Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » El fog tűnni (vagy már el is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El fog tűnni (vagy már el is tűnt) az emberek életéből a monogámia? Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Egyre több ismerősről hallok, (akik ezer éve párkapcsolatban élnek) hogy az egyik fél vagy mindkettő párszor azért félrelépett.

2 pszichológus is mondta nekem, hogy az ember folyamatosan változik és hogy előbb utóbb szakítás/válás lesz a vége, de persze ha mindkét fél dolgozik a kapcsolaton, akkor kemény munkával együtt lehet maradni, de sokan ezt a melós részét már nem vállalják be.


Már csak hiú ábránd az "örök hűség" fogalma? Ti mit gondoltok?


2015. okt. 7. 10:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egyénenként változó...


pl én nem érzem szükségét arra, hogy megcsaljam a barátnőm, amikor egyedül voltam volt lehetőségem szexelni, de nekem ehhez pl kapcsolat kell, persze lehetne 2-3 párkapcsolat mint egyeseknek, sőt van aki 2 családot épít fel...

nekem pl ez nem férne bele, másnak meg simán...

szóval van akinek alapból nem is volt, mert alapból úgy rendezkedett be, hogy több csaj/pasi egyszerre...


22F

2015. okt. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

En ugy gondolom hogy nem csak hiu abrand lesz az orok huseg. Igaz meg nem tartok az orokkenel de ugy gondolom,hpgy ha egy 18 es 21 eves par kepes arra,hogg tobb ezer kmrol is huseges marad a masikhoz akkor nincs meg veszve semmi. Azok akik igazan szeretik egymast es nem adjak fel a kapcsolatukat Minden aprobb vita utan azok egyutt maradnak majd. Ha fent tadtjak a valtozatossagot az eletukben Minden kapcsolat tarthat a sirig. Miert lepnek felre az emberek? Mert unatkoznak, megtetszik a csillogo uj jatek de a szivuk megia a regi megszokotthoz huz. Na mar most ha a regi fejlodik es erdekes marad akkor mindig uj lesz :) Csak tudni kell szeretni az ujat es alkalmazmodni hozza :)

18/L

2015. okt. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológusnak teljesen igaza van, a kapcsolatokért bizony dolgozni kell... És ha oda a tűz, azt sokkal nehezebb visszahozni, mint egy új valakivel átélni a bizsergést, akivel (még!) nem élünk szürke hétköznapokat.

Pedig ugyanazt az energiát lehetne a meglévő kapcsolatba is fordítani...

2015. okt. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sokkal erősebb a félrelépésre való hajlam, mint 100 vagy 1000 éve. Most csak a lehetőség több, és a publicitása nagyobb. Ami változott, hogy régen mindenki a meglévő kapcsolat fenntartását propagálta, ma már sokan bujtogatnak arra, hogy a megunt párunkat dobjuk el, és kerítsünk újat. De ahogy eddig sem halt ki az örök hűség, ezután sem fog.
2015. okt. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%
Általában akik félrekefélnek, az élet más területein is sokkal sikeresebbek. Aki meg olyan mint én, vagy az #1-es hozzászóló, akik nem tudnának érzelmek nélkül szexuális kapcsolatot létesíteni senkivel, azok szívnak a legnagyobbat.
2015. okt. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Ámítástechnika, miből és miért gondolod ezt? Nem szemétkedni akarok, csak tényleg kíváncsi vagyok rá, mert nem értem.

2015. okt. 7. 11:31
 7/15 anonim ***** válasza:

#5:

Én 14 évesen egy hülye tini szerelem miatt este depresszióba és a figyelmemet tanulással tereltem el...ma már 3 szakmám van, 2. munkahelyem, elég jól keresek, az élet több területén sikeres vagyok...

pont azért jött így össze, mert ilyen vagyok...szerintem ez nincs kőbe vésve, hogy akkor mi hátrányból indulunk...


22F

2015. okt. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem tűnt el, és nem is fog.

Én sosem csaltam. És engem sem csaltak. Soha. Nem is fogok és nem is fognak. Sokan vagyunk, akiknek még van gerincük..............bár tudom, hogy sajnos nem elegen.

2015. okt. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ez egyénfüggő, meg azon is múlik, hogy hogyan választasz társat. A kapcsolatfüggők nagyobb bajban vannak, mint azok, akik tényleg azt az egyet keresik egy életre. Egyébként az emberiség életében mindig is volt poligámia, van, ahol most is törvényes a többnejűség.


Egy kapcsolatfüggő kevésbé megy a minőségre, neki az a fontos, hogy ne legyen egyedül, de többnyire se önismerete se emberismerete nincs, emiatt pedig sokszor csalódik, vált.


Én azt vallom, hogy jobb egyedül, mint egy nem megfelelő kapcsolatban. Nem volt sok kapcsolatom, én egy kapcsolatot hosszú távra tervezek, lehet válogatósnak nevezni azért, mert tudom, mit akarok, de tudom azt is, hogy van olyan ember, aki megfelel, és előbb-utóbb összejövök azzal, akivel egy életre tudok tervezni.

Nekem ez hasonlít a cipővásárlásra, eléggé sokat kell mászkálnom, mire olyat kapok, ami minden tekintetben (árban, méretben, minőségben, fazonban, stílusban) megfelel, mivel olyan méretem van kapásból, ami ritka, de van, amit meg az ára miatt teszek vissza. Szóval cipőből is, párból is csak az a jó, ha pont jó, nem általánosságban, nem az aktuális divathullámnak, hanem nekem, mert az én életem része lesz, és nem csak rövid ideig szeretném, hogy az életem része legyen, hanem sokáig (volt egy cipőm, ami 12 évig jó volt, na, az cipőéletben felér egy élethosszig tartó kapcsolattal). :-)

2015. okt. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én abszolút monogám vagyok, csak mindigvrossz társat találok hozzá...
2015. okt. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!