Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem túl sokat van a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem túl sokat van a családjával a párom, mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés

20 évesek vagyunk. Több mint egy éve kapcsolatban vagyunk, eddig távkapcsolat volt, egy hete végre összeköltöztünk.


Lehet, hogy önző vagyok, de úgy érzem, hogy a párom túl sok időt tölt a családjával, és nem eleget velem. Elmegy a szüleivel és a fiatalabb testvéreivel egy-egy hétre nyaralni, naponta telefonálnak, a testvére már aludt az albérletünkben. Közös programokat akar velük, én viszont ezeket általában nem élvezem, sokkal jobban szeretem, ha kettesben vagyunk. Én már hónapokkal ezelőtt elköltöztem otthonról, kb havonta járok haza, és most felkészültem arra, hogy az összeköltözés után minden időmet a párommal fogom tölteni, és még ritkábban megyek majd haza. Ezzel szemben ő csak most költözött el otthonról, lehet, hogy emiatt nem tud elszakadni tőlük?

Hogyan oldható meg a helyzet, ha engem zavar, hogy gyakran hazautazik majd, én meg egyedül maradok a közös lakásunkban, vagy hogy esténként negyed-negyed órát telefonálgat mindkét szülőjével, miközben én arra várok, hogy végre összebújhassunk?



2015. júl. 17. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Kalkuláld bele a dolgokba, h a pasik későn érő típusok. Tehát attól, h ő korila 20 éves ,nem biztos, h lelkileg is teljesen megérett erre. Neki lehet, h egy mérföldkő az életében, míg számodra csak egy apróság. Valószínű, h ő jobban kötődök a családjához, mert jól érezte magát velük is és idő kell neki, míg megszokja az új környezetet! Esetleg ülj le vele megbeszélni, rákérdezni a dologra, mert előbb kapsz úgy egyenes választ, mint tőlünk, akik csak találgatunk! :) Azért légy vele türelmes, mert 20 évesnél nem meglepő ez az állapot. 20 évest nem lehet egy 30 éveshez hasonlítani, aki már tényleg megérett a felnőtt korra
2015. júl. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Ha minden hétvégén hazamenne, mert hiányoznak a szülei és semmiért nem hajlandó lemondani a hazautazást na akkor kezdhetnél panaszkodni, hogy nem tud elszakadni. De amiket leírtál szerintem még nem problémás dolgok.


Nekem majd 30 éves a barátom, de mindennap beszél az anyukájával illetve az öcsével telefonon. (általában mikor jön haza, egy óra az út, simán belefér, de van amikor már itthon vonul el néha félórára telefonálni) Az öcsével kicsi a korkülönbség köztük így a legjobb barátja gyerekkora óta, eszembe se jutna elszakítani őket. Aludt már nálunk az öccse, programot is tervezünk ha sikerül egy városba kerülni. :) (200 km-re költöztünk munka miatt, így nehezebb a találkozás)


Én is szeretek vele kettesben lenni, de ahogy ő se hisztizik ha havonta egyszer-kétszer anyámmal maratoni telefonálást folytatok (nálunk ilyenkor 2-3 óra csacsogás van), így szerintem nekem sincs jogom, hogy amiatt hisztizek, hogy ő meg naponta beszélget 10-20 perceket. Más az igényünk a kapcsolattartásra. Haza ő is meg én is kb félévente megy haza (a családjaink is messze laknak egymástól, 150 km, de legalább az ország azonos térfelén:) ), van amikor együtt megyünk, pl karácsony és van amikor külön, pl születésnap előtt vagy csak úgy.

2015. júl. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Megértelek, lehet, korai volt még neki az a lépés.

Nálunk még ennél is rosszabb volt a helyzet, mert már amikor gyerekünk is lett, akkor is anyuci-pici-lányaként egy csomó dolgot vele beszélt meg inkább.


A családja egyszerűen nem engedte felnőni.

Már külön élünk - ne is a távollétére figyelj, hanem, hogy te vagy-e neki az első?

Ha nem, hát baj van.

2015. júl. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Engem anno a volt párom azért hagyott el, mert bejelentettem, hogy a szüleimmel közös ház építését tervezem és nem kértem ki az Ő véleményét. Anno azt mondta, hogy gyerekesen viselkedem....el is köszöntem tőle nyomban. Igenis ragaszkodom a szüleimhez akik pont elérték azt a kort, hogy bármikor lerobbanhat az egészségük és gondoskodni kell Róluk....nem hagytam magam érzelmileg zsarolni, hogy választanom kelljen. Mindenkinek van egy értékrendje amit a partnere vagy elfogad vagy továbbáll, ezen nem lehet változtatni, max időlegesen felborítani.

Gondolom Veled esténként nem negyed órát foglalkozik a partnered, ne légy önző, Rád is sor fog kerülni!!!

37F

2015. júl. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Kedves utolsó, nem lehet, hogy a volt párodnak az volt a problémája, hogy az ő megkérdezése nélkül te döntöttél az ő sorsáról, jövőjéről is? Én is zokon venném ha nem társként tekintene rám a párom hanem kész tények elé állítana, hogy ő ezt eldöntötte így lesz, és akkor pl az én szüleimmel mi van? Ők oldják meg? Pl nekem sincs azzal problémám, hogy a jövőben a vőlegényem anyukájával együttéljünk, most lett nyugdíjas így pár év és lehet mi fogjuk ápolni, mert ketten vannak testvérek, de a testvér jelenleg külföldön él, de így is zokon venném ha azzal állítana mondjuk haza, hogy ő akkor vesz egy házat mondjuk ahova az anyukája is beköltözik, és punktum, mert akkor így az én véleményem az le van tojva például arról, hogy nem szeretném lakótárs lenni, miért nem lehet úgy megoldani, hogy az anyukája házával szomszédos telken építkezünk vagy veszünk házat vagy külön lakrész lenne a házunkhoz építve az anyukájának, mert a közelséggel nincs bajom, de a túlközellel már igen, a saját anyámmal sem szeretnék egy háztartásban élni.
2015. júl. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"5" reagálva

Nem voltam elég pontos....nem egy háztartásról gondoltam, hanem teljesen külön bejáratú, szeparált ikerházról.

Mivel nem költöztünk más városba, sőt még más kerületbe sem, ezért nem hatott meg a nyivákolása. Nem mellesleg a leányzó a saját lakásomban lakott Velem korábban is, szóval nem Én kényszerítettem arra, hogy összeköltözzön velem.

Abban igazat adok Neked, hogy a vásárlás előtt nem kértem ki a véleményét, de jelen esetben a szüleim véleményét előbbre tartottam....mivel nagyrészt az ő pénzükből történt az építkezés.

37F

2015. júl. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6-os, akkor nálatok a "család" az egy részvénytársasági forma?
2015. júl. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Keress barátokat. Neki láthatóan sokkal jobb, bizalmasabb a kapcsolata a családjával, mint neked. Ha nem irányítja őt a családja, akkor nincs semmi baj neki a velük való kapcsolatával.


Ha neked nincs ilyened ennyire, akkor te inkább barátokkal tölts időt.

2015. júl. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Őszintén szólva, nem igazán értem, hogy mi a problémád. Attól még, hogy összeköltöztetek, a családja ugyanúgy a családja marad.

Szerintem az nem normális, hogy havi egyszer sem akarsz hazalátogatni. Én hetente hazamegyek, párom anyukáját is látogatjuk heti egyszer. A testvérem minden szünetben nálunk tölt pár napot és naponta beszélek anyukámmal telefonon, a húgommal meg szinte egész nap kapcsolatban vagyok neten keresztül.

Persze kellenek a közös programok is, de meg kell értened, van aki jobban ragaszkodik a családjához, mint te, és szerintem a barátod még a normális kategóriába esik.

Szerezz barátokat, attól még, hogy együtt vagytok, nem kell mindenki mással megszakítani a kapcsolatot.

2015. júl. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van meg valaki, akinek a párja túl sokat foglalkozik a családjával?
2020. febr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!