Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőm apja nem képes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm apja nem képes elfogadni. Mit tudnánk tenni?

Figyelt kérdés

Nem felelek meg neki, mégpedig azért nem mert nincs kacsalábon forgó palotám, új luxusautóm és minden egyéb. Egy teljesen egyszerű családból származom, átlagos körülmények között élünk. Jártam főiskolára de családi okok végett abbahagytam és tisztességesen dolgozni kezdtem. A barátnőm jómódú családból származik és ő is orvos szeretne lenni. Áprilisban ismerkedtünk meg és jöttünk össze, nem sokkal később be is mutatott a családjának ami egyébként nem volt rossz csak az apja elkezdett kérdezgetni az életemről és ezután megváltozott a véleménye.

Már ott tartunk, hogy mindenki előtt kifejezi a nemtetszését és négyszemközt is tömte a fejemet a hülyeségeivel, hogy mi nem vagyunk egymáshoz valók, nem tudom a lányának megteremteni a körülményeket és soha nem is fogom tudni, nem rám van szüksége csak most nem lát. Ennek ellenére nagyon jól megvagyunk és többen is mondták, hogy nem sűrűn látták még ennyire boldognak őt de ugyanez rám is igaz pedig volt már előtte barátnőm másfél évig... ami egyáltalán nem ilyen volt. Próbáltam a kedvében járni már többször is és úgy érzem én mindent megtettem a részemről. A barátnőm is próbált már beszélni vele, elmondta az érzéseit meg azt amit gondol erről az egészről és összevesztek. Én nem akarom, hogy miattam veszekedjenek vagy miattam essen szét a család de ugyanakkor nem fogom hagyni azt ami az enyém. Kitartó személyiség vagyok és szeretném ha ez nagyon sokáig tartana, igyekszek megtenni mindent hogy jó életünk legyen, neki pedig nincsenek nagy elvárásai. Ez az utolsó éve középsuliban ezért nem akar elköltözni még otthonról de érettségi utánra tervezzük az összeköltözést. Addig viszont még van pár hónap, azt valahogy ki kell bírnunk. Félek, hogy ha összeköltözünk akkor lesz még csak igazán nagy balhé. Mit tehetnénk szerintetek?

A másik dolog ami nem tetszik az az, hogy ő 18 éves én meg 24.


2015. szept. 27. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Tanulj valamit levelezőn, az apjával meg ne foglalkozz! Kár lenne, ha erre menne rá a kapcsolatotok.
2015. szept. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mióta is vagytok együtt?


Én 2,5 évig hallgattam mire barátom anyukája megbékélt. Azt is azért mert a barátom kiállt mellettem, mindig megvédett és ha otthon az anyja miattam veszekedett vele, akkor mintha meg se hallotta volna fogta magát és lejött.

Számtalanszor próbáltunk vele beszélni, de mintha a falnak mondanánk a szavakat. Őt akkor az zavarta, hogy én 16 vagyok, a barátom pedig akkortájt töltötte a 19-et. Amúgy 2 és fél év van kötünk korilag.


Olyanokat mondott, hogy a barátom majd meg fog csalni (mert őt megcsalta a férje, szeretőt is tartott, mivel folyton csak veszekedett vele, :(...).

Én is összevesztem vele párszor, mag azt kezdte észrevenni, hogy a barátom egyre távolabb kerül tőle.


Aztán észbe kapott és leszokott a parancsolgatásról, mert a barátomat alig akarta hétvégente átengedni. Minden alkalomkor mikor át akart jönni az baj volt.

Az idő múlása is közre játszott, meg az, hogy én már 19 vagyok, barátom lassan 22 és se ő sem én már nem vagyunk gyerekek.


Az utolsó egy évben rendes, csak néha jön rá a veszekedhetnék, de akkor sem én vagyok már a fő téma, hála az égnek.

A múltkor pl. mikor suliból jöttem pénteken és mentem át a barátomhoz, akkor az anyukája csinált egy bögre teát mire odaérek, mert kint hűvös volt, esett az eső és meg is áztam kicsit.

Ahhoz képest, hogy régen minden áron szét akart minket szedni, most vannak kedves gesztusai, és én sem gondolom, hogy rossz ember lenne. Gondolom azt is belátta, hogy a barátom mellettem boldog és meg egy tisztességes lány vagyok, csak ehhez idő kellett.

Bocsi, ha hosszú lett.


Szóval azt tudom javasolni, hogy kitartást és semmiképpen ne add fel. Az összeköltözés meg nem a legjobb ötlet még, szerintem várjatok, a barátnőd még fiatal. 1 évet csak érettségi után, vagy legalább annyit még egy kicsit lenyugodnak a kedélyek és eltelik egy kis idő, hogy még jobban hozzászokjanak a helyzethez, hogy ti együtt vagytok.

A korkülönbségről meg annyit, hogy az unokahúgom és a férje között 8 év korkülönbség van, és mégis boldogok, sőt van egy 4 éves kislányuk is, úgyhogy ez nem akadály és az a 6 év nem is sok.

2015. szept. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnálom a helyzetet, de tényleg kár lenne ezért szétmennetek.. Köztem és a párom között öt év van (én 21, ő 26), de mindig érettebb voltam sokkal, tehát ez sosem volt probléma.

Az apa valószínűleg kicsit félti a lányát, de majd elmúlik.. Idővel rá fog jönni, hogy rendes srác vagy és mindent megteszel, amit csak tudsz azért, hogy ő és ti boldogok legyetek.

Kicsit én is korainak érzem az összeköltözést.. Neki is új lesz minden, egyetem, új közösség, stb.. Kicsit éljen egyedül vagy a barátnőivel, ne essen rögtön bele a közepébe. Ha jómódú családban él, ki fogják fizetni neki az albérletet. Jó dolog az együttlakás, de egészen más érzés. :) Éljetek, szeressétek egymást, és szépen lassan jön majd a többi. :)

2015. szept. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3#


Én eleve azt tartottam korainak, hogy a lány elköltözzön otthonról és magáról kelljen gondoskodnia suli mellett, még ha anyagi hátteret biztosítanak is neki.


Ha így is, úgy is elköltözne, akkor érettségi után (addig van jó néhány hónap) simán összeköltözhetnétek. Viszont szerintem mindenféle költözés még felesleges. Várjatok még, de ha majd elköltözik nem kell először barátnőkkel vagy egyedül elköltözni. Ha elköltözik tegye veled, de ne most.

2015. szept. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!