Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy barátnőm, nem olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy barátnőm, nem olyan régóta vagyunk együtt, de eddig költöttem már rá pénzt és ő ezt nem viszonozta. Vegyek neki karácsonyra ajándékot vagy sem?

Figyelt kérdés
Mikulásra vettem neki 700 ft értékben ajándékot és ő eddig még ezt nem viszonozta, illetve első randin 590 forintot költöttem rá mert teázni mentünk, azonban nem gondoltam volna hogy ilyen drága lesz. Még nem kaptam tőle semmilyen ajándékot, a testvére pedig kérdezte hogy mit veszek neki karácsonyra ő azt ajánlja hogy valami karkötőt vagy nyakláncot vegyek neki. De nem ártana tisztázni a helyzetet, hogyha én veszek neki valamit akkor ő mért nem vesz nekem semmit se, legalábbis eddig nem? Nem szeretném ha azt gondolja hogy sok pénzem van így ha ő nem vesz nekem semmit akkor én sem. Hogyan lehetne megoldani ezt a problémát?

2015. dec. 7. 13:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, hogy első rendin voltál annyira lovag, hogy 590 ft-ot rá költöttél, ez így ok. :) Mondjuk ő is vehetett volna neked Miku csomagot. Figyi, ha nem vagytok olyan régóta együtt, ez rendeződni fog...Ezért ezek nem olyan durván nagy tételek. Persze nem látok bele a pénztárcádba, és félre ne érts, nem mondom költs rá 10ezreket... Isten őrizz. De ez valahol normális. És szerintem karácsonyra biztos meg fog lepni valamivel. :)
2015. dec. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Lehet az aranyba öntött mikulást várta és besértődött ,tudod milyenek a nők a csillagokat várják hogy hozd le.Barátom kösd föl a gatyádat:)
2015. dec. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Ez most komoly???
2015. dec. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez még rendezõdni fog. Mi az elején megbeszéltük a barátommal, hogy ajándékot szülinapkor, karácsonykor és évfordulón adunk egymásnak. Ha én vagyok nála õ fizet ha õ jön hozzám inkább én de igazából igyekszünk felezni.

Ha a késõbbiekben nem változik a dolog beszélj vele errõl.

2015. dec. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
1290 forinton agyalsz? Én ennyiért szoktam nekik piát fizetni a buliban úgy, hogy a nevüket sem tudom és általában soha többet nem látom őket. Neked meg a barátnőd, 590-ből egy sétát nem úszol meg, ha közben megfázol és gyúgyszert kell venned. A mikulás üneppel meg lehet nem foglalkozott és nem is számított semmire. Karácsonyt azért többen ünneplik.
2015. dec. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Érdemes lenne tudni azért, hogy a kérdező hány éves :) A sztori alapján 10-15 közöttre saccolok :) Ha ennyi idős vagy, akkor érthető a problémád (valamelyest) az udvarlás nem a pénz költésről szól, de azért 500-600 Ft, hogy meghívod egy teára, az alapgesztus. Hogy még nem viszonozta ezt a párszáz forintot, az azért van, mert azt kell mondjam, alap gesztus, hogy a "férfi" ha elviszi randizni a "nőt" akkor Ő fizet... Nem kell, hogy mindig így történjen, de ez is az udvarlás része. Na és a nagy kérdésedre a válasz, hogy mindenképp beszéld meg vele, hogyan tervezi a karácsonyt, vesztek e egymásnak ajándékot vagy sem. Vagy mondd el neki a problémádat, és akkor majd meglátod, hogyan reagál.
2015. dec. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Hát szerintem ne mondja el a problémáját ,mert szerintem ha közli vele, hogy kivan akadva a lányra költött ezerpárszáz forint miatt, nem biztos,hogy a lány jól fogja lereagálni, azért valljuk be ez nem nagy összeg egy kapcsolatban, hogy később felhánytorgassák.

Meg sokkal 600 ft-ot egy teára, nem tudom mit gondoltál, egy sima ital MINDENHOL 200-300 legalább, ennél meg csak drágább lehet.

Am én mindig megbeszéltem a párommal(nő vagyok),hogy mi legyen karácsonykor megajándékozzuk -e egymást, és ha igen kb. milyen értékben. Szerintem ebben nincs semmi, legalábbis számomra mindig sokkal kellemetlenebb volt, ha egyáltalán nem egyeztek az elképzeléseink. Olyan is előfordult, hogy megmondtam ,hogy figyelj kicsim most le vagyok égve,vagy épp tudtam,hogy ő nem áll úgy,hogy ajándékot vegyen, idén inkább csak főzzünk valami finomat, ne ajándékozzunk, vagy maximum valami jelképes apróságot. Aztán annyi, sose volt belőle sértődés, ajándék nélkül is csodásan el lehet tölteni a karácsonyt :)

2015. dec. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
8%
de aranyos 1200 ft biztos nem vagy tehetős mint én annó voltam, csak én nekem a barátnőm volt olyan hogy vett mindent nem kértem de mégis vette, de próbáld ki hogy nem fizetel neki vagy nem viszed olyan helyre mert meg vagy szorulva egyből kiderült honann fúj
2015. dec. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ajándékot nem azért szoktunk adni valakinek, hogy viszonozza, hanem mert szeretjük és szeretnénk meglepni valamivel! Nem is értem, hogy lehetsz ennyire fennakadva pár száz forinton! Ha évek óta együtt járnátok, te folyton költenél rá, ő meg soha semmit nem fizetne, akkor megérteném, de itt nem ez a helyzet. Én a helyedben vennék neki ajándékot. Nem kell kapásból aranyékszert venni több tízezres értékben, valami mutatósabb bizsu ékszer is megteszi, amit megkaphatsz 1-2 ezer forintért. Ha ő nem vesz neked semmit karácsonyra, akkor nyugodtan rákérdezhetsz, hogy miért nem. Vagy éreztetheted vele másképpen, hogy jól esett volna, ha kapsz valamit. Hátha azok után változik a hozzáállása. Ha mégsem, akkor konkrétan le kell vele ülni és megbeszélni, hogy te sem vagy eleresztve annyira anyagilag, hogy mindig te fizess. Aztán majd mond rá valamit. Abból meg eldöntheted, hogy van-e értelme folytatni a kapcsolatot vagy sem.
2015. dec. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jó értem én de ha nem veszek semmit akkor meg az a gond. 20 éves vagyok, és dolgozok saját pénzemből költöttem nem apuci, anyuci pénzéből és keményen megdolgoztam érte ha én veszek ajándékot ő miért nem vesz. Amugy meg már régóta nem ir vissza azt irta facebookon hogy haragszik rám de utána megkérdeztem hogy miért erre nem válaszolt semmit se holott nem adtam rá semmi okot hogy haragudjon rám. Nem azt mondom h ő is költsön rám ezer forintokat hanem hogy valami mikuláscsomagot v egy kis mikulást mandarinnal ő is adhatott volna. nekem nem a pénz számít de mikor ennyire nem veszik figyelembe az ember igyekezetét akkor feleslegesen b*szom el a fiatalságomat, az időmet energiámat és pénzemet. Ezelőtt szóba se álltak velem a csajok vagyis inkább én nem mertem megszólítani őket az önbizalomhiányom miatt. Mindig félek ha látok egy szép lányt akkor nem szólítom le mert mi van ha kiröhög, vagy ignorál mert van pasija. De igazából ez a csaj se túl normális meg akartam hivni karácsonyra hozzánk és kétszer majdnem háromszor is irtam ott van h látta még is nem válaszol vajon miért. speciális iskolába jártunk együtt neki meg gyenge felfogóképessége van és már nagyon kezdem azt hinni hogy nem ő az igazi mert most már még csak annyira sem méltat hogy válaszoljon fészbukon, magától nem hiv fel, el. mindig én tervezek hogy hova menjünk. Én is speciális iskolába voltam de én nem az IQm miatt vettek fel hanem szülői kérés miatt mert sok volt a hiányzásom a műtétek miatt meg orvosi kontrollra kellett járkálni három havonta. A cég ahol dolgozok messze is van, meg aljamunkát is csináltatnak, gyárban dolgozom 4 órát ott rohadok, és érzem ahogy a többiek lehúznak meg a főnökök/vezetők ugy beszélnek velünk dolgozókkal mintha rabszolgák lennénk nem fizetnek ki minket rendesen kihasználják hogy kell a munka, pénz.
2015. dec. 10. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!