Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen pszichológiai okai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen pszichológiai okai vannak, hogy a nők többsége sokkal humánabb beállítottságú és kevesebb köztük akik reál dolgok vagy műszaki tudományok érdeklik?

Figyelt kérdés

Vagy lehet bennem van hiba, hogy ennyire bele vagyok b.zulva a szoftverfejlesztő szakmámba, de nekem a humán beállítottság kimerül maximum abban, hogy szeretek filmelemzéseket olvasni. Egy lány ismerősöm meg akkora elvont dolgokba és filozofálgatásokba ment el, amiknek néha már semmi értelmük nem volt, mondhatni "too deep 4 me".


De lányok többsége is továbbtanulásnak a pénzügyi területet és bölcsésztudományokat választja, még akkor is, ha utána kimennek külföldre mosogatni. Miért van ez?


23/F


2015. okt. 3. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez inkább genetika, mint pszichológia.
2015. okt. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Genetika nem hiszem, szerintem az agyféltekék használatának gyakorisága.
2015. okt. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, az lenne az ideális, ha valaki mindkét agyféltekéjét azonos mennyiségben használná, tehát a túlzottan műszaki beállítottság sem előny, sőt.
2015. okt. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

abszolút reál és műszaki beállítottságú vagyok :-)

mechanikai műszerész és Építész végzettséggel :-)

2015. okt. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Sunshinedoll ***** válasza:
Ez totál téves statisztika.
2015. okt. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pár napja olvastam egy cikket, hogy ennek egyik oka az, hogy ha egy kisfiú kérdez valamit egy tudományos dologról, akkor a szülő (főleg az apákra jellemző ez) sokkal nagyobb eséllyel magyarázza el az adott dolog tudományos oldalát, mintha egy kislány kérdezné ugyanezt. Ehhez még hozzájön az is, hogy kisebb korukban a lányokat inkább a humán, a fiúkat inkább a reál dolgok felé terelik.
2015. okt. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Költőnő? ***** válasza:
nem titok, hogy az agyban a neuronok közötti kapcsolatok csecsemőkortól, kapott információk alapján alakul ki és erősödik meg. Tehát ebben semmi genetika nincs.
2015. okt. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, mondjuk azért orvosi egyetemeken elég sok a csajszi. Meg úgy a flsőoktatásban általában többségben vannak a nők.
2015. okt. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!