Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A homoszexualitás nem genetika...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A homoszexualitás nem genetikai! Legalább is idáig, döntő bizonyíték erre nem született. Miért van az, hogy mégis ez folyik a médiából?

Figyelt kérdés

egy kis olvasni való:

[link]


Csak értelmes válaszokat kérek!


egy srác, aki tud szeretni fiút, és lányt is!;)


2010. márc. 25. 00:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

A NARTH publikációiból rendszerint süt, hogy íróik a saját homofóbiájukat próbálják valami áltudományos félremagyarázással abszolút igazságként beállítani. Persze a szervezet bőven rendelkezik vallásos kötelékekkel is, szóval pártatlan hozzáállást nem is érdemes elvárni tőlük.


Egyébként meg mutass már nekem egyetlen médiát is, amiből a homoszexualitás genetikai mivolta "folyik"...

2010. márc. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hát persze, nyilván Homofóbok, sőt még nácik is ugye?:) ugyan úgy ahogy a Jobbik Magyarország legnagyobb ellensége....
2010. márc. 25. 00:24
 3/21 A kérdező kommentje:
egyébként például, a fiúk a klubból sorozat. abban nagyon ezt nyomják....Volt is egy rész, ahol elmebeteg és aberáltaknak állítják be azokat, akik nem így gondolkodnak...
2010. márc. 25. 00:30
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A homofób hozzállás sztem süt a cikk hangvételéből. A vallásos kötődést te sem tagadhatod. Nácikat, jobbikot egy szóval se említettem, ez az úgynevezett "strawman argument" - nem áll messze a NARTH vitatechnikájától. Az ominózus cikket talán te fordítottad? :)


Továbbra is várom az eredeti kérdésfeltevésed validitásának igazolását, azaz hogy melyik médiából folyik a homoszexualitás genetikai volta. Ennek hiányában feltételezem, hogy a NARTH csak tematizálni akart, azaz egy komplex érvrendszerből kiemelni, felerősíteni egyetlen érvet, majd azt "cáfolva" (nem vagyok jártas annyira az etológiában, hogy kritizálhassam a cikket, de azért elég feltűnő logikai bakugrásokat találok benne) akarják cáfolni azt az állítást is, hogy a homoszexualitás természetes lenne, holott ezt még egy rakás érv, adat, tapasztalat támasztja alá.

2010. márc. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Jaa, tehát egy népszerű szappanoperáról beszélünk perpill? Hát igen, ezeket komolyan kell venni. Már régóta tervezem, hogy indítok is egy cikksorozatot az Élet és tudományban, amelyben leleplezem, hogy milyen hamis képet fest a Barátok közt a budapesti mindennapokról.
2010. márc. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Na ehhez ma már fáradt vagyok. holnap kifejtem részletesebben. Viszont ha bekapcsolod az RTL klubbot, tv 2-t, a "Maunika" show, és a többi ehhez hasonló szennyből csak úgy árad a fertő... Na de visszatérve, annyit viszont igen is szeretnék hozzátenni mielőtt távozom, hogy az általad említett dolog ellentétét, tapasztalataim szerint sokkal többen állítják, miszerint a homoszexualitás egy természet ellenes viselkedés. Sajnos azonban az ilyen kutatási eredményeket hasonló módon ahogy te tetted az imént a Narth írásaival, esetleges áttanulmányozásuk előtt elutasítanak, és különböző olyan jelzőkkel bélyegeznek meg, amivel elérik, hogy az átlag ember -akiknek nagyobb száma sajnos a Médián nevelkedett-, a tanulmány esetleges átolvasása előtt, elutasítsa azt! Kérdem én, milyen tudományos feltevés az, amit "tilos" vitatni?
2010. márc. 25. 01:01
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
sztem sem genetika, hanem pszihés zavar
2010. márc. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát a mónikasóról nem tudok nyilatkozni, igazából nincs is tévém :) de aki ezeket komolyan veszi, annak úgy is kell. A tudományos álláspont az, hogy a melegségnek sokféle oka lehet, valószínűleg több tényező együttesen befolyásolja, és a genetika csak egy a sok közül.

Az meg, hogy a homoszexualitás sokak szerint természetellenes, nem jelenti, hogy az úgy is van, régen sokak szerint lapos volt a Föld, aztán mégsem. A tudomány, néha, bizony szembemegy a népi bölcsességgel, és igaza van.


Ami a "kutatási eredményeket" illeti, bármilyen kutatási eredményt hajlandó vagyok megvitatni, ami nem részrehajló forrásból származik. A NARTH részrehajló, már csak a fentebb említett vallási kötődése miatt is. Nehéz valaminek a természetességéről pártatlanul véleményt alkotni, ha abszolút igazságként elfogadunk egy könyvet, amely szerint az a dolog az Úr szemében utálatos, nem igaz? Ettől függetlenül beleolvastam a cikkbe, de már az első sorokban is a jól megismert vitaeltérítési technikákat láttam viszont. Pl. sehol máshol nem hallottam azt az érvelést, hogy az állatok körében tapasztalható homoszexualitás azért lenne természetes, mert az ösztönökből fakad. Ezt csak a cikkíró használta kiinduló argumentumként, mert ezt könnyebb "megcáfolni", holott az etológia ezt jóval szélesebb körben (társadalmi, társas, nem feltétlenül ösztönös viselkedésformák) tárgyalja. Szóval egyértelműen egy kitűzött cél felé haladt a cikk, amelynek már a címe is a vita látóterének leszűkítésére szolgált, tehát igazából már ott abbahagyhattam volna az olvasást.


Mégvalami: Vizsgáljuk már meg egy kicsit a NARTH tevékenységét nagyobb összefüggésekben. Ugye ez a szervezet a homoszexualitás "kikezelését" tűzi célul. Na de miért is kéne a homoszexualitást kikezelni? Ennek alátámasztására szolgálnak ezek az áltudományos cikkek, igyekeznek a homoszexuális emberekben (illetve a környezetükben található, efféle félremagyarázásokra fogékony emberekben) kialakítani azt a meggyőződést, hogy a homoszexualitás betegség, amit kezelni kell. Effektíve igyekeznek megteremteni egy igényt, hogy azt aztán kielégíthessék, pl. az oszlopos NARTH-tag Joe Nicolosi Aquinói Szent Tamásról (a szentet gondosan kihagyták a névből, talán mert így nem annyira feltűnő a vallási kötődés) elnevezett "klinikáján". (Az idézőjel azért jár, mert a modern orvostudomány nem tekinti betegségnek a homoszexualitást, tehát csak olyan "klinika" ez, mintha a vöröshajúságot vagy a balkezességet akarnák kezelni). Ez eddig nem gáz, csak ártatlan idiótáknak tartanám őket, de ezek a cikkek, irományok bevallottan a melegek egyenjogúsága, a homoszexualitás elfogadása ellen születtek. Ez persze indokolt is, hiszen ha a melegek azt látják, hogy melegként is élhetnek teljes, kiegyensúlyozott életet, akkor mindjárt kevésbé érzik majd magukat rosszul, és bezárhat a klinika, ugrott a szent küldetés. Tekintve, hogy a nyugati civilizációban is mindennaposak a melegek elleni gyűlölet-bűncselekmények (nahát, ilyenből is volt a fiúk a klubból c. szappanoperában, az mégsem sarkallt kérdés írására, kedves kérdező, pedig sztem sokkal felháborítóbb), és a legtöbb országban még mindig folyamatos jogi hátrányban élnek a melegek, nem tudok mást tenni, mint mélységesen elítélni a NARTH tevékenységét, mert embertelen és rosszindulatú.


Mégvalami: ha valaki meg akarja vitatni a homoszexualitás betegség vagy természetellenesség voltát, egyáltalán nem tilos, tegye nyugodtan, csak ne egy ilyen vallásos-kuruzslásos komplexumban, hanem mondjuk egy peer-reviewed tudományos szaklapban, és ha igaza van, minden bizonnyal értesülni fogunk róla.

2010. márc. 25. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a hozzászólásokat, de én tanultam genetikát szóval egy iciripicirit konnyítok hozza. Van egy olyan elmélet amit bizonyítottak, hogy a homoszexualitás génje az X kromoszómán található (ez megfigyelhető, mert anyai ágon nagyobb a halmozódás mint apai ágon)...ezek az elváltozások, az X kromoszómán sokszor egyeznek a homoszexuálisoknál.

A kérdés csak az, hogy miért van az, hogy amikor nem egyezik abban az esetben is lehet homoszexuális az illető.

Tehát meghatározó a genetika is, és valami más is, amit még nem tudnak...

2010. márc. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Még jó hogy nemsokára eltűnnek az ilyen b*zik mint te:) Méghogy fiút is meg lányt is...te csak egy buzeráns vagy, aki nemtudja hogy mit akar!
2010. márc. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!