Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hozzam fel ezt a pénz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan hozzam fel ezt a pénz témát?

Figyelt kérdés
Adott egy stabil párkapcsolat. Nem vagyunk házasok. Van egy lakásunk, ami az én nevemen van, ahogy a hozzá tartozó hitel is, van egy gyerkőc. A lakást együtt választottuk, sőt, inkább a párom. Szóval egyáltalán nem úgy van beállítva, hogy ez az én lakásom, ő pedig nálam lakik, stb. Mivel nekem sokkal jobb volt a bejelentett nettóm,így az én nevem alatt intéződött minden, de közös kasszán vagyunk, minden közös. Itt kezdődik a problémám. Az egész törlesztőt én utalom az én számlámról és mivel szabadabb a munkaidőm, a postára is én járok a csekkekkel. Miután kifizettem mindent, kb. 15-20 e forintom marad. Amiből még kb 1-2 hétig veszem az élelmiszert és annyi. Utána a párom veszi a kaját meg bármit, amit kell. Nem sajnálja tőlem a pénzt, nem arról van szó. Viszont így kb a harmadát adja a közösbe annak amit én, miközben sokkal jobban keres. Én 1000 éve nem voltam fodrásznál. Ruhát max akkor veszek, ha tényleg kell. Rosszul esik, hogy miközben ő minden hónapban veszi a márkás ingeket és sokat költ a hobbikra, egyszer nem mondaná, hogy "itt egy 10 000es, vegyél te is valamit". Tudja jól mennyi a fizum és a kiadásom, adhatna magától, én nem akarok kéregetni. Mikor mondom neki, hogy elfogyott a pénzem, akkor ad mindig 5-10ezer forintot, de az a háztartásra értendő, abból főzök, töltöm a hűtőt. Van bennem egy olyan, hogy mivel az én nevemen van a lakás, így hülyén érzem magam, hogy kérjek...meg amúgy sem vagyok az a kéregetős fajta. 11 éve vagyunk együtt, 4 éve vettük a lakást, azóta vagyok ilyen"csóró". Már nagyon elegem van belőle, hogy a semmiért gürcölök, úgy érzem. Ti mit tennétek a helyemben? Volt már, hogy felhoztam a témát, de nem értette mi bajom mondván, közös kassza van.
2016. jan. 3. 13:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Talán meg kéne beszélni egymással a problémát, úgy hogy megértse ő is, hogy mi a baj..más megoldás nincs..kommunikáció!!
2016. jan. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Az, amit te közös kasszának nevezel, valójában nagyon nem az. Ha a pénzetek közösen lenne tárolva, ahonnan mindig kiveszitek az adott költségekhez a pénzt, és mindketten költhettek belőle hobbira, saját igényekre, na az a közös kassza. Nálatok az van, hogy először elköltitek a te pénzedet, majd utána, ha még kell, akkor a párodéból költötök, és minden, ami megmarad, nem közös megtakarítás, hanem a párod zsebpénze kvázi. Ez így nagyon nem oké, tök jogosan érzed magad rosszul miatta, kommunikáljatok!
2016. jan. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
Lusta voltam hosszan leírni, amit gondolok, de a második (#2) összefoglalta. Köszi
2016. jan. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is az jutott eszembe, amit a második írt. Ha közös kassza van, akkor nem úgy kéne pénzért kuncsorogni.


Első lépésben kell egy közös bankszámla, ahova mindketten megkapjátok a fizut. Ha van fekete pénz, akkor azt pedig közös helyen kell tárolni és mindenki annyit vesz ki belőle, amennyit akar. A számlákra pedig minden hónap elején el kell különíteni a szükséges összeget és ennyi.


Meg kell beszélni, ha nem érti, akkor még egyszer. Én tuti, hogy nem hagynám. Ha meg nem tetszik neki, akkor a kaját, számlákat és törlesztőt el kell felezni és kész.

2016. jan. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ha a ház közös és ha netán szétmentek, akkor is fele-fele arányban osztjátok el, akkor a törlesztőrészletet is felezni kéne, úgy lenne igazságos. Ha csak a felét kell kifizetned, máris több marad neked.

Ha viszont a ház teljes egészében a tied, és ha különmentek, akkor is csak a tied marad mivel a te neveden van, akkor viszont semmi indokod arra, hogy ehhez kérj a párodtól pénzt. Fodrászra lehet nem telik néha, de egy egész házad van.

2016. jan. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan úgy működünk ahogy azt 2-es írta. Akkor nem én vagyok rosszul bekötve, tényleg nem ez a közös kassza. Egyébként jó a kapcsolatunk, a kommunikáció is működik, de ez a pénzes téma kényes kérdés a részemről. Az az előzménye, hogy a kapcsolatunk első éveiben sokat hangoztatta, hogy milyen jó, hogy nem vagyok olyan mint az exe, aki lehúzta ahol tudta, folyton kéregetett, dolgozni meg nem akart és hogy ő mennyire rühelli a pénzéhes nőket, stb. Ez valahogy annyira megmaradt bennem, hogy úgy kérek tőle pénzt, mintha a fogam húznák akkor is, ha a közös háztartásra kell, nem még magamra. Egy közös számla lenne a megoldás, ahova felesben raknánk x összeget, ami a kiadásokra kell. Ezt viszont fogalmam sincs hogyan hozzam fel ennyi év után...pláne, hogy az én nevem van minden...bár, ha akkor ő lett volna jobb anyagi helyzetben, akkor az ő nevén lenne...esküszöm nem is bánnám, biztosan könnyebb életem lenne, ha nem fogyna el a pénzem fizu után egy héttel.
2016. jan. 3. 13:27
 7/20 anonim ***** válasza:
Ajanld fel neki hogy a fele haz legyen az o neven vagy legyetek bejegyzett elettarsak esetleg barmely papur arrol hogy kozos a haz es igy kerd hogy a felet fizesse a hitelnek. De to nem vagytok közös kasszan a közös kassza az mikor egybeteszitek ami van es mindenki batran költhet belöle nem kuncsorgas van
2016. jan. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, hogy papíron megkapja a felét, de azért ott motoszkál a kisördög a fejemben. A hitel teljes mértékben az enyém, ő sem adótárs, se semmi. Ha ráíratom a lakás felét és egyszer valamikor szétmegyünk, akkor jól kiszórtam magammal, vagy nem? Ha meg azt kérem, hogy írjunk valamilyen szerződést, az megint olyan üzenetet sugároz, hogy nem bízom benne, készülök arra ha szétmegyünk, stb...
2016. jan. 3. 13:42
 9/20 A kérdező kommentje:
kiszúrtam
2016. jan. 3. 13:43
 10/20 anonim ***** válasza:

Ha azt szeretnéd, ő is vegye ki a részét a fizetéséből, akkor ő is kapjon belőle részt. Nyilván a felét.

Így most te fizetsz a te lakásodra, így rámegy a gatyád is, szó szerint. Melyik verzió tetszik?

2016. jan. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!