Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha azt érzem, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha azt érzem, hogy semmit sem érek? Elvileg minden rendben van az életemben, de gyakorlatilag mégsem érzem így.

Figyelt kérdés

22 éves egyetemista lány vagyok. A családommal nincs semmi probléma, még a szüleimmel élek. Egy éve vagyok együtt a barátommal, nem problémamentes a kapcsolatunk, de megvagyunk. Nem élek nagy társasági életet, kevés barátom van.

Mostanában egyre több bennem a bizonytalanság a jövőmet illetően, hogy tényleg nekem való-e az a szakma amit választottam. Egyszer úgy érzem, hogy tényleg ezt akarom csinálni, máskor meg bizonytalan vagyok.

A kapcsolatomat illetően olyan, mintha hullámvasúton ülnék, egyszer fent, egyszer lent, Sajnos keveset tudunk együtt lenni a barátommal, az együtt töltött idő minősége meg nagyban függ az aktuális hangulatától. Egyrészt elhanyagoltnak érzem magam a részéről, viszont mikor jobb időszaka van, akkor tényleg nagyon rendes velem, dicsér, kimutatja, hogy szeret. Én inkább szorulok arra, hogy "pátyolgasson", ő nem szívesen beszél a problémáiról. Próbálom én is kimutatni a szeretetemet, de néha annyira elbizonytalanít az egész kapcsolat, hogy nem tudom a legmegfelelőbben. Folyton attól tartok, hogy egyszer el fog hagyni, mert nem vagyok elég jó neki, nem adok eleget neki, holott ő ezt sosem mondta/mutatta. Mégsem érzem, hogy fontos lennék neki.

Mostanában kicsit kezdem azt érezni, hogy nem vagyok elég jó semmilyen téren, se tanulmányokat, se párkapcsolatot, se baráti kapcsolatokat illetően. Ez pedig elveszi a kedvem mindentől. A legrosszabb a párkapcsolati bizonytalanság. Nem akarok depresszós lenni, segítsetek, hogyan keveredhetnék ki ebből az állapotból? :/



2015. júl. 19. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Rengetegen nem azért vannak kapcsolatban, mert annyira vágynak rá, inkább attól tartanak, hogy egyedül kell lenniük - önmagukkal. Tehát nem képesek szembenézni saját magukkal. Igaz, hogy társas lények vagyunk, de nem mindenáron...szerintem.

Vizsgáld felül a döntéseidet, azok következményeit, és, ha azt érzed, a kapcsolat nélkül kiegyensúlyozottabb tudnál lenni, szakíts.

2015. júl. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vedd èszre, te magad milyen akadàlyokat gördìtesz önmagad elè.A depresszió nem màs, mint beazonosulàs különbözõ negatìv gondolattal, èrzèssel.Az, hogy hogyan àllsz a jelen pillanatban önmagadhoz, meghatàrozza, hogy hogyan àllsz a körülötted lèvõ dolgokhoz, emberekhez.Minèl inkàbb elvonatkoztatsz az àltalad megszokott vilàgodtól, az eddig benned felèpült kèptõl önmagadról, annàl inkàbb leszel kèpes teljesen depresszió mentesen, kreatìvan, megèlni a jelenben önmagad ès pàrod.

A gondolatok ès èrzèsek amelyek nyomasztanak, mind rajtad kìvül àllnak.Ne hozz lètre különbözõ képeket önmagadról.Minden nap egy új lehetõsèg, ùj szempontokkal!Felejtsd el az eddigi õnhipnózisaidat, amelyek nem hagytak tèged kreatìvnak lenni, ès úgy szeretni ahogyan az neked jól esik.Csak tèrj vissza a mindennapokba, szeresd azt amit èpp csinàlsz, ès meglàtod letisztul minden!

2015. júl. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Attól, hogy a szakmádban bizonytalan vagy, érdemes elvégezni a képzést, ha már belekezdtél. El lehet más munkakörben is helyezkedni, szóval valamennyi mozgástered marad, meg te is bekapcsolódhatsz más dolgokba (vállalkozás, fordítás stb.),nem tudom mit tanultál.

Kapcsolat: ehhez egy férfinak meg kell érni, hogy ne tartsa hullamvasutban a nőt, te biztonságra vágysz, ami teljesen jogos, alap igény. Sajnos érzelmileg leült köztetek, érdemes lenne programokkal, kis szokásokkal beújítani, amihez neki is kedve van. De amit szeretnél, pátyolgatás, szeretgetés, ez kicsit alkati kérdés is, te most talán kevésnek érzed magad hozzá, és úgy írsz magatokrol, mintha már igazából elengednéd. Az a nagyobb baj, hogy nem érzed elfogadva, és szeretve magad őtőle, és nem tudsz feltöltődni érzelmileg a kapcsolatban. Nem bizol a barátodban, és ez nem jó, mert ezt ő is fogja látni, és kérdés hogy reagál. Ha tényleg hülyit, akkor ezt tisztázni kell. Azt a hibát ne kövesd el, hogy magadat okolod, hogy nem szerencsétlen vagy, meg méltatlan a szeretetre, mert ez biztos nincs így, másrészt más nem úgy lát téged, mint te magad, úgyhogy hülyeség ezt boncolgatni.

2015. júl. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!