Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A nőket nagy általánosságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőket nagy általánosságban miért zavarja, ha egy férfi nem pletykás, s nem foglalkozik lépten-nyomon mindenki magánéletével?

Figyelt kérdés

A nők ugyebár szeretnek mindenki életébe belekotnyeleskedni, mert nem bírnak magálljt parancsolni a kíváncsiságuknak, így ők mindig mindent tudnak mindenkiről. Igaz, hogy abból ők már elvettek, és/vagy ahhoz hozzátettek, szóval nagyjából fele sem igaz, amit ők "tudnak", de fogadjuk el, ők bizony jól tudják. Oké!


Egyetlen nőt nem tudnék mondani az életemből, aki saját magával, a jövőjével, az ambícióival, a hobbijaival lett volna elfoglalatoskodva. Nem! Mindig mindent tudni akarnak, persze tök mindegy, hogy annak mennyi a valóságtartalma, de hogy a tudásszomjukat kielégíthessék, muszájnak érzik, hogy valakiről/valakikről mindig csacsoghassanak.


Ismerem Julcsi márkás cipőjét, meg hogy mennyiért vette. Ismerem Marcsi testsúlyát, meg hogy menyire el van hízva. Ismerem Gabcsit, akinek elege van az anyukája huszadrangú barátnőjéből. Ismerem Moncsit, akinek tök gázul áll a haja. Ismerem Ilcsit, akinek a sikertelen zárthelyi megírása közben letört a gyűrűsujjáról a körme. Ismerem Vikcsit, akiről percre pontosan tudom, hogy a fenekének mikor melyik partján ül. A Tamcsi így, a Valcsi úgy, a Pancsi amúgy.


Szóval ez engem ká-u-er-vé-á-er-a nem érdekel. :D Azt sem tudom, kikről beszéltek, gőzöm sincs, hogy ezek kik, de nekem muszáj tudnom a legjobb barátnőtökről — akit amúgy nekem kritizáltok a háta mögött — mindent. És mindegyikőtök ezt csinálja! De nem csak a barátnőkkel csináljátok ezt, hanem mindenkivel. Az utcán elsétál mellettetek magassarkúban egy nő, azonnal fikáztok. Találkoztok egy régi osztálytárssal, miután elbúcsúztok tőle, nekiálltok fikázni, hogy átverte a nőjét. Találkoztok a nagymamátok szomszédjával, természetesen végig kell hallgatnom a szokásos fikát, hogy az öreglány olyan süket, mint az ágyú.


És mielőtt még nekem támadtok: engem maga a nő érdekel. A nő! Az életcélja, a tervei, a jövőképe, az érdeklődési körei, a hobbijai, a hasznos elfoglaltságai, a tanulmányai mindezt rengeteg hülyüléssel fűszerezve. Ezek érdekelnek, és nem a sokadik barátnőjének legjelentéktelenebb életpillanata. Érdekel nagy vonalakban, egy-két mondatban, hogy ki kicsoda, hiszen ez tök természetes egy kapcsolatban, de nem vagyok köteles azt az ócsárolást folyton hallgatni, amit a nők művelnek. Értelmes dolgokról nemigen lehet nőkkel beszélni, azt már kitapasztaltam az elmúlt évek során, csak arról, hogy micsoda élmény vadidegenek magánéletével foglalkozni. Vagy fikáznak valakit, vagy elégedetlenkednek valamivel, soha semmi sem jó! Bezzeg amikor kulturáltan a leányzó tudtára próbálom adni, hogy engem kevésbé érdekelnek full idegen emberek magánélete, és szeretnék inkább rá koncentrálni, persze csak ha nem érzi tolakodónak, akkor már el is vagyok könyvelve szerintük, hogy engem nem is érdekelnek, s nem tudok ezekhez a magasröptű gondolatokhoz hozzávakkantani, és innentől kezdve szépen lassan le is épül az ismerkedés. Sokadik eset alkalmával is!


Olyan nehéz megérteni, hogy nem mindenki vevő a pletykára? Nehéz felfogni, hogy nem mindenki olyan szócső, mint ti? Nehéz tudomásul venni, hogy léteznek szаrkavarásra kevésbé fogékony férfiak?


(Jó-jó, tudjuk a sztorit: sosem álltam szóba nőkkel, nem is értek a nőkhöz, különben is tapló vagyok velük, meg minek nekem nő stb. Hanyagoljuk most ezeket, kérem alássan!)


Tessék: [link]


2015. jún. 3. 18:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
totál igazad van! van két haver csaj igy szeretlek úgy szeretlek múltkor mondták egymásnak a buszmegálóban ott voltam velük felszállt a buszra az eggyik csaj mi maradtunk a megállóban nem telik el 1perc már kezdte ócsárolni a barátnőjét hogy milyen csúnya meg nem is kedveli én meg sokkot kaptam mondom vaze 1 percel ezelött még itt enyelegtetek puszilkodtatok most meg itt szidod? borzalmasak a nők
2015. jún. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én csak olyan nő mellett tudok megmaradni, aki nem ilyen. Nem állandóan mással foglalkozik, nem hazudik. Szerencsére lehet találni "nekem valót" is, de abban igazad van, hogy iszonyú sok az ilyen, akinek a szemében komolyan látom a csillogást, ha más életének a jelentéktelen pillanatairól van szó, és én sem értem, miért. Ilyenekből lesznek először az irodai munkahelyen túlbuzgó középkorú asszonyok, aztán a Blikket olvasó nagyik :D


Azt se lehet mondani rá, hogy önbizalomhiány, vagy hogy kompenzálni próbálnának ezzel valamit. Ők egyszerűen ilyenek. Amíg elkerülnek jó messzire, addig semmi baj nincs ezzel :)

2015. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
34%
Mért nem próbálkozol a pasikkal? Ha valakiről valamit mondok, akkor véleményem van valamiről és az ítéletalkotásomban benne van a személyiségem is, nemcsak a másik magánélete, ami kb. mellékes. Ha elítélem a Moncsinál a rövid hajat, akkor nyugodt lehetsz benne, hogy nekem nem célom levágatni a sajátomat. Láss, ne csak nézz.
2015. jún. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Engem nem zavarna, mert nem vagyok egy társasági ember. De az én férjem eléggé pletyis. :) Ha társaságba megyünk, de még ha az utcán sétálunk akkor is lépten-nyomon megáll beszélgetni mindenkivel, aztán vagy fél órát megy a pletyka. :D Én meg általában csak állok ott, mint a kuka. Egyrészt jó is, hogy legalább nekem nem kell beszélnem, másrészt sokszor már indulnék, mert dolgunk lenne, de annyira belemerül a beszélgetésbe, hogy nem veszi észre, hogy eltelik az idő. :)

Engem nem zavar, de rajta néha azt látom, nem bánná, ha kicsit pletykásabb lennék.

2015. jún. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Ha szóba mertél volna már állni nőkkel, tudnád, hogy ez nem így van.
2015. jún. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Egy újabb nőket fikázó és általánosító kérdés Tőled... Amúgy meg nem "lett volna elfoglalatoskodva" hanem lett volna elfoglalva... A többi viszont helyes nyelvtanilag. :)

A nők nagy része ilyen, de nem a természete miatt. Egy bizonyos mértékig visszavezethető az őskorra, amikor is a nők gyűjtögettek. Azért végezték ők ezt, mivel képesek voltak magasabb fokon feltérképezni és megfigyelni a környezetüket, mint a férfiak és ezért könnyebben rátaláltak a termésekre ill. visszataláltak a szállásra. De ez csak a töri könyvek állítása. Manapság is ugyan ez történik, a nők megfigyelik és kielemzik a látottakat, mert ez a biológiai örökségük. Emellett ott van még egy jó adag önértékelési zavar és sértettség. Ha a példádat vesszük a magassarkúval. Egy nő azért bírál egy másik nőt, mert jó eséllyel féltékeny. Ha meg tényleg nem néz ki jól vagyis rosszabbul néz ki, mint a megjegyzést tevő nő, akkor meg azért, mert így akarja a saját önbizalmát bebiztosítani önmagának. Az átverte a nőjét típusú megjegyzés pedig sértettségből fakad. Mert haragszik a férfira, hogy így bánt el a másikkal--> összetartásra vezethető vissza.

De a férfiak között is persze vannak pletykásak, de most ezt nem fejtem ki, mert nem tartozik a kérdéshez.

Hogy zavarja a nagyon pletykás nőket a pletyka iránti elfogultságod? Mert így kiesel valami társas dologból. Mert alap dolognak tekintik ezeket az ismereteket. És mivel fenti okokból vezethetők vissza a pletykálkodásuk ezzel megsérted az önérzetüket. De ha még alap dolgokat sem tudsz, akkor meg tájékozatlannak tartanak, aki nem ismeri maga körül a világot. És aki nem ismeri a környezetét, az nem is tud hozzá megfelelően alkalmazkodni. Ha nem tud valaki alkalmazkodni, akkor rossz túlélő. Ilyen egyszerű a dolog.

Amúgy azoknál a nőknél nem tapasztalod ezt, akiknek erős személyiségük van, kiforrott stílus érzékkel rendelkeznek többnyire és mindenről megvan a véleményük. De ezek a nők nem egy tutyimutyi fiúcskára vágynak. Lehet ezért nem is találkoztál még velük, vagy alapból nem az eseteid.

2015. jún. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

A 30 éves szűz grafomán csávóra megint rájött...


"Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people." -Eleanor Roosevelt


Felhívnám a figyelmed, h te is az utóbbit csinálod.

2015. jún. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7: Üdv a klubban! Hehehe!
2015. jún. 3. 21:09
 9/16 anonim ***** válasza:

Talán nem éretlen, ostoba, üresfejű tinilányokkal kellene kezdeni, hanem NŐVEL.

Egy érett, felnőtt, intellingens NŐ nem ilyen.

De te csak általánosíts nyugodtan és fröcsögj tovább a cicababákra...

2015. jún. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#9-es.

Olyan nők vagy nem léteznek,vagy az én és ismerőseim környezetében nincsenek.Hmm,meggondolandó.

Én mindig itt is,életben is,aki ilyeneket próbál írni/bizonygatni,annak mindig azt mondom,csak egyet mutasson már élőben,és elhiszem.

Mondanom sem kell szerintem,hogy egy sem tudott vagy nem is akart mutatni ilyet. :)

2015. jún. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!