Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a legjobb megoldás?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne a legjobb megoldás? Hogyan kombináljak össze két dolgot? Nagyon rosszul gondolom a dolgokat?

Figyelt kérdés
Most fejeztem be a sulit (érettségi+azután Okjs képzés). 5 éve van komoly párkapcsolatom, februártól a vőlegényem. Még nem lakunk együtt, mindketten a szüleinknél élünk. A problémám az, hogy kb 1 éve az volt tervbe, hogy a családom és mi a párommal kimegyünk Ausztriába dolgozni. Apum jelenleg nem akar minket kivinni dolgozni. Nem mondta konkrétan, de abszúrd kifogásokat talál... Ha összeköltözünk a vőlegényemmel, attól félek, hogy épphogy megélnénk abból, amit keresünk. Mindketten minimálbért kapnánk. Arra meg nem várhatunk, hogy a szüleink segítsenek anyagilag mindig, főleg ha náluk is vannak gondok, meg hát legszívesebben már én segíteném őket. A másik az, hogy kereskedőként végeztem és hát ugye eladókként, amit gyakorlaton is töltöttem időt nem igazán érzem ezt a szakmát annak, amit egész életemben szívesen végeznék. Főiskolán gondolkodom, levelezőin. Szeretnék óvodapedagógus lenni. Csak hogy fog menni az együttélés, a munka, a fősuli egyszerre? Ennyi év után nem kérhetem a vőlegényemet, hogy bocs, de a fősuli miatt várj + 3 évet rám és majd, akkor költözzünk össze inkább. Szeretnék együttélni vele, abban dolgozni, amit szívesen szeretnék csinálni. Mit tegyek?
2015. jún. 22. 17:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem értem mi a gond. Miért nem mentek ki ketten Ausztriába akkor?


Azért pár dolgot tisztázzunk:

- még fiatal vagy, ez gondolom az első kapcsolatod. Nagyon szép, hogy így kitartotok egymás mellett, de nagyon ideje lenne összeköltözni, és nem vesztegetni tovább egymás idejét. Ahol ilyen akár felvetődik, hogy majd még 3 év múlva, 8 év járás után költözzetek össze, ott valami baj van. Nagyon fontos lenne, hogy végre együtt éljetek, mert akkor derül ki igazán, működőképes-e a kapcsolatotok. Ennek kellene a prioritásnak lennie, nem a félelmeidnek.

- annak, hogy együtt éltek-e vagy sem, semmiféle kihatása nincs a főiskolára, munkára... maximum annyi, hogy megspórolod magadnak az utazást, tehát egyszerűbb életed lesz. Ez inkább pozitív, mint negatív.

- ha külföldre akartok menni, azt ketten is megtehetitek, nem kell hozzá a szülők segítsége.

2015. jún. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!