Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Van egy 35 éves nő. Van férje és egy 10 éves gyereke. A férjét csalja egy másik férfival. Erről tud a férje, de még mindig vele él. A szeretőjét viszont egy harmadik férfival csalja. Erről is tud a férj és a szerető.

A nő születésnapját úgy ünneplik, hogy ott van a férj, a két szerető.

Normális az ilyen? A 10 éves kislány ezt a példát látja. Van esély arra, hogy normális életet éljen, ha felnő? Vagy az anyukája példáját fogja követni?


2010. márc. 7. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy veterán k*rva
2010. márc. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Klassz kamasz lesz abból a kislányból. Nem, nem igazán van arra esély, hogy normális lesz.
2010. márc. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem anyának való. Nem ítélem el, nem tudom mi miatt ilyen a kapcsolata a férjével, de a gyereknek ezzel eléggé árt.
2010. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A gyereknek nagyon sokat árt vele. Sosem fogja tudni a gyereke, hogy miért fontos az, hogy hűséges legyen egy kapcsolatban. Főleg ha az apján az elfogadást látja. Ha legalább a szenvedést látná rajta, akkor azt mondanám ő lenne a leghűségesebb, de így? Azt hiszi ez a normális.
2010. márc. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Ha legalább a szenvedést látná rajta, akkor azt mondanám ő lenne a leghűségesebb"


Ez nem így van, mivel a lány minden esetben az anyja viselkedésimintáját fogja követni, ugyanis van egy fejlődésziszakas, amikor a gyerek gyakorlatilag szexuális jellegű vágyat érez az ellenkező nemű szülő iránt, ezért egyfajta versengésként megpróbálja az azonos nemű szülő viselkedését felvenni. Így alakul ki a személyiségünk.


Tehát ha az apa szenvedne, csak az a téveszme alakulna ki a lány fejében, hogy a férfiaknak ez a fajta viselkedés tetszik. Nagyon lesarkítva.


Legalábbis mindez így van, ha Freudnak igaza volt a topográfiai modell felépítésénél.

2010. márc. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Freud??? Ugyanmár... én szóra sem méltatom Freudot, sosem méltattam arra. A pszichológiát önmagában nehezen tudom néha elfogadni, kivéve a biopszichológiát, na az egy korrekt tudomány :) Persze vannak olyan dolgok, amelyekkel nem lehet ellenkezni.

Viszont nekem senki se mondja azt, hogyha azt látja otthon a gyerek, hogy az apja szenved attól, hogy az anyja egy ...., akkor ezt fogja példának tekinteni. Idővel tudni fogja mit jelent a hűség és mit rúgott fel az anyja azzal, amit tett, tehát egyértelműen negatív példaként fogja kezelni.

2010. márc. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, kábé harminc éves korában, maikor már egyéb tapasztalatai alapján szorult bele annyi szimpátia, ami kitörli a sok beteg szarságot.


Az meg elég "buta" dolog részedről, hogy így állsz Freudhoz, mivel azóta is az ő könyveiből tanítják a pszichológiai alapjait. Aztán jöhetnek a különböző irányzatok, de például ezt a topográfiai modellt minden komolyabb pszichológus megkérdőjelezhetetlennek tart. Mondjuk elég logikus is, ha végiggondolod. Bár ehhez nyilván zsükség van arra, hogy láss példákat. Én láttam eleget, így valahogy eszembe sem jut kételkedni az elmélket helyességében.

2010. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem. Én szólnék a gyámhatóságnak, végezzenek már környezettanulmányt. Vagy helyezzék el a gyereket máshová, vagy váljanak el a felek, és az apánál helyezzék el a kislányt.
2010. márc. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nézd, ha buta dolog, ha nem, Freud akkor is megkérdőjelezhető. Van egy határ, ahol a pszichológia és a józan ész találkozik és ezt a határt kell érezni. Évekig tanultam pszichológiát, bár nem vagyok pszichológus, de abban biztos vagyok, hogy ilyen viselkedésminta mellett, ha az apa szenvedne nem hinné azt, hogy normális. A gyerek attól, hogy gyerek nem hülye. Felismeri a fájdalmat,a szenvedést és az ok/okozatot. Szerintem ez bőven előtérbe helyezi azt, minthogy követ egy mintát, ami mint látjuk undorító.
2010. márc. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nagyon sajnálom a kislányt, itt ő a legnagyobb vesztes.

Az apának már mindenki mondja, hogy válljanak el, de ő nem akar.

A feleségnek meg tökéletes így...

Már felmerült, hogy szólni kellene a gyámhatóságnak, csak mindenki tudja, hogy a kislány nagyon ragaszkodik anyukájához.

2010. márc. 7. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!