Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak miért gondolnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak miért gondolnak akármilyen elvárást is irreálisnak és túlzónak?

Figyelt kérdés
Nem azt, hogy legyen egy kigyúrt milliomos showman, mert az tényleg sok, de az őszinteség, a saját életcél és hogy mondjuk ne legyen kórosan elhízva, miért hatalmas kritérium? Főleg, hogy állítólag ugyanezeket várják el a nőktől is.
2015. máj. 24. 01:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező ezek nem nagy elvárások, már ha te nem egy álomvilágban élsz! ?


Kórósan elhízva mondjuk milyen? 170 cm 130 kiló?


Csak mert a világ felfogása változásban van, főleg a fiatalok körében. A 190 cm magas 60-70 kilós fiúk a nyerőek, akik nagyon vékonyak. Szóval neked mi a kóros? Mert ismerek olyan lányt aki egy 185 cm magas 85-90 kgos férfire is azt mondja disznó. Ami valljuk be nagyon bunkó hozzállás.

2015. máj. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Az utolsó kapcsolatomban igyekeztem minél többet megtenni azért, hogy a hölgyemény jól érezze magát(teszem hozzá nem egyoldalú volt a dolog). Ne dohányozzak annyit, ne beszéljek csúnyán, menjek vele erre-arra, ilyesmi(millió és egy ilyen dolog volt, nem csak ilyen csip csup ügyek). Alapvetően tök jó dolgok, nyilván előnyömre változtam. De. Miután ezeket megcsináltam, tudod mi volt a baja? Hogy azért csinálom, mert megkért, és nem magamtól jön.

Mindemellett ő volt messze a legnormálisabb lány(sőt, ember) akivel valaha találkoztam, viszont ha ő is irreális\túlzó elvárásokat támasztott velem szemben(azt hiszem, hogy ezt már nevezhetjük annak), akkor valami azt súgja, hogy nem ő az egyetlen ilyen nő a világon.

Ettől függetlenül nem általánosítok, biztos vagyok benne, hogy rengeteg nő\férfi nem ilyen, de egy konkrét példa mindig jól jön.

2015. máj. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, mert szerintem normális esetben egy párkapcsolat nem arról szól első sorban, hogy mit várok el, hanem arról, hogy mit szeretnék adni.
2015. máj. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%
Ezt nem gondolnánk irreálisnak és túlzónak, de a nők nemcsak ennyit várnak el. Elvárás az is, hogy legyen magas, jóképű, kigyúrt, ne legyen túl kedves és romantikus, fizessen mindent a lánynak, huszonéves kortól kezdve legyen saját lakása és autója, és nem utolsó sorban legyen nagy farka. Na, ezek már tényleg irreális elvárások.
2015. máj. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy vannak férfiak akik szerint nekik semmit nem kel tenniük az életben, de modell barátnőre vágynak nem jelenti azt, hogy a férfiak többsége így gondolkodik.


Így túl a 3x-en nem gondolom, hogy irreális, ha bizonyos elvárásokat megfogalmaznak, ahogy én is megfogalmazok a nők felé.

Amiket példának leírsz, azok szerintem jók, hogy legyen őszínte, hogy legen valami munkája, jövőképe, hogy foglalkozzon a testével. Ezek mindegyikére elmondható, hogy olyan elvárások, amikért tud tenni valamit az ember, mindenkinél csak magától függ, hogy akar e tenni érte valamit.


Én azokon az elvárásokon szoktam túlzónak érezni a hölgyek részéről, amiknek vagy maguk sem felelnek meg, vagy a férfiak nagyon kis %-a teljesíti, például sajnos többségünk sosem lesz a Gillette cég reklámarca, és bármennyire is jól fizető munkánk van, többségünkben nem csereberéljük 2-3 évente a legújabb BMWre a kocsit, etc...



Mivel eggy hosszú kapcsolat után mostanában kezdtem randizgatni, párt keresni, akár társkeresőn nézelődni, nem azokkal az igényekkel van a bajom, amit fent leírtál, inkább az alábbiak lepnek meg:


- hölgy minimálbér környékén keres, szülőkkel lakik, összes vagyona elfér 2 bőröndben, 30 éven kilátás sincs arra, hogy ez változzon, de kifejti, hogy neki az anyagi biztonság nagyon fontos, és elvárás, hogy a férfi messze jobb életszínvonalon éljen, kocsi, saját lakás, stb. Igazából teljesítem az elvárását, de nem jó érzés az egész, és úgy gondolom, hogy ez túlzó.

Azt gondolom, ha kb azonos anyagi színvonalon élő férfit szeretne, tehát esetében egy stabil munkahellyel rendelkezőt az egy teljesen jogos elvárás lenne, de az nem felel meg, legalább 2-3 kategóriával feljebbről kell jönnie a jelöltnek.


- a férfi legyen sportos! Az vagyok, rendszeresen sportolok (futok, túrázom, terembe járok), nem vagyok szétgyúrva, de karbantartom a testem, nincs rajtam felesleg, nem fúj el a tavaszi szél, így elvileg nem lenne baj, ha ilyen igényekkel jelentkezik egy nő. Viszont amikor a hölgy utolsó sportolással kapcsolatos emléke a gimnáziumhoz kötődik, és ez látszik is rajta, akkor meglep, hogy számára miért olyan fontos a sportos férfi, hiszen jól láthatóan ő sem tesz semmit az ügy érdekében.


Azt gondolom a Te elvárásaid, ha tényleg csak ennyi, hogy vonzódj hozzá, hogy legyen testileg és mentálisan is normális, hogy legyen valami képe a jövőről, akkor teljesen megfelelőek, de amikor a túlzott elvárásokról beszélünk, akkor inkább arról van szó, hogy átlagos, vagy bizonyos tekintetben magát elhanyagoló hölgyek is sok esetben kigyúrt, milliomos showmant szeretnének, de legalábbis nagyvállalati középvezetőt a szuper helyes típusból, miközben ők maguk nem tudnak válaszolni arra, hogy ők mit tesznek az életben, mit tesznek le az asztalra.

2015. máj. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem egyrészt azért, mert te sem gondolhatod komolyan, hogy összesen ennyit vársz el a pasitól. Nekem ennyi kevés lenne önmagában. Nem mintha irreálisak lennének az én elvárásaim, de nem merül ki ebben a 3 tulajdonságban :D


Másrészt meg azok tartanak bármilyen elvárást is irreálisnak és túlzónak, akik szinte egyiknek sem felelnek meg. Oké, ennek a 3 kritériumodnak marha könnyű megfelelni szerintem, de mivel gondolom te is többet vársz ennél (remélem), ezért máris nehezebb dolga van a pasiknak azzal, hogy mindegyiknek megfeleljenek- még ha amúgy nem is irreális vagy túlzó. Érted, ha egy pasi azt mondja, neki egy edzett testű, intelligens lány kell, de én löttyedt vagyok és buta, akkor máris irreálisnak látom az elvárását. Na, kb így képzeld el a lányok jövőbeni férjükről alkotott elképzeléseiket szidó pasikat is.

2015. máj. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
29%
#16 Így is fel lehet fogni, de a nők elvárásainak nagyon sok férfi nem felel meg, már ami a külső és az anyagi elvárásokat illeti. Márpedig ilyen esetben el lehetne gondolkodni, hogy talán mégiscsak túlzóak az elvárások.
2015. máj. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
21%

Vicces,mert minden hasonló kérdésnél kiderül az igazság,amit én már sok éve tudok és próbálom terjeszteni,egyre több férfi beismeri,hogy így van.

A nők kizárólag a jóképűnek született férfiakkal állnak szóba egyáltalán,a többit elküldik melegebb éghajlatra.

Tehát ha valaki nem jóképűnek születik,amit ugye nem ő választ magának,nincs beleszólása,hogy milyennek születik,ezért a dologért meg van pecsételve az egész élete.Ezért nem lehet kapcsolata,ezért lesz magányos,frusztrált stb.,mert szimplán nem olyannak született,mint amit a nők alapból elvárnának...

Szerintetek ez jó,és megfelelő?

Gondolkodni is kellene néha. :)

2015. máj. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

A jóképűség nagyon jó kérdés.


Mindig meglep, hogy a férfiak számára valahogy az arc mennyivel kevésbé számít, vagy inkább úgy fogalmazok, hogy mennyivel szélesebb skálán fogadjuk el a másik arcát. Ha a lánynak jó alakja van, akkor egészen átlagos, vagy valójában nem túl csinos arcú lányokat is szépnek nevezünk. Erre a sport egyébként nagyon jó példa. Pont most van az edzésen egynő, tökéletes közeli alkat, jó fej is, szoktunk beszélgetni, és a múltkor láttam róla egy fotót, amin csak az arca van. Akkor döbbentem rá, hogy arcban egyáltalán nem szép (és akkor még finoman fogalmaztam), mégis tetszik összességében, gyönyörű vékony, kisportolt teste van.


A nőknél viszont ez ritkán működik így, az arc általában elsődleges fontosságú, inkább legyen jóképű nem baj ha van sörhas is bőven, mindig csodálkozom, hogy nem a sporttól nagydarab de jóképű haverok milyen könnyen találnak csinos nőt.



Ezzel szerintem alapjában véve semmi gond nem lenne, viszont sajnos abban van igazság, hogy az arcunkat kapjuk a természettől, a testünkért pedig tudunk tenni.


(disclaimer: mindenre lehet hozni példát és ellenpéldát természetesen, mielőtt tömegek jelentik ki, hogy rájuk ez nem igaz jelzem, hogy nem 1-1 emberre, hanem inkább szélesebb körre vonatkozott a megállapításom látva, hogy a férfi és a nő ismerőseim kiket tartanak szépnek)

2015. máj. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ne foglalkozz azzal, hogy ki milyennek tartja az elvárásaid. Jó kapcsolat nem alapulhat megalkuváson. Legalábbis nekem az a tapasztalatom, hogy amikor már nem is álltam szóba olyannal, aki nyilvánvalóan nem felelt meg százszázalékosan az elvárásaimnak, akkor utána hamar megtaláltam életem párját.


Két nagyon fontos elvárásom volt. Az első az, hogy fogadja el, hogy ugyan tudok főzni és főzök is, ha kell, de utálom. Ezért minimum annyiszor álljon oda a tűzhely elé, mint én.

A második az, hogy fogadja el, hogy én nem fogok itthon ülni gyeden, gyesen. Azaz vagy nem lesz gyerekünk, vagy maradjon itthon ő vele.


Legyünk őszinték: itt a gyiken csupa olyan férfiak vannak, aki szerint a nő legyen házias, családcentrikus, blabla. Ha innen tájékozódnék, már rég azt gondolnám, hogy semmi esélyem.

De szerencsére ez nem így történt. Ugyan sok pasit elhajtottam már az ismerkedés elején (de most komolyan, mi a fenének adjak esélyt olyannak, akinek szent meggyőződése, hogy csakis apuka lehet a családfenntartó? minek rabolni egymás idejét?), de végül megtaláltam azt, aki teljesen magától mondta, hogy ő legszívesebben otthon maradna a gyerekkel. Millióból egy ilyen van csak - de nekem az az egy pont elég :)

2015. máj. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!