Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Etikátlan ha KÉMPROGRAMMAL...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Etikátlan ha KÉMPROGRAMMAL megfigyelem a páromat?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Már 7 hónapja együtt vagyunk, ő 24 én 23 éves vagyok. Szeretjük egymást, de az utóbbi időben úgy érzem titkolózik. Nekem fontos a kapcsolatunk és vele szeretnék élni a jövőben de amíg picit bizonytalan vagyok benne ez nem fog menni. Ezért arra gondoltam, hogy felteszek a laptopjára egy keyloggert (megfigyelő, láthatatlan program, mely menti, hogy mit csinál, kivel beszél stb.) Mivel IT-s leszek nekem ez nem okoz gondot, szerencsére ő nem ért annyira az ilyen dolgokhoz.


Mit gondoltok, etikátlan ez a dolog? Mihelyst megbizonyosodtam róla, hogy nem tervezget randikat mással, nem társkeresőzik stb. letörlöm a programot. Ti csináltatok már ilyet?


Köszi!

23N


2015. nov. 5. 21:28
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:

Remélem a palid rá jön, és nincs semmi ok, ami miatt féltékenynek kéne lenned.

A kérdésedet meg köszönöm! Ezután, ha IT-s csajjal jövök össze, óvatos leszek(ha megcsalnám). Erre a célra, egy pendriveról bootolható linuxot csinálok.

Ja anno csináltam, csak a tesóm gépére húztam keyloggert az ő biztonsága érdekében. :D

2015. nov. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:

Igen, etikátlan. Sőt, szerintem bűncselekmény. De én is csináltam hasonlót. Én is IT-s vagyok, ami súlyosbító körülmény.


Egy rövid ideig ment csak, a barátnőm, akivel nem laktunk együtt, nem titkolódzott, csak elhidegült, és nem volt hajlandó beszélni róla. Nemhogy nem volt hajlandó, de engem állított be hülyének, hogy csak beképzelem a dolgot, és hagyjam békén ilyesmivel. Tudtam róla, hogy ha nekem lenne igazam, akkor is így viselkedne, sose beszélt egyenesen ilyen helyzetekben. Már kezdtem depressziós lenni, akkor választottam ezt a módszert egy barátom tanácsára. Nagyon ideges voltam közben, hogy lebukok, miközben alaptalanul gyanakszom rá és emiatt szakít velem. Végül felesleges volt az egész, mert mire kiértékeltem volna az "eredményt", már tudtam, hogy tényleg összemelegedett az exével.


Csúnya dolog volt, de az adott helyzetben a kisebbik csúnya dolog. Az ideális az lett volna, ha lelkileg- szellemileg érettebb lettem volna. Mostani fejjel belátnám hogy mindegy, hogy tényleg elhidegült, vagy csak ezt beképzelem. A lényeg, hogy tartósan magam alatt vagyok az ügy miatt. Ha ő nem akar vagy tud ilyen ügyben úgy kommunikálni, hogy megnyugodjak, és én sem tudom sehogy sem megnyugtatni magam, akkor most mi ketten nem illünk össze.

2015. nov. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem csináld, szard le a sok erkölcscsőszt, ha a női megérzésed azt súgja, hogy valamit titkol akkor az úgy is van! Plusz ott van a 12-es esete, nála is volt ok ugyebár, csak a csaj szépen elsunnyogta, és titokban összejött az exével.. jobb félni, mint megijedni.

Ha tényleg ügyes vagy, le sem buksz, és akkor kiderül az igazság:

-vagy az, hogy nem volt semmi okod kételkezni, és akkor ezután sem lesz, és letörlöd a programot

-vagy pedig, hogy bebizonyosodik, valóban van okod félni


Mondjuk ha lebuksz akkor valszeg bukod az egész kapcsolatot, szóval csak ennek tudatában vágj bele, de ha neked megér ennyit, akkor rajta:D

2015. nov. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel az egésszel csak annyi a probléma, hogy a pároddal csinálod. Jó terv, de ha nem bízol benne, akkor miért jó vele lenni? Akkor mindjárt költözz össze a halálos ellenségeddel, na mellette nem fogsz unatkozni. :D Szóval, érted a logikai buktatót a dologban? Az ember ilyet akkor tesz, ha erősen gyanakszik a másikra, rosszat feltételez róla és túl akar járni az eszén. Ez valahogy kívül esik a szerelem/szeretet hatáskörén. Ha ilyet fontolgatsz, akkor előtte elemezd magad és a kapcsolatod és döntsd el, hogy érdemes-e egyáltalán folytatni. Csak az időd vesztegeted. Lehet a párod sunnyog, akkor jogos a dolog, de ha mégis tiszta a keze, akkor sokkal rosszabb a helyzet; a te személyiséged sajnos nem kompatibilis egy rendesen működő párkapcsolattal. Szóval reménykedj, hogy megcsal...
2015. nov. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:

"Az ember ilyet akkor tesz, ha erősen gyanakszik a másikra"


De hát pontosan ezt írta a kérdező, hogy az utóbbi időben furcsán viselkedik a pasija, ami gyanakvásra készteti (jogosan). Lehet, hogy tényleg semmi oka nincs gyanakodni, de lehet, hogy mégis csak van valami, amit a pasi elhallgat, de ezt nyilván nem lehet úgy kideríteni, ha leül és beszél vele. Hogy miért nem?

1. Ha nincs semmi titok, a kérdező úgysem fogja elhinni, azt fogja gondolni, a pasi hazudik

2. Ha van valami, akkor nyilván a pasi nem fog neki beszámolni róla, ergó hazudni fog -> ekkor sem fog hinni neki a kérdező, de már jogosan


Szóval ezek fényében még mindig jobb ez a kémprogramos megoldás, a kérdező megnyugtatására. Ha csak egyszeri alkalom, és csak az aggályok eloszlatására kell (amire van is oka jelen esetben), akkor elfogadható. Ha viszont folyamatosan kutakodna utána, minden másodpercben figyelné, az már túlzás lenne.

2015. nov. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
*folyamatosan kutakodna ÚGY, hogy semmi oka, ez lemaradt. A lényeg, hogy van-e oka gyanakodni vagy nincs. Ha valaki ok nélkül kezd el gyanakodni az tényleg gáz, de pl a 11-es válaszából is látható, hogy van, aki simán eltussol egy megcsalást minden lelkiismeretfurdalás nélkül.
2015. nov. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
Etikátlan, az olyan kapcsolatnak nincs jövője, ami nem alapul bizalmon.
2015. nov. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

Szerintem te is pontosan tudod, hogy mennyire etikátlan dolog.


Válaszolnál őszintén arra a kérdésre, hogy ha egyszer rájönnél, hogy akár a mostani párod, akár később egy másik férfi, akivel párkapcsolatban élsz, kémprogramot telepített vagy telepíttetett valaki mással a gépedre, akkor mit éreznél, és ez milyen hatással lenne a kapcsolatotok jövőjére?

2015. nov. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

#15, lehet, hogy most, ezen a héten, ebben a hónapban megnyugszik, de mi a garancia arra, hogy két hónap múlva, ha a párja megint "úgy viselkedik", amitől elbizonytalanodik, nem kezd ismét gyanakodni, kutakodni, kémkedni? Ott a jól bejáratott út, tegyük fel a kémprogramot... Aztán már nem is érdemes leszedni, maradjon fönt, biztos, ami biztos...

Én biztos nagyon rosszul érezném magam egy ilyen kapcsolatban, a kérdező helyében pont úgy, mint a párja helyében.

2015. nov. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
#19 Ezért írtam, hogy ha ennek tudatában bevállalja, hogy ha lebukik jó eséllyel kampec a kapcsolatnak, csinálja. A döntésben amúgy is valszeg nem az itteni válaszok fogják befolyásolni, hanem már ő maga döntött, csak véleményt kért erről. Valóban megvan az esély arra, hogy ez átcsapjon további kutakodásmániába, de ha valakinek folyton gyanakodnia kell a másikra (tegyük fel, nem csak beképzeli, és tényleg beáll valami változás a másik viselkedésében, ami szokatlan) az már alapból veszett ügy, ergó úgy is vége lenne előbb utóbb. De én feltételezem, hogy a kérdező igazat írt, és tényleg letörölné a programot utána, ha meg mégsem, és fennhagyja úgy is, hogy kiderült, semmi oka nem volt gyanakodni, akkor az már az ő baja lesz.
2015. nov. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!