Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Még ki szerint degradáló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Még ki szerint degradáló ránk, igaz férfiakra nézve a nők részéről a pasi kifejezés?

Figyelt kérdés

Szerintem ez olyan gáz, amikor majdnem minden nő ezt az idióta elnevezést ragasztja rá a másik nem képviselőire, hogy pasi/pasik. Nekem erről egy gyökkettő, komolytalan, gyökér srác fogalma ugrik be. Nem egy igazi férfi képe, mint amilyen én és sok más férfi is vagyunk.

Lehet, hogy a nőknek is jobban esne az, ha mindegyikükre azt mondanánk, hogy csajok, miközben ők nőnek érzik magukat? :)


2015. aug. 4. 21:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Ha minden férfire ezt használják akkor miért lenne degradáló? Maximum te érzed úgy ebben az esetben.
2015. aug. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
12%

Engem az érdekelne, hogy a "gyökkettő" mit jelent mint emberi jellemző és honnan származik, mire utal, mert nem most hallom/látom először.


Sehogy sem tudok rájönni. Ha a kettő a teljes embert jelenti, akkor lenne értelme, hogy annak a gyöke degradáló, de miért pont a kettő?

2015. aug. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Tök mindegy hogy hívnak.Megtanultam azt hogy azok véleményére adjak akik fontosak nekem.
2015. aug. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Mert gyökér, csak nem akartam így kiírni. Ezért gyökkettő. Mert olyan kevés, mint a kettő gyöke. :D
2015. aug. 4. 21:21
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
#2 Alacsony értelmi szintet szoktak érteni alatta, hogy mi a pontos etimológiája azt én sem tudom, gondolom azért használatos mert 2-őnek a gyöke egy kicsi szám (kb. 1,4).
2015. aug. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%
Nem az a lényeg, hogy neked mint mond ez a szó, hanem az, hogy aki téged így hív, annak mit jelent. Engem a "csaj" megfogalmazás nem zavar.. és a "nő"-t is lehet olyan hangsúllyal ejteni, hogy sértő legyen.
2015. aug. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Én nőként nem szeretem a páromra a pasim szót használni. Eleinte a párom is furcsa volt, de még mindig jobb a pasimnál. A pasi kifejezés olyan alkalmi kapcsolat szagú az én értelmezésemben.

Ő sem szokott a csajának hívni, hanem a bárátnőjének általában. De ugye ha én mondom, hogy a barátom, akkor nem egyértelmű, hogy szerelmi kapcsolatról van szó, ezért nem használom. A szerelmem meg túl intim, vagy személyes kifejezés, hogy mások előtt használjam.

Ha róla áradozok, mondjuk itt az oldalon, akkor sokszor írom, hogy igazi nagybetűs Férfi, de mikor vele beszélgetek a többi "hímnemű egyedről" ( :D ), akkor nem szeretem a férfiak szót sem használni, mert úgy érzem azzal közéjük sorolom és az átlag férfi nem olyan mint ő, hanem rosszabb. Ezt nem sértésnek szánom senkire nézve, csak egyszerűen ezt tapasztaltam eddigi életem során.

2015. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

Engem is irritál, de ez van, sajnos sokan használják.

Ugyanilyen a másik oldalon a "csaj" szó.

2015. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%

Én elismerem, gyakran használom a "pasi" kifejezést, főleg, mikor általánosságban beszélek. Merthogy ha általánosságban mondasz valamit, akkor nagyobb eséllyel beszélsz "pasikról", a te értelmezésedben, mint "férfiakról" (szintén a te értelmezésedben). Na meg talán zsenge korom okán is ez valahogy könnyebben jön a számra, nagyjából most vagyok abban a korban, mikor a "srác" jelző a kortársaimra már nem illik, de a "férfi" is csak nagyon ritkán, a "pasi" viszont relatíve jól lefedi ezt az állapotot. És még ha idősebb urakról is beszélek, akkor is ez a kifejezés jön természetesen.


Én ebben nem látok semmi degradálót, de most akkor azért megragadom az alkalmat, hogy tőled elnézést kérjek a szóhasználatomért (a magam nevében csak). Ha vigasztal, engem nem zavarna a "csaj" megnevezés, de talán azért sem, mert úgy igazán még NŐ-nek nem érzem magam- bár már kislánynak sem.

2015. aug. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Azt értem, hogy kretént jelent, de miért pont kettő...


Úgy értem az, hogy egy szám nagy vagy kicsi az egy adott kontextusban értendő (lehet a kettő hatalmas, de lehet nagyon kicsi is attól függ). Egy fényév hatalmas távolság egy embernek, de az univerzum szempontjából egy pont csupán vagy annyi se.


Ha a valós általános élet dolgaira vonatkoztatjuk akkor talán van értelme mert a ~1,4 jelentősen kevesebb mint a 2. Nem mindegy hogy két almát kapok a pénzemért vagy gyökkettőt.


A kérdésre válaszolva egyet értek egyébként, elég degradáló.

2015. aug. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!