Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ebben a helyzetben mégis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most ebben a helyzetben mégis mi a bánatot csináljak?

Figyelt kérdés

Volt régen egy srác az életemben, akibe bele voltam zúgva. Neki már akkor is évek óta barátnője volt, akivel még mindig tart a dolog. Sosem közeledett felém, bár néha nézett úgy rám, amiből tudtam és értettem, hogy ő is vágyik rám. Én nem vagyok az a fajta, aki belepiszkál egy kapcsolatba, így eltemettem ezt az érzést mélyre, ő pedig eltűnt az életemből miután lediplomáztunk.

Tegnap, 3,5 év elteltével ismét összesodort minket a szél. Teljesen véletlenül, egy céges rendezvényen találkoztunk, ahol én a szüleim révén voltam jelen, ő pedig mint dolgozó. Fogalmam nem volt róla, hogy ott dolgozik és ezen a rendezvényen is ott lesz, neki sem volt fogalma arról, hogy szülői kötődésem van ehhez a vállalathoz és én is ott leszek. Alig ismertük meg egymást.

Rengeteget beszélgettünk a múltról, jelenről. Este végül kibökte, hogy mindig is nagyon tetszettem neki és oda volt értem meg vissza, de jobbnak látta nem bolygatni a szálakat anno. Most viszont úgy érzi már nem tudja tovább leplezni és el kell mondania, hogy szeret, vágyik rám és bármekkora köcsögnek is nézné mindenki, képes lenne kilépni a 8 éves besavanyodott kapcsolatából értem.


Két hete ismertem meg egy férfit, aki iránt kezdenek érzéseim lenni, erre belegázolt a közepébe és felborított mindent, teljesen összezavart.

Egyértelműen nem fogom azt mondani, hogy hagyja el a barátnőjét értem, nem gondolom, hogy ez megoldás és nem is lenne jó a lelki világom, ha egy 8 éves kapcsolat után azonnal nálam vigasztalódna, tehát hirtelen lelassítottam egy kicsit, mondhatni ellöktem magamtól, hogy ezt jobban át kellene gondolnia, mert nem igazán tudok mit reagálni.


Mi a francért áll elő ezzel pont most? Mit reagálhatnék erre? Miért zavar össze, amikor úgysem biztos, hogy jól meglennénk mi ketten?

Mit tennétek? Elfelejtenétek, vagy engednétek a kísértésnek?



2015. máj. 31. 12:43
 1/4 RRR ***** válasza:

én nem mernék bevállalni egy kapcsolat felontását (miattam)

egy bizonytalan kapcsolatért

ha

még egyedül lett volna ...........

2015. máj. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A besavanyodott 8 éves kapcsolatából menekülne,de érezni nem érez irántad most semmit,ha régen érzett is. Felejtsd el. Az uj pasival foglalkozz,és annak adj esélyt. ha nagyon kellettél vlna neki,akkor már ano lelépett volna,hogy később veled legyen.
2015. máj. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, jól tetted, hogy meghátráltál. A három és fél év hosszú idő - ha már akkor is kifelé tekintgetett a kapcsolatból, miért van még azóta is a párjával?

Még ha most tegyük fel, működne is, nagyon sokat elárul, hogy nem mer lépni, míg nincs más, és ez hosszabb idő annál, minthogy rá lehessen fogni a nehéz döntésre.


Van egy induló (esélyes) kapcsolatod, koncentrálj arra! A volt csoporttársadnak pedig bátran elmondhatod, hogy eszedben sincs belepiszkálni a kapcsolatába, legyen az bármilyen elnyűtt.

Könnyedén van esély rá, hogy a jövőben találkoztok még. Ha ő addigra ugyanúgy a párjával lesz, akkor abból látszik, mennyit mer lépni egyedül. Neked pedig addigra megeshet, már nem is fog hiányozni a frissen megismert férfi mellett. :) Ha pedig mégis... nos, ha addigra egyedül lesz, akkor bátran nyithattok egymás felé, addig felesleges.

2015. máj. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom. Nyilván kecsegtető, ha egy férfi ilyet mond, de eddig is elhagyhatta volna és nélkülem is kiléphet a rossz kapcsolatából, nem gondolom, hogy ehhez én kellenék, sőt... nem is akarok én lenni a gonosz harmadik.

Azt meg pláne nem akarom, hogy esetleg meggondolja magát, tehát azt gondolom, ez egy olyan döntés kéne hogy legyen, amit ő hoz meg egyedül, aztán ha szakított és kiheverte, akkor lenne tisztességes a részéről megkeresnie engem a vágyaival.

Ez most kicsit olyan érzés nekem, mintha át akarná pakolni az általa cipelt teher egy részét az én vállamra.


Mellékesen megjegyzem, nem sokkal azután hogy megismerkedtünk nekem is lett párom, erre mondta azt, hogy jobbnak látta nem bolygatni akkoriban a szálakat, neki elég volt azt látni, hogy boldog vagyok mással és megnyugodott a lelke. Tegnap derült ki számára, hogy nekem egy éve már gyakorlatilag nincs komoly kapcsolatom.


Fura ez az egész, összezavart és feltámasztott bennem régi érzéseket, de talán tényleg jobb, ha elfelejtem és adok egy esélyt az alakuló kapcsolatomnak.

2015. máj. 31. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!