Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Mindig elszúrok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? Mindig elszúrok mindent.

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Azt vettem észre magamon, hogy ha beszélgetek új emberekkel, vagy olyanokkal akikkel nem igazán ismerjük egymást, és sor kerül arra, hogy mesélünk egymásnak magunkról, akkor mindig csak az elmúlt katasztrofális pár évről beszélek végül. Az a baj, hogy mivel ezek elég negatív történetek, mindenki azt hiszi, hogy negatív vagyok, pedig nem. De valahogy mindig itt kötök ki. Úgy érzem hogy, elfogadtam magamat, de ezekkel mintha azt akarnám tudatni, hogy lelki hiányosságaim vannak, s ezek okát fejtem ki, hogy ne nézzenek hülyének. Nem nagyon tudok új emberekkel ismerkedni, pedig annyi lehetőséget kaptam, és itt mindig elszúrom az alakuló kapcsolataimat. Mindenkinek, ki akarom nyitni a szívemet, és szeretném hogy ők is így tegyék velem. Ami gond még, hogy így a lányok, akik esetleg tetszenek, nem tudom mit gondolnak rólam, ezért mindig oda jutok, hogy már nem csajozok, hanem barátkozni próbálok csak, de a végére már rinyálásnak tűnik, és feladom. Túlagyalok mindent, mint most is, és nem is írok többet mert ha mindent leirnák ami qrja az agyamat akkor nagyon hosszú lenne a kérdés. Mi lehet ennek az oka, és mit tehetek ellene?

2015. jún. 10. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Már az is eredmény, hogy felismerted, miért nem tudsz kapcsolatokat kialakítani. Jól látod a dolgot, az emberek kerülik a negatív beállítottságu embereket.

Arra szoktam gondolni, ha panaszkodnék, nyafognék, hogy érezze magát jobban a velem való találkozás után, mint előtte. Akivel beszélgetek, biztosan neki is van gondja, csak tapintatos, és nem szeretné rám zúdítani. Amiért én roppant hálás vagyok, mert a síránkozásra nem igen tudsz mit válaszolni. Esetleg egy-két mondatot, de aztán már azt sem. Lásd meg a másikban a szépet! Kérdezz, majd ő mondja a magáét, és addig sem tudsz negatívumokat mondani.

Nehéz, de le tudsz szokni róla.

2015. jún. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én nem panaszkodok, csak ez az amiről tudok konkrétan mesélni. Igazából ezek határozzák meg a mai gondolkodásom. Ezek alapján fejtek okot, ezek miatt nőttem fel. Ez a 4 év adta azt a pofont, ami miatt át kellet térnem a valóságba, az idilli gyerekkorból. Engem nem zavarna ha nekem mesélne más a gondjairó, sőt, legalább nem érezném magamat egyedül. Ezekkel teljes az ember. Olyan érzésem van hogy amíg ezeket nem tudják rólam, addig nem ismernek. Nem negatív akarok lenni, hanem egyenes. Nem kerülgetni a forró kását. Ezeken a rossz témákon túl akarok esni mihamarabb. Ezek után tudnák rendesen beszélni a jó dolgokról is, de amíg a gondolatok nyomnak, addig nem tudok másra gondolni. Csak sajnos odáig nem szoktunk eljutni. Mert szerintem attól hogy senki nem beszél róla még ott van. Mintha tabu lenne. Szeretik ezt mutatni, az idillt, ami már nincs. Én szeretném hogy nyitottak legyenek az emberek, de nem azok. Nekem kellene változtnom, nem azt várni hogy mindenki megváltozzon, csak nem tudom hogy hogyan. Juj, nagyon sokszor irtam azt a szót hogy "ezek" bocsi.
2015. jún. 10. 23:23
 3/5 anonim válasza:
Ha ez vígasztal, én 22 éves vagyok és hasonló a helyzet.
2015. jún. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nehéz a valóság. Ketten lógunk ki a sorból.
2015. jún. 11. 22:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy nekem bár gyakorlatban nem fordult elő, én is mindig ettől félek. Mert az emberek valóban nem szeretik a gondokat hallgatni. És nagyon megragadotg az a mondat, hogy ha ezeket nem mondod el, akkor úgy érzed, hogy nem ismernek, bennem is tök ugyanez van, csak mellette azért vannak jó élmények is és ha megtanulod vegyíteni a kettőt amikor beszélgetsz, akkor talán nem ijednek meg ettől.
2016. febr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!