég világos. Amúgy sem volt soha nőm.

+ még anyám sem mondta rám soha, hogy jól nézek ki.

25f

2015. márc. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ameoland ***** válasza:

ugye van egy bizonyos közvélemény rólad,ami nem feltétlen olyan szűk csoportot foglal magában,mint anyu és apu, így az önmagadról alakított kép már reálisabb.

Viszont azt gondolom, figyelembe kell venni az egyén személyiségét,ami ha harmonizál a külső tulajdonságaival, akkor az úgy megkétszereződik, és a szürke kisegér is vonzónak és kívánatosnak számíthat -akár-. Ugye minden szubjektív,ezért nehéz ezt a kérdés pontosan megválaszolni, mert jól sokfajta módon meglehet.

2015. márc. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És kinek a véleményére adsz,kedves második?

Mert aki ismerős,az nem biztos,hogy őszinte,aki nem,azt meg ha nem ismered,akkor miből tudhatod,hogy mennyire adhatsz erre?

Engem is dicsért már olyan,aki ek mikor megláttam,hogy még kik tetszenek,akkor inkább elkeseredtem ettől :D

2015. márc. 21. 19:24
 4/8 ameoland ***** válasza:

A magaméra.

Ez ugye ingoványos talaj,mert az egoistától kezdve az önbizalom hiányos egyénig ezen a skálán bárhol elhelyezkedhetsz,mint ahogy meg is említetted.

Ez ugye azért ingoványos talaj,mert aki hisz magában, az vagy nagyképű és "elnéz némi szépséghibát" magán, illetve aki nem, az nézhet ki akárhogy, a csúnya vagyok feliratot hordozza nagybetűkkel a nyakában.


De ha egy átlag embert nézünk és nem tételezünk fel komolyabb lelki eredetű problémát, akkor senki mércéje nem lesz olyan mérvadó számára, mint a magáé.

Erre remek példa édesanyám barátnője, akinek fő szlogene a "Norbi bekaphatja" 2 tábla csoki között, és ezzel a kinézetét le is írtam szerintem,és meg van róla győződve hogy csak fognivalóan csinos..de ezt a fajta egót olyan jól tudja felhasználni, hogy az egyik legkedveltebb társasági ember,akit ismerek.


Nekem volt szerencsém a mindenki által fujolt,dagadék és a közösség szeretett embere kategóriába tartozni, így én a voksom a magam véleményére teszem. Fontosak a külső vélemények figyelembe vétele,ezt aláírom. De amint megelégedsz magaddal,vagy minimum nem utálatod tárgyaként nézel a tükörbe, az emberek is másképp bánnak veled. Mint ahogy a legtöbb szeretetet is magadtól kaphatod meg,nem mástól. Mert mégis hogy várhatod el másoktól,hogy jobban szeressenek valaki olyat,akit még te se kedvelsz annyira,nem?


Szerintem ez egy nehéz,egyénre szabott kérdés. Túl sok apróságon múlik,nagy tömegekre nem tudnám lebontani az általános igazságot.

2015. márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csak...nekem nem lenne bajom azzal,hogyha nem szeretném magam,de mindenki más igen :D

Mondjuk hasonló a helyzet jelenleg,nem mindenki,de aki ismerős,az pozitívan nyilatkozik,csak közben magamnak jobban hiszek és van aki már azt gondolja emiatt,hogy így akarom fényeztetni magam.

De nem tudok olyannak hinni,aki kedvel.

Az utcán meg mégse mehetek oda az emberekhez :D

2015. márc. 21. 20:23
 6/8 ameoland ***** válasza:

Nyilván nem azzal a kérdéssel mennék oda az utcán Pista bácsihoz,hogy teccek-e,csókolom? :D

De tény,hogy Pesten nem lehet odamenni az emberhez még csak kérdezni se ha eltévedsz, addig a vidéki nagyvárosokban közvetlenebb emberekkel találkoztam,akik szívesebben beszélgetnek veled bármiről,hiába vagy idegen.

2015. márc. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen,ha vidéken bárkinek is köszönsz,az visszaköszön.

De mondjuk ha Pista bácsinak tetszenék,az már rég rossz lenne :D

2015. márc. 22. 00:11
 8/8 anonim ***** válasza:
hát egyrészt összehasonlítom magam másokkal és látom a különbséget. ez néha negatív, néha pozitív. másrészt kapok visszajelzéseket, pl ha egy vadidegen megdicsér az utcán, annak abban nincs sok érdeke. ha nagymamám azt mondja, hogy milyen csinos vagyok, az nem mérvadó, mert neki valószínűleg majdnem bárhogy csinos lennék, de ha egy kritikus barátnőm mondja, az jól esik. ha tesóm kritizál, az sem mérvadó pl, mert ő csak piszkálódik velem nagyrészt. nekem vannak olyan barátaim, akik őszintén megmondják, hogy mi nem jó, mi jó rajtam.
2015. ápr. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!