Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell rejtegetnem a "nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell rejtegetnem a "nők által képzelt" "alkoholizmusom" a nők elől? Ha már piálgat valaki, az ennyire elfogadhatatlan?

Figyelt kérdés

Sosem dohányoztam. Sosem drogoztam. Nem vagyok okostelefon-föggő (aki előveszi két percenként az utcán vagy a buszon, vagy állandóan az van előtte). Nincs szerencsejáték-függőségem, evési zavarom, számítógép függőségem, stb. Tévét soha nem nézek.


De azt hogy szeretem az alkoholt, jobban mint az átlag és szégyentelenebbül fogyasztva mint az átlag, úgy érzem rejtegetnem kell. Ha randi előtt a lazábbságért megiszom 2 sört, utána muszáj fogat mosnom és rágóznom hogy a nők ne érezzék. Ha buli előtt és a bulin megiszom 4-5 sört, ugyanez a helyzet. Ha odamegyek egy lányhoz napközben és van bennem pia, akkor is.

Amúgy a rejtegetés elég jól megy: Most 4 hónapja van egy nagyon szép barátnőm. Napi szinten iszom alkoholt (néha 2 sörnyit, néha 5 sörnyit) és még csak kétszer szólt azért, hogy szerinte túl sokat iszom. Mindkét alkalommal három sört ittam meg kb. 2-3 óra alatt.

Hozzátenném, már vele is volt olyan, hogy négyes társaságban voltunk és ő úgy berúgott pálinkától, hogy éjfél után semmire nem emlékezett, míg én csak pár sör mellett nagyon is tudtam magamról és én vittem haza, míg ő ordibált és magáról nem tudott.


És mondom, mindeközben úgy, hogy szinte minden más defekt (az első bekezdésben felsoroltak, amik közül ezzel-azzal mindenki rendelkezik) meg totálisan hiányzik belőlem. Ráadásul még sosem ittam le magam annyira, hogy ne emlékezzek a dolgokra és inkább gyakran iszom kevesebbet, mint mondjuk havonta párszor sokat. Ha te olyan vagy hogy havi kétszer nagyon berúgsz bulikon, én olyan hogy egy héten 7-ből 6-szor iszom, de sosem rúgok be nagyon úgy, hogy látszódjon.


Jogos vagy túl sok a félelem? Normálisabb ha havi kétszer iszod le magad döglésig, mintha heti 7-ből 5-6-szor iszol viszonylag keveset? Könnyen kicsúszhat a talaj? Milyen tapasztalataid vannak az alkoholistákkal? Te magad mennyit iszol? Miért kell rejtegetnem magam a nők előtt?


2015. okt. 19. 15:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a tapsztalatom, hogy a napi szintű, kis mennyiségű alkoholfogyasztás egyenes út az agy leépüléséhez és a paranoid skizofréniához. Amit írsz, az már konkrétan alkoholizmus. Lehet, hogy te nem érzed most problémának, igazából később sem fogod, mert addigra teljesen elveszíted a kapcsolatod a valósággal. Az alkohol ugyanis - a többi függőséggel ellentétben - pusztítja az agysejteket (is). A környezetemben ketten paranoid skizofrének lettek, egy pedig 30 évesen májbetegségben halt meg.
2015. okt. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholizmus értelemszerűen alkoholfüggőség. Tehát akkor vagy alkoholista, ha nem tudsz meglenni a rendszeres ital adagod nélkül és ehhez nem kell, hogy feltétlenül részegnek látszódj.

Ha naponta nagyobb mennyiségű alkoholt iszol, könnyen kialakulhat bizonyos mértékű függőség.


Viszont itt van például a nagyapám, napi szinten ivott pálinkát, reggeli, ebéd, vacsora mellé egy-egy felest. Soha nem volt részeg, sem spicces, 90 év feletti kort ért meg, rengeteget dolgozott, imádta a családját. Ha valaki így "alkoholista" az nem zavarna, mindig azt mondom, inkább ilyen, mint egy józan bolond, mert abból is van azért pár.


Én nőként is, megmondom őszintén, vannak olyan nagyon finom borok, amikből ha nem lennének drágák, én is meg tudnék inni naponta két-három pohárral minden további nélkül, az biztos. Amúgy olyan havi két-három alkalommal szoktam alkoholt inni, nem túl sokat, néhány pohár bort, vagy nagyritkán egy kis házi pálinkát.

2015. okt. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

4-hónap alatt 2x szólt? Egyelőre.

Sajnálom, hogy le kell lőjjelek, de inkább számítógépezzen, vagy cigizzen valaki mit vedeljen.

Én megértem azt, ha néha néha elmegy az ember bulizni s iszik, de napi szinten biztosan nem tudnám elviselni, s 2 hetente se, egyik se jobb a másiknál. A most egy kicsi alkohol naponta veszélyes játék, nehogy azon kapd magad egy idő múlva, hogy nem tudsz meglenni nélküle.

Az, hogy napközben iszol... remélem munkahelyen vagy előtte nem, én kirugnálak ha igen, s még jobban remélem, hogy nem vezetez járművet amikor iszol.

Hiába hiszed azt, hogy ugyanolyan vagy mint józanon, mert nem, te nincs ahogy lássad magad olyankor, azt azok látják akik veled élnek.

2015. okt. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják a szakemberek, hogy ha minden nap fogyasztasz alkoholt, akkor alkoholista vagy. Nem azon múlik, hogy látszódik-e rajtad, vagy hogy milyen mennyiséget fogyasztasz el. Ezt nem érdemes szépíteni. Aztán hogy ezzel mit tudsz kezdeni...

Sörszagúan randira menni, hát, erre mit mondjak? Elég neveletlen dolog. Én nagyon szeretem a sört, de a hűtőből, nem más szájából szagolni.


Régen a falusi emberek azért ihattak büntetlenül, mert kemény fizikai munkát végeztek, ennek megfelelően bőségesen táplálkoztak, tehát a kalóriabevitelüknek csak töredékét tette ki az alkohol. 5-6 korsó sör viszont egy informatikusnak, vagy irodistának jóformán az egész napi kalóriaszükségletét fedezi, ezzel már nem tud a máj mit kezdeni.


És ha már ismeretterjesztek, paranoid szkizofréniát nem lehet alkoholizmustól kapni. Mármint szkizofréniát semmitől nem lehet kapni. Létezik az alkoholistáknak szövődményes paranoid pszichózisa, de az nem szkizofrénia.

2015. okt. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján alkoholista vagy.

Beteg még nem vagy ettől - de majd leszel. Ezért szólnak neked a nők, és mindenki más.


Amúgy egyszerű ezt kipróbálni: mostantól 2 hétig egyetlen korty alkoholt ne igyál. SZÓ SZERINT!

Jegyezd föl, hogy közben hányszor gondoltál rá, és mit éreztél.

Ha nincs különösebb hiányod, és teljesen normálisan tudsz így is élni, akkor még nem vagy függő.

Persze ehhez az is kell, hogy utána ne egy nagy lerészegedéssel ünnepeld a sikered! Mert akkor az fog életben tartani 2 hétig, és az csalás.


Ha a falat kaparod közben, és minden gondolatod az, hogy csak egyetlen kortyocskát... akkor függő vagy. Akkor orvosi segítség szükséges!


Ha el se tudod kezdeni - BÁRMILYEN OKBÓL - akkor reménytelen vagy, én se kezdenék veled semmit és soha.

2015. okt. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Ajánlom figyelmedbe a kérdést meg a válaszokat is, a 26-os válaszoló párja olyan lehetett mint te most.

2015. okt. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Ember... :D Van egy idősebb korú nagyi, aki 94 éves, 19 éves korától reggel és este megiszik egy stampó pálinkát, ez neki már rutin. A mama korához képest fitt, nem alkoholista és nem rég volt egy combnyaktörése, amit simán átvészelt és mindenre emlékszik! Na de ez egy másik dolog :D

Na, szóval párkapcsolat: Én 25 éves lány vagyok, 4-5 évig volt egy jó kis bulizós korszakom, amilyen hirtelen beütött nekem az a nagyfokú bulizási hisztéria, haverok, buli, fanta érzés, úgy az el is tűnt. Kinőttem már a bandázásokból, sörözgetésekből és "szabad vagyok" meg hippi, kocsmatúrák és egyéb nyalánkságokból. Felnőttem, dolgozok, diplomám lesz nem sokára, háztartást vezetek el, eltartom magam. Na ha én egy ilyen paliba botlanék, mint Te, beléd se fognék. Mert alapjáraton iszol és ha érni fog egy nagyobb trauma, rögtön nem 4-5 sört fogsz meginni. Nagyon gyerekesnek tartom ezt a "menő az ivás" és amúgy is az "ivás miért gáz" dolgot. Régebben én is így éreztem magam, de amint meglátok egy elsőéves egy üveg borral a kezében és nagyban produkálja magát: összeteszem a két kezem, hogy ezen már túl vagyok és nem égettem magam tovább :D Minden nap igyon alkoholt a párom: kizárt :D

2015. okt. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

22 éves, 2 méter magas, sportos, jóképűnek mondott egyetemista vagyok, aki pénzügy szakon tanul.


1: Értem, köszi a választ.

2: Meglenni nélküle? Nyáron egy hétig voltam folyamatosan a barátnőm családjával és akkor csak egyetlen este ittam alkoholt. Egy hétig kibírtam nélküle és utána sem úgy mentem érte, hogy mindjárt meghalok, hagy igyak egy kis piát.


3: Jogsim nincs és nem is akarok 10 éven belül. Bringázom és buszozok mindig.

Max. pár havonta egyszer szólnak, hogy piaszagú vagyok, amikor nem mosom meg a fogam és/vagy nem veszek be előtte rágót. Senki nem szól és azt gondolom nem azért mert leszarnak/nem mernek szólni, hanem mert nem veszik észre. Nem iszom annyit, hogy ne tudjak érthetően, összefüggően, "józanon" beszélni például.


4: Nem megyek sörszagúan randira. Dezodor, parfüm, fogmosás, rágó. Semmi nem érződik. Az utóbbi 1,5 évben 20 lánnyal randiztam és ebből kettő mondta, hogy volt egy kis alkohol szagom, gondolom a figyelmetlenségem miatt. (A 20-ból kb. 12-vel csókolóztam, azon belül 4-gyel szexeltem.)


5: Köszi, ezt majd kipróbálom. Viszont rossz érzés, hogyha nem bírnám letenni (és ezt persze meg is tudnád, mert az is kell hozzá), akkor nem foglalkoznál velem.

6-7: Köszi.


De azt is értsétek meg, hogy ezt nem tudjátok rólam. Barátnőm sem tud erről semmit. Ha vele vagyok tartósan, akkor nem iszom. Mielőtt találkozunk, akkor is fogat mosok stb, amiket fentebb leírtam. A barátnőm 4 hónap alatt eddig kb 4-5-ször láthatott inni, de abból 2-3-szor ő is ivott, mert olyan helyen voltunk. Tehát titkolni jól tudom.

2015. okt. 19. 16:15
 9/24 anonim ***** válasza:
Igyál alkoholmenteset. Az illúzió kedvéért. :)
2015. okt. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vegyük másfelőlről, ha te annyira normálisnak tartod ezt a napi itókázást, akkor miért kell titkoljad? Mert ha nem szól senki, s nem is érződik rajtad, akkor akár el is mondhatnád, nem?
2015. okt. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!