Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, hogy ne legyek ennyire zárkózott?

Figyelt kérdés

26 éves lány vagyok. Az utóbbi időben teljesen bezáródtam :(. alig tudok kapcsolatokat kialakítani. Akármilyen kedves társaságba megyek, úgy érzem, felesleges vagyok, a többieknek időpazarlás velem törődniük. Volt egy kapcsolatom, a barátom 5 évig segített engem, ebből 3 évet töltöttünk együtt párként, de sajnos szakítottunk (többek között azért, mert senkiben sem bíztam, mindent egyedül, vagy az ő segítségével próbáltam megoldani).


Szeretnék nyitottabb lenni, ismerkedni, társaságba járni, de sajnos mindenhonnan lemorzsolódom – ha más nem, az első bulinál. Nem tudok felengedni, nem tudok beszélgetni, úgy érzem, nincsenek sztorijaim. Nap közben a számítógépen dolgozom, felteszem a fülesem, és élvezem, hogy senkivel sem kell beszélgetnem. Elkezdtem levelezőn egy iskolát, de egyre nehezebb bejárni, mert idegesít, hogy interakcióba kell lépnem a többiekkel.


Az egyetlen, ami segít, az olvasás. Legszívesebben egész nap ezt csinálnám. Félek, hogy sosem leszek már normális. Nézem a többieket, ahogyan megölelik a barátaikat, ahogyan csókolóznak a párjukkal. Én is vágyom erre, de képtelen vagyok „kilépni”. Szerintetek mit tehetnék?


2015. szept. 25. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem hiszem, hogy bárki tud olyan tanácsot mondani amit ha megfogadsz egyik napról a másikra megváltozik benned minden. Nem rosszból mondom de lehet ezen csak pszichológus tudna segíteni.
2015. szept. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Magányos Vándor válasza:
94%

Nem fogok tanácsot adni, mert nem vagyok a téma szakértője, helyette elmesélem az én sztorimat, hátha inspirál.


Introvertált vagyok. Nincs szociális fóbiám, nem utálom az embereket, nem vagyok félénk, sem szégyenlős, egyszerűen sokkal kevesebb interakciót igénylek más emberekkel, és társaságban hamar kimerülök és csak magányban tudok feltöltödni, kipihenni magam.


Sajnos sem én, sem a környezetem nem ismerte az introvertáltság fogalmát. Ez egy olyan személyiségi vonás, amit nem lehet megváltoztatni, ennek ellenére sokan furának tartottak, még a családban is rengeteget cikiztek és próbáltak megváltoztatni. Ennek az lett az eredménye, hogy elhittem, hogy furán viselkedek, gyakran szorongtam, nem volt önbizalmam, még jobban bezárkoztam. Még kevésbé voltam képes emberek közt lenni, és még jobban visszafejlődtek a szociális képességeim. Cikinek éreztem egyedül akárcsak sétálni is, inkább otthon maradtam az idő nagyrészében.


A huszas éveim közepe fele kezdtem megérteni önmagam, rájönni, hogy attól, hogy a társadalom jelentős része beszédesebb és sokkal nyitottabb, az ilyen magatartás csak tudatlanság révén vált normává. Már nem érzem magam furának, nem érzem magam kirekesztve, nem vágyom sok-sok barátra csak azért, mert másoknak körülöttem van. Van önbizalmam, bárhova el tudok menni egyedül és remekül érzem magam. :)


Az introvertáltságnak előnyei is vannak esetemben, számomra könnyű és kellemes elmélyülni valamiben, én is sokat olvasok és képzem magam, ezért viszonylag jó vagyok a szakmámban, ki tudtam lépni a napi 8 órás munkahely mókuskerekéből, sokkal szabadabb vagyok.


Ha tudsz angolul, ez egy remek könyv az introvertáltságról: [link]

2015. szept. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Magányos Vándor válasza:
Egyébként csak kiváncsiságból, mit dolgozol a számítógépen?
2015. szept. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ez vár a magányos emberekre,magány
2015. szept. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szia!


köszönöm a választ, ez nagyon hasznos volt. Tartalommenedzser vagyok, weblapok tartalmáért felelek.


Tudom, hogy introvertált vagyok, de nem szeretnék egyedül maradni örökre. Én is vágyom a párkapcsolatra, mint bárki más. Nagyon nagy szerencsém volt a volt párommal, mert felismerte, hogy a lelkem mélyén gondoskodó vagyok. Sajnos azáltal, hogy ő volt nekem, megjött az önbizalmam, de nagyon sok olyan dologgal kellett szembe kerülnöm, amivel nem tudtam mit kezdeni. Amikor új munkahelyre kerültem, teljesen kimerültem, pont azért, mert folyamatosan ment az „interakció”.

Nagyon szeretnék szerelmes lenni, és egyszer boldog családban élni. De nem tudom, ez introvertáltként mennyire fog sikerülni. Ráadásul minimális igényem nekem is van a kapcsolatokra. A barátaimnak lassan családja van, gyermekei vannak, én pedig egyedül maradtam…

Mondjuk az ismerkedésnek van egy nagyon vicces oldala: mindig rájövök, hogy én még épeszű vagyok, annyi őrülttel találkozom :).

2015. szept. 25. 14:20
 6/9 A kérdező kommentje:

@magányos vándor


Egyébként Te mivel foglalkozol?

2015. szept. 25. 14:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahogy 2-es is irta, meg kell ismerned onmagad es el kell fogadnod onmagad.


En is 26 eves no vagyok, de mar eleg jol ismerem magam ahhoz, hogy tudjam, hogy olykor kell az egyedullet, olykor a tarsasag. Nem vagyok a tarsasag kozeppontja, de ha olyan a masik fel is, akkor eleg beszedes is tudok lenni.


Viszont nem tudom besorolni magam, hogy intro vagy extrovertalt vagyok. Mikor mi. :)


Szerintem eloszor probalj olyan elfoglaltsagot talalni, ami oromet okoz es sikerelmenyt. Amit akar egyedul is csinalhatsz. Pl. sutet, sport. Aztan ezekhez kapcsolodoan mehetsz klubbokhoz, vagy kezdetben csak facebook csoportokban is irogathatsz.



Mindig az eleje a nehez. Ezt ne felejtsd el!


A legjobb tanacsom pedig, hogy sz.rd le ki mit gondol. De tenyleg. :) Miota ezt megtanultam (mert bizony ez se megy konnyen mindenkinek), sokkal szabadabb es boldogabb vagyok. Ha ugy erzem, elmegyek egyedul egy muzeumba. Ha olyanom van, elbeszelgetek barkivel.


Es nem erdekel masok velemenye. Nem bantok senkit, de megerdemlem, hogy ugy eljek, ahogy en szeretnek.


Szoval, csak hajra. :)

2015. szept. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben voltam én is. Bár én férfi vagyok, de rajtam a sport segített.

Egy időben dagi voltam, de mikor ledobtam pár kilót, önbizalmat adott.

Azóta volt már több kapcsolatom is.


Részben egyet értek 2-es válaszolóval, azért vannak előnyei is a dolognak, hisz a rengetek szabadidőt, saját magam képzésére fordítom, én munkahelyi problémáim nincsenek.

2015. szept. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha szereted az állatokat és még nincs akkor vegyél egyet. Halál komolyan mondom. :D Én is introvertált vagyok, de amikor amikor a kutyámmal kimegyek egyrészt muszáj nekem magabiztosnak lenni, mert felelek érte, másrészt egy csomó kutyás emberrel ismerkedek össze. És úgy általában is, olyan embereket keress akiket ugyanaz érdekel ami téged.
2015. szept. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!