Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 18 éves lány és egy 19...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy 18 éves lány és egy 19 éves fiú, akik mindketten egyetemisták, mennyit "alhatnak együtt"? Meg lehet ezt szabni?

Figyelt kérdés
Egy városban tanulnak, a fiú kollégista (max. 5 percre az egyetemtől), a lány otthon lakik, onnan 45 perc az út. Mindketten a szüleiktől kapnak pénzt, emellett a lány otthon alszik, vacsorázik, reggelizik. Ösztöndíjat nem kapnak, a lány még nem is kaphat. Normális-e ha a lány szülei megszabják, hogy mennyit aludjon ott a fiú a lánynál, illetve a lány a fiúnál (a kollégiumi bent alvás költségeit maguk fedezik, amiatt egyik szülőnek sem kell többet fizetnie (és nem is drága))? Milyen indokot tartotok erre normálisnak, és milyen korlátot?

2015. szept. 21. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Améíg otthon laksz, anyádék megmondhatják ki, mikor, meddig alszik ott. Ez van.
2015. szept. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne nagyon szabja meg egy szülő.Már csak azért sem,mert akkor ha nem engedi meg,úgyis találnak rá helyet és időt,és még hazudni is fognak valószínű emiatt ha erre kerül a sor.Ráadásul minél jobban tiltod tőle,vagy nem engeded neki,annál jobban akarja egyrészt,másrészt meg annál távolabb fogsz kerülni a saját gyerekedtől...
2015. szept. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

(A lány vagyok, nem szülő.)

Azt tudom, hogy elméletileg azt szab meg nekem, amit akar, és szankcionálni is tudja, amíg függök tőle, akár lakhatásilag, akár anyagilag.

Talán nem is pontosan tettem fel a kérdést, de most nem tudtam jobban megfogalmazni. Arra irányul, hogy a gyerek fejlődése, leválása, felnövése szempontjából mi a "helyes" szerintetek.

Mivel számomra elég nehéz elfogadni és belenyugodni a ténybe, hogy ha nem dolgozom egyetem mellett, akkor most még 5 évig hiába vagyok félig felnőtt, gyakorlatilag nincs szabad akaratom, idő- és energiabeosztásom. Mindezt úgy, hogy mindig is hangsúlyozták, hogy amíg tanulok, arra koncentráljak, ne dolgozzak mellette. (Meg ugyanez volt érv, arra hogy ne a barátommal foglalkozzak annyit. Úgy, hogy objektíven nézve is megy (ment, most még nem volt számonkérés) a tanulás.)

Ugyan nem egészen ez fenyeget, mert amellett, hogy nem is tudnánk másképp megoldani, nem is vagyok olyan típus, hogy hazudjak a szüleimnek, szeretném inkább meggyőzni őket. Abban van valami, hogy talán jobban le szeretnék szakadni tőlük egy-két ilyen dolog után, de ez szerintem abban a korban, ahol egyébként pl. a szaktársaim kb 90% külön lakik a szüleitől, egyébként is normális érzés.

2015. szept. 21. 22:05
 4/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó bekezdés a második válaszra volt válasz.
2015. szept. 21. 22:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem normális. Nem kéne ilyet megszabni.

Akik szerelmesek had legyenek együtt. Nem értem ezt a felfogást. Nekem 16 éves koromban engedték hogy a barátom nálam aludjon. Azóta is vele vagyok 19 évesen, tehát csak jól alakult.

Ha oda tudtok figyelni a tanulásra akkor szerintem ezt rátok kéne hagyni, hogy mikor akartok és tudtok együtt lenni, együtt aludni.

2015. szept. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne szabják meg. Ha a pénzt tőlük kapod is, ennyire ne hagyd, hogy beleszóljanak a dolgaidba. Szerintem próbáld meg valahogy megtartani az egyensúlyt, ne tűnj el teljesen otthonról, de ne is hagyd, hogy ők diktáljanak teljesen.
2015. szept. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jaj... Hát elvileg már felnőttek vagytok, nem is értem hogy engeditek, hogy ilyen szinten beleszóljanak a szülők a dolgaitokba.
2016. márc. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!