Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a magyarázata...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a magyarázata annak, hogy a két nemet alapvetően idegesítik egymás tipikus tulajdonságai, mégsem tudnak élni, boldogak lenni egymás nélkül?

Figyelt kérdés
2015. aug. 19. 09:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Írsz pár példát?
2015. aug. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerencsére ez nem alapvetően így van. Akit a másik nem tipikus tulajdonságai idegesítenek, az nem tudja szeretni, tisztelni a másik neműt. Ők maximum se veled, se nélküled kapcsolatban tudnak élni.

Megint más, ha a másik nem tipikus hibái idegesítenek valakit.

2015. aug. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nem ismerek egy németet se
2015. aug. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én azt tapasztalom,az én környezetemben a férfiakat idegesíti,hogy a nők sokat beszélnek,sokat készülődnek,időnként bizonytalanok,sokat akarnak beszélgetni,lelkizni. A nőket pedig idegesíti,hogy a férfi verseng,agresszív,szótlan, irányító, nem olvas a sorok között,stb.Még nem is ismerik egymást igazán,már ezt éreztetik a másikkal. De akkor miért van szükségük egymásra mégis? Ezek nem idegesítő tulajdonságok,csak azzá teszi a két nem.
2015. aug. 19. 09:46
 5/13 anonim ***** válasza:
Amíg tart a kapcsolat eleji "rózsaszín köd", addig nem idegesíti őket. Mikor elmúlik, csak akkor jönnek rá, hogy néhány tulajdonsága a másiknak mennyire irritáló.
2015. aug. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindkét nem képviselői között akadnak olyanok, akik önmagukat tekintik etalonnak, és a saját tulajdonságaiktól eltérőeket meg- és elítélik.

Ennek megvan a maga mélylélektani oka: az ilyen embereknek nincsenek kialakult énhatáraik, a többi embert önmaguk meghosszabbításának tekintik, és másokban akarják megoldani a saját fel nem vállalt tulajdonságaikat.

Ez nem nemfüggő, hanem személyiségfüggő.


Az érzelmileg érett, önismerettel rendelkező emberek azonban nem ilyenek. El tudják fogadni önmagukat, és ezzel párhuzamosan másokat is.


Mi a párommal sok mindenben egyezünk, de sok mindenben különbözünk is, de ezt úgy fogjuk fel, hogy jól kiegészítjük egymást, értékeljük egymásban az eltérő tulajdonságokat. De mi mindketten tudatosan dolgoztunk az önismeretünkön mielőtt összejöttünk.

2015. aug. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért ezek annyira nem nemekre jellemző alap tulajdonságok, de sejtettem, hogy valami ilyesmire gondolsz.
2015. aug. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszokat. Igen,arra gondoltam,miikor valaki már a legelején jön azzal, hogy 2á,te is tipikus férfi/nő vagy", ezért meg zért a viselkedésért. Ettől a falra mászom, és nem értem miért baj,hogy nem vagyunk egyformák. Mindenki sztereotipizál,ítélkezik.
2015. aug. 19. 10:36
 9/13 A kérdező kommentje:
És most én is azzal,hogy eztv leírtam,igaz?:D
2015. aug. 19. 10:37
 10/13 anonim ***** válasza:

Én inkább szórakoztatónak, aranyosnak találom a férfi nem "tipikus hibáit", nem idegesít. Az más kérdés, hogy én tényleg egy "tipikus nő" vagyok, de erre kicsit rá is erősítek, mert így érzem igazán jól magam, ettől érzem magam önmagamnak. Lányos lány vagyok, aki egy torrent letöltéssel is képes lefagyasztani az informatikus barátja linuxát, miközben almás pitét süt. A kis hibáink miatt leszünk szerethetőek, szerintem. Háziállatok közül is azt a legkönnyebb szeretni, aki kicsit ügyetlen, kicsit esetlen, picit bandzsi mondjuk vagy kajla a füle, de közben kedves és barátságos. Azt a macskát vagy kutyát, aki nemesi méltósággal tekint le a maga tökéletességéből az aljanépre, miközben kajával szolgálja ki, azt nehezebb őszinte, tiszta szívből szeretni. Nekem legalábbis nehezebb, és bár az emberek, a párunk nem háziállat (jobb esetben), azért az az alapgondolat igaz rájuk is, hogy bár tökéletes ember nincs, ha lenne akkor csak csodálni, és nem szeretni lehetne.


Én legalábbis így gondolom. Mindamellett, hogy heteroszexuális társas lényként vágyom valakire, aki az ellenkező nemből támaszom és társam lesz, hajtanak az elemi ösztöneim, így nem tudnék boldog lenni életem végéig férfiak nélkül. Nekem csak megédesítik az életem, és eddig még csak kevés keserűséget okoztak, bár ez gondolom, a hozzáállásom kérdése is volt, nem az általános viselkedéseké.

2015. aug. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!