Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen távolságtartóak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen távolságtartóak a fiatal lányok?

Figyelt kérdés

Rendszeresen szembesülök azzal, hogy ha köszönök egy velem egykorú vagy fiatalabb nőnek, vagy kérdezek valamit, többnyire fel vannak háborodva vagy megdöbbennek, hogy tegezem őket. Az egyik a múltkor ki is osztott ezért a buszmegállóban, mikor megkérdeztem tőle, hogy elment-e már ez és ez a busz.


Érrttebb hölegyk viszon szinte rögtön rámszólnak, hogy tegezzem. Pedig ugye nekik meg kell adi a tiszteletet, és magázom. Beszélgetésbe elegyednek, mosolygóssak, kedvesek velem.


Ismerkedni is alig tudok emiatt, mert mondom, még szinte lekezelőej velem a korban hozzám illők, miután letegeztem. Mert hogy én mekkora paraszt vagyok.


27/F



2015. júl. 23. 11:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom de 1x munkából hazafelé jövet éppen úgy voltam időben ahogy a buszmegállóba értem, hogy vagy elment a buszom vagy mindjárt jön, de ha elindulok a másik buszmegállóba és gyorsan szedem a lábaim akkor még oda érek.


Egy tök aranyosnak tűnő lány álldogált a buszmegállóban csak bambult maga elég se zenét nem hallgatott se semmi csak nézett ki a fejéből:

Oda léptem megkérdeztem, hogy " Szia ne haragudj nem láttad véletlenül, hogy XY busz elment-e már ?"

Ami kérdésre ezt a rövid tömör választ kaptam:

"Bocsi, de van barátom" És ahogy kimondta már fordult meg és távolabb sétált tőlem közben meg csavargatta a haját.


Na én azóta, ha útbaigazítást szeretnék vagy bármiféle kérdésem lenne emberekhez csak és kizárólag öreg nyugdíjas nénikéket szólítok meg ők igazán kedvesek szoktak lenni. (Tudom nem ide tartozik, de ma történt velem, hogy megkérdeztem egy Nénikétől, hogy nem tetszik tudni véletlenül, hogy hol van a Liszt Ferenc utca ?

És tökre aranyosan visszakérdezett, hogy " Hát magának nincs okos telefonja fiatal ember?" És elővette az iphone 6ját és kikereste nekem a Liszt Ferenc utcát :DD)

2015. júl. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%

Rosszul kezelitek az ilyen helyzeteket.


"Bocsi, de van barátom"


- Nem megba**ni akarlak, csak azt kérdeztem, elment-e az a k**va busz.


Érteni kell a nők nyelvén, ennyi a titok.

2015. júl. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
81%

senkinek sem jár tisztelet csak aki ki érdemli,felejtsétek el amit nevelésben kaptatok alapjaiban hibás és hazug :)) jajj...:)


most mondhatnám erre hogy mert magyarok,pesszimisták fapi**csák,jeges tekintetű önző egyszerű lányok,akikbe beleneveltek valamiféle beteg egoizmust, hazugságokkal,mert alapjában véve sikertelenek.



de az igazság haza szerető ember vagyok,többnyire...,így a magyarok jelzőt kiveszem.De ebből látni mikor a nők jönnek azzal hogy a magyar férfiak milyenek......nos ide is rá lehetne húzni szóval legközelebb nekik is csend ;)


a többi igaz,sikertelenek,és mégis beléjük nevelik hogy sokat érnek.

2015. júl. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%

Az a baj, hogy a legtöbb ember túlmisztifikálja ezt a tegezés-magázás dolgot. Szerintem a magázódás már rég nem a tisztelet jele, hanem a távolságtartásé. Hétköznapi szituációban az a normális, ha 2 fiatal tegeződik egymással, az új generáció már így nőtt fel. Általában egyébként akikkel a legjobb viszonyban vagyunk, és akiket a legjobban tisztelünk, szintén tegeződni szoktunk. Itt el is bukik az, hogy a tisztelet jele a magázódás. A magázódás a távolságtartás jele, aminek bizonyos szituácuiókban van értelme (rendőr, orvos, bank, stb.), de magánemberek között egyre kevesebb.


Aki mindenképpen elvárja, hogy őt magázza egy hozzá hasonló korú fiatal, akivel nem hivatalos szituációban találkozott, azok általában felfuvalkodott emebrek, akikkel nem érdemes foglalkozni. És általában ugyanezek az emberek fel vannak háborodva, ha egy kislány csókolomot köszön nekik, mert hogy ők még nem olyan öregek... Meg nem igazán lehet mindenkinek a kedvére tenni, mivel más meg akkor nézne rád furcsán, ha magáznád. És mivel ez senkire nincs ráírva, hogy ő épp melyik típus, így akármit is csinálsz, vagy úgy köszönsz neki, ahogy szeretné, vagy nem. De az intelligensebb emberek nem akadnak fenn sem azon, ha tegezik őket, sem azon, ha magázzák, mivel ők is tisztában vannak ezzel. Aki meg emiatt bunkónak tart, az önmagát minősíti, ne foglalkozz velük. Én pl. egyetemen tanítok, de itt pl. az oktatóknak sem gond, hogy tegeződjenek a hallgatókkal, vagy hétköznapi emberekkel az utcán, szóval nem értem, ki az, aki már annyira nagy "tiszteletben" állónak érzi magát, hogy ne lehetne tegeződve megkérdezni tőle, hogy elment-e mnár a busz.

2015. júl. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ezen már én is gondolkodtam. Volt, hogy pl. felszállásnál megkérdeztem lányokat, segítsek-e felvinni a batyujukat a buszra, vonatra, és időnként úgy néztek rám, mintha meg akarnám ölni őket. Vagy volt, hogy pl. IC-n a csaj velem szemben ült, kicsit hosszabb idő után, mikor már meguntam az olvasást, megpróbáltam vele kommunikálni, tök általános dolgokról, de kb. két tőmondat után felhagytam ezzel, pedig csak annyit szerettem volna, hogy ne legyen unalmas az utam. Arról már nem is beszélek, hogy hányan bújnak bele folyton a telefonjukba, a fb-ba, mert az roppant "szociális" tevékenység ám. Mondjuk én amikor nagyjából korombeli vagy fiatalabb lányokat szólítottam meg, sosem volt gond a tegezéssel, rendszerint kapásból visszategeztek, de előfordult, hogy pl. gyógyszertárban álltam a sorban, és egy fiatal lány volt a kasszánál, és engem megelőzve "jó napotot" köszönt, mikor sorra kerültem, tehát nyilván nem tegeztem le. Amúgy én se vagyok nagy híve a "tegezzünk le boldog-boldogtalant" dolognak, és kifejezetten irritál, hogy amikor én pl. egy viszonylag fiatal, általam nem ismert eladónőt nem tegezek le, akkor ő kapásból megteszi. Kedves kérdező, sajnos bárhol belefuthatsz bunkókba, ha valaki közönségesen reagál rád, akkor te is megteheted viszonzásképpen, kinyilvánítva, hogy pl. sajnálod, hogy még egy teljesen hétköznapi információt sem tudnak intelligens módon megosztani veled.
2015. júl. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!