Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ferfiak figyelem! Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ferfiak figyelem! Hogyan lehet egy, a korabbi kapcsolataban erzelmileg kihasznalt ferfit meggyozni a biztonsag lehetosegerol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Masfel eve vagyok egyutt a baratommal, en 19 vagyok, o 23 eves. Az egesz kapcsoltunk alatt azt ereztem, hogy a parom fel kimutatni az erzeseit illetve nem tudja atadni magat a szerelemnek. Ez furcsan hangozhat, de o soha nem nezett ram azzal a csodalattal amivel en ra es nehanyszor masokkal flortolt. Egy ideje nem csinalja szerencsere.


Tudom, nem szep dolog (es kerem, a valszok ne erre erkezzenek) de beleolvastam regebbi uzeneteibe es elkepedve lattam, hogy a legodaadobb ferfi volt az elottem levo kapcsolataban. Becezte a lanyt, tobbszor mondta neki, mennyire szereti, kereste, hivta, mig rajott, hogy a lany baleseteket talalt ki, masokkal tancolt, flortolt, talan meg is csalta, napokig lerazta.


Amit lattam a beszelgetesekbol az az, hogy a lany sokszor elerhetetlen volt es valahogy ez jobban vonzotta ot mig a vegere kiabrandult es nem tudott megbizni benne. Ugy erzem, velunk is ez a helyzet: en mindig itt vagyok neki, szeretgetem, mindent megadok neki o pedig neha elfelejt irni vagy hivni. Ettol fuggetlenul erzem, hogy szeret, de ugy latom, az a lany megolt valamit benne amit en mar nem tudok megkapni.


Mit tegyek? Annyira elszomorit ez a helyzet.


2015. júl. 25. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát, egy kicsit idealizálod ezt a helyzetet... ha veled nem úgy bánik, akkor könnyen lehet, hogy nem szeret annyira, csak pótlék vagy, hogy legyen valakije...

Tapasztalatból mondom, hogy egy korábbi kapcsolatban sérült férfi első pillanatban is biztonságban érzi magát, ha olyan a nő! A kulcs az elfogadás, a türelem... Ha eddig nem tudtál ilyen lenni - talán magad sem vetted észre -, akkor ezt már nehéz lesz felépíteni, hiszen eddig sem tudtad, mire vágyik igazán... vagy tudtad, csak nem tudod megadni.


Az én barátom is csalódottan, sérülten érkezett a kapcsolatunkba, de hamar és könnyen feloldódott, amikor érzékelte, hogy nem vagyok olyan, mint az exei. Ezt naponta el is mondja, hogy mennyivel jobban érzi magát velem. Első pillanattól meg tudott nyílni előttem, becézget, kedveskedik, udvarol, jelzi, hogy fontos neki a kapcsolat. Ha nem ezt érezném, én bizony nem lennék vele, mert nincs kedvem pótlék szerepében tetszelegni...


(Ja és soha nem jutna eszembe a barátom üzeneteit olvasgatni, talán ezért is bízik bennem?)

2015. júl. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Neha mar magam sem tudom, tudom-e mit akarunk. Sokszor bujik, olelget, en mindig viszonzom de amikor meg en csinalom ugyanezt, neha olyan, mintha nehezere esne ugyanigy viselkednie velem. Lehet, hogu tul sok vagyok neki, nem tudom...


Tudom, hogy az elolvasas nem szep dolog de egyszeruen nem tudok mar bizni. Mostanaban ezen kivul nem neztem meg az uzeneteit de a kapcsolatunk elejen igy bukott le amikor mas noknek irogatott fulledt uzeneteket. Pedig akkor en teljesen nyilt szivvel, bizalommal fordultam fele. Most meg csodalkozik, hogy felek, hogy esetleg megcsal. Ha pedig beszelni akarok vele ezekrol, nem akar.

2015. júl. 25. 18:11
 3/9 A kérdező kommentje:
Pontosabban kolcson adta a laptopjat en pedig meg akartam nyitni a sajat fiokom de az ovebe lepett be es ott voltak az uzenetek. Szakitottam de vissza akarta csinalni.
2015. júl. 25. 18:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez is csak azt erősíti, hogy pótléknak tekint... Sajnálom, de nagyon így tűnik.
2015. júl. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi a megoldas? Nem lehet helyrehozni? :-(
2015. júl. 25. 18:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy kihasználós kapcsolat után én sem tudtam bízni a következő páromban, pedig szerettem, nagyon szerettem.


Sajnos mire rájöttem, hogy milyen töviseket növesztettem, addigra elvesztettem őt is, időbe tellett, mire megszabadultam a tüskéktől, és normális kapcsolatot tudtam kialakítani.


Te nem tudsz semmit csinálni, erre magának kell rájönnie, és sajnos nem biztos, hogy rá fog jönni.

2015. júl. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat!


Utolso mit tanacsolsz? Beszeljek vele errol? Annyiszor probaltam a kapcsolatunkrol beszelni de nem sikerul, visszautasit. Nem szeret az erzeseirol beszelni, mondta. Csak nagyon-nagyon ritkan szerzek csoppnyi informaciot arrol, hogy mit erez.


Az a baj ezzel, hogy ebben a kapcsolatban en erzem magam egy kisse erzelmileg kihasznalva.

2015. júl. 25. 19:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Mivel ő nem változtat, ezért ez így is marad, amíg ki nem lépsz a kapcsolatból. Olyat keress, aki nem használ ki érzelmileg (se máshogy). Mert ha nem így teszel, akkor a következő kapcsolatodra már te növesztesz tüskéket, és pár év múlva a következő párod fog itt kérdéseket feltenni, hogy hogyan tudná elérni, hogy biztonságban érezd magad!
2015. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp "sajtolj" ki belőle érzelmeket!

Ezt pedig ügyesen kis esti borozgatás mértékkel de még is, hogy oldódjon. Kis praktika de hátha használ. Ezt ne hagyd annyiban szerintem mert csak görgeted magad előtt a problémát és magad emészted amit felezni kellene.

2015. júl. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!