Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nem tud nekem karácson...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem tud nekem karácsonyi ajándékot venni. Férfiak-nők, titeket ez hogyan érint?

Figyelt kérdés
Én 18 éves lány vagyok, a párom 21 éves mindketten tanulunk. Én kb 15.000ft-ot költöttem az ajándékára és cseppet sem zavar h én nem kapok semmit tőle.
2015. dec. 23. 18:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mi értelme a kérdésnek, hogy azt írod, hogy téged nem zavar, ha nem kapsz?

Beszéld meg vele, hogy a karácsony a SZERETET ünnepe és nem az ajándékozásról kéne, hogy szóljon, de ezt jobb lenne, ha te is az agyadba vésnéd, hisz minek költöttél 15 ezer forintot ajándékra? Olcsóbb pl. nem volt?

2015. dec. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha nem zavarna, nem írtad volna ide.

Én is drágán vettem ajándékot a páromnak, amikor még jól álltunk (közös kassza), hát, most nem megy olyan jól, olcsóbban kaptam.

(neki korábban megvettük 50 ezerért, én 12ért kaptam, de nem ezen múlik, mert imádom)

2015. dec. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Olyan ajándékot kap amire SZÜKSÉGE VAN, és ilyenekre kiadok ennyi pénzt.
2015. dec. 23. 18:28
 4/17 A kérdező kommentje:
Az érdekel h mások h élik meg ezt. Barátom pl nagyon zavarja.
2015. dec. 23. 18:29
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem zavar ha nem vesz ajándékot mert nincs pénze, de ehelyett mindig kapok valamit ami nem kerül pénzbe ( legyen az egy vers, közös fotó kicsit felturbózva :-D stb stb)
2015. dec. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Engem is zavarna ha nem tudnék valamilyen okból még egy apróságot se adni. Ha én nem kapnék az kevésbé érdekelne.
2015. dec. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Emberek, az is ajándék, amit SAJÁT MAGAD KÉSZÍTESZ!! És azt még többre is becsülik, mint amit a boltból megveszel.


Ha nincs pénzed, akkor pl. készíts valamit neki.


Kérdező, te pedig beszélj a pasiddal, hogy ne zavarja, és nyugtasd meg. De szerintem ezt magadtól is tudhatnád.

2015. dec. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, mert nincs párom, soha nem is volt. Pénzem viszont van bőven, szóval ha lenne párom, bármit tudnék neki venni, de sztem nem az ártól függ, hogy mi a jó ajándék, hanem, hogy olyat adj a másiknak, aminek örül. Szóval ha lenne párom, nyilván tudnám, h minek örülne, és azt venném meg neki, nem feltétlen adnék neki valami nagyon drága cuccot, ha amúgy nincs rá szüksége, ennek az ünnepnek nem az ajándékról, hanem a szeretetről kéne inkább szólnia. A barátod sztem gyerekes, ha ezen izgatja magát, simán összedobhatott volna valami apró kis meglepetést is, ami nem kerül semmibe, de annál nagyobb eszmei értéke van.
2015. dec. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Mi megbeszéltük azt, hogy minden alkalommal anyagi helyzetünktől függően megszabunk valamilyen keretet. Alsó határ nincs, az a saját lelkiismeretünk, csak egy felső határt. Azért, hogy véletlenül se legyen akkora nagy különbség, hogy a másik rosszul érezze magát. Engem bántana, ha a barátom egy nagy összegű valamit adna, én pedig csak valami apróságot tudnék adni, és szerintem őt zavarná, ha ő tudna kevesebbet adni. A megbeszélt összeghatár meg úgyis annyi, amennyit az éppen "csóróbbikunk" meg tud és szeretne engedni magának. És elsősorban úgyis azt nézzük, mit szeretne a másik, emellett pedig nagy hangsúlya van a kézzel készített ajándékoknak, mindketten szeretünk kreatívkodni :). És minden ünnepre tematikusan készülünk, pl. karácsonyra adventi naptár, amire két hónappal előtte elkezdjük összeszedni az apróságokat. Húsvétkor meg virágvasárnaptól húsvét hétfőig minden nap valami apróság tojásban, meg ilyesmi, és erre is két hónappal előbb elkezdünk készülni. Így igazából kikerüljük a legtöbb kellemetlenséget, ami érhet minket ilyen szempontból. És egyikünk sem tudja megúszni annyival, hogy bemegy a boltba, vesz valamit, és annyi :D. Hanem dolgozni kell rajta, ami tök jó. És bármikor megegyezhetünk úgy, hogy a kreatívkodáshoz szükséges kellékeken kívül nem veszünk semmit.

Amúgy nem az zavarna ebben, hogy nem vesz nekem semmit, mert az egy dolog. Nem a pénz a lényeg, nem az ajándék anyagi értéke, hanem az, hogy nem próbál meglepni valamivel (hacsak előtte nem beszéltük meg, hogy nem ajándékozunk). Mert ugyanakkora, sőt nagyobb szeretet lehet egy olyan dologban, amire egy fillért nem költ az ember, mint amibe tízezreket öl. Elvihetne sétálni a karácsonyi fényekhez, készíthetne üdvözlőkártyát, süthetne sütit vagy bármi. Tele van az internet ötletekkel, én is onnan szedtem az adventi kalendáriumot. De ha csak letudja annyival, hogy nem tud adni semmit, akkor kicsit csalódnék, főleg mert rólam tudják, hogy mennyire tudok örülni valaminek, ami kézzel készített akkor is, ha nem egy profi munka.

2015. dec. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem az értelmét a kérdésednek, ha téged nem zavar, mi a probléma?

Azt meg pláne nem értem, hogy mi értelme leírni, hogy te viszont mennyit költöttél az ő ajándékára?

Az ajándék ajándék és nem üzlet.

Mi az idén nem tudunk egymásnak ajándékot venni, csak egy olcsóbb karácsonyi vacsit készítünk együtt. De amikor úgy volt, hogy egyikünk tudott venni a másiknak, de a másikunk nem, az soha nem számított. Az értékét meg pláne nem firtattuk.

2015. dec. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!