Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk, férfiak! Nálatok jelent...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk, férfiak! Nálatok jelent az valamit, ha egy lány nevét a -ka, -ke kicsinyítőképzős változatban becézitek? Pl. Andika, Évike. Ez a kedvelés, vagy inkább a lenézés jele?

Figyelt kérdés
Engem rendszeresen becéznek így férfi munkatársaim és nemcsak a mostani, hanem az előző helyemen is így volt, persze nem mindegyik, de jónéhány. Nők viszont szinte sosem. Van ennek valami jelentősége?
2015. okt. 3. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
11%

Nálunk 2 értelemben használták az emberek


1.Tréfából az ilyen kis "vicces, de picit balfék" srácra, ő volt Lacika, Szandika


2.A hülyegyerekek gúnytitulusa "Rolika" "Döncike" "Györgyike"

2015. okt. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok sem hülyegyerek már, sem vicces, de balfék, úgy gondolom, tehát ez nálam kilőve. Mint írtam szinte csak férfiak használják ezt rám, nők nem, persze ettől még gondolhatnak idiótának... Örülnék, ha lenne még tipp.:)
2015. okt. 3. 15:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Mind a kettő lehetséges, hangsúly függő.
2015. okt. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mind a kettő lehet, ez kiderül a hangsúlyból, de az is, hogy egyszerűen így terjedt el. Ha valakit mindenki Évikének hív, akkor én is úgy fogom, semmit nem jelent. Ha csak egyvalaki használja, és a szemedbe is mondja akkor inkább kedvel, vagy sokkal fiatalabb vagy nála.
2015. okt. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem három Mária nevű ismerősömet is Marikának szokták hívni.Lehet illik nagyon a nevedhez az ilyen fajta becézés.Nem feltétlenül rossz.
2015. okt. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A hangsúlyból nem derül ki számomra, mert semmi kirívó nincs benne, de tényleg. Nem így terjedt el, hiszen nem mind hívnak így, csak néhányan és mind maguktól kezdték, volt olyan, aki a megismerkedésünk után szinte rögtön így kezdett becézni. Hogy mennyivel vagyok fiatalabb, az pedig relatív, van akivel egyidős vagyok, van akinél 4-5 évvel, van, akinél pedig 20 évvel is, tehát ez is változó. Hozzáteszem, nem vagyok már én sem kamasz, jóval elmúltam 20.
2015. okt. 3. 16:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Lacika nálunk Lacika volt intant és illett is az image-ába. Sosm hívtuk Lacinak vagy Lászlónak vagy a vztéknvén Szabónak.


Mondjuk furi, hogy amíg mindnki a keresztenén futott ilyen Feri, Norbi meg beceneveken mint Csumisz addig egy gyerek kövtkezetesen a vezteéknevén volt hívva. Igaz őt annyira nem is kedveltem.

2015. okt. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Estienne ***** válasza:
92%
Erikának hivnak? Bocs, olcsó poén :-D
2015. okt. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Inkább mondanám kedvelésnek a lányok becézését, de a fiatalabb lányokat sokszor becézem. A pasiknál viszont a kétbalkezesekre mondják használjuk :)

Sztem simán csak kedvelnek ;)

2015. okt. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem részemről pölö teljesen általános h becézgetek embereket pláne munkahelyen meg haveri körben.
2015. okt. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!