Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátságok mindig megváltozn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátságok mindig megváltoznak, ha az egyik félnek kapcsolata lesz?

Figyelt kérdés
Van egy jó barátnőm, akivel elég közel állunk egymáshoz. Pontosabban, álltunk, amíg mindketten szinglik voltunk. Aztán nekem kb. fél éve, hogy van barátom, és azóta elég jelentősen változott a kapcsolatunk. Nem arról van szó, hogy kevesebbet lennék a barátaimmal, hiszen a barátommal is csak hétvégén vagyunk együtt, azon kívül marad időm bőven másokra is. Ezzel a barátnőmmel is kb. ugyanannyit találkozunk, de érzek a viselkedésén változást. Többet kommunikáltunk neten, és azok a besélgetések, amik sokszor egész estések voltak, nagyon megritkultak, és olyan semmitmondóak lettek. Érzem, hogy "zavarja", hogy már nem olyan, mint "régen", de én tényleg igyekszem, hogy ne legyen semmi másképpen. Eleinte többet meséltem neki a barátomtól, hogyan jöttünk össze, stb. Én úgy vettem, hogy ez természetes egy szoros barátságban. Aztán észrevettem, hogy őt ez nem igazán érdekli, ill. nem szereti, ha erről beszélek. Nyilván nekem is kicsit talán rosszul esne, ha mást hallanék áradozni, de megintcsak nekem is vannak/voltak más barátnőim, akik kapcsolatban vannak/voltak, és ahogy emlékszem, sosem éreztem emiatt irányukba ilyesmit. De persze rájöttem, és nem akartam, hogy miattam rosszul érezze magát, így minimalizáltam ezeket és csak megemlítettem néha, meg ilyesmi. Viszont a reakcióiból ítélve már ezeket is minimalizálom, és lassan ott tartok, mintha félnék akárcsak szólni is róla. Nem akarok gonosz lenni, de úgy jön le, mintha emiatt haragudna rám /kevesebbet beszélünk, az is olyan semmilyen/. Én magam sem pártolom, ha az ember csak a párjával foglalkozik és másról sem tud beszélni, de megint ezt sem érzem normálisnak, mert a barátom is az életem része. Mielőtt valaki azt mondaná, hogy biztos a barátom nem szimpatikus neki, még megjegyzem, nem is ismeri. Ez is kicsit furcsa nekem, mert persze nem akarnék egymásra erőltetni két idegen embert, de annyi legalább, hogy bemutatnám őket egymásnak, viszont több olyan megjegyzése volt, hogy nem szeretné. Én arról nem tehetek, hogy ő egyedülálló, én is sokáig az voltam, ezt én nem tudom befolyásolni. Szerintetek normális ez így, illetve "átmegy" rajta még valamikor, vagy csak rosszabb lesz? Normális, ha egy barátság így megváltozik? Mit tudok ellene tenni? (megbeszélni próbáltam vele, de hárított, hogy nincs semmi baj) Valaki tapasztalt ilyet? 21L
2016. jan. 4. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:

nálunk ez nem érezhető, mi ugyanúgy kockulunk esténként, együtt szilvesztereztünk már többedik éve...én nem érzek semmi változást


22F

2016. jan. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Igen, megváltozik. Barátnőim közül én vagyok egyedül egyedül, mindenkinek van vlkije, van akinek már gyereke is van. Én egyedül töltöttem a szilvesztert, egyikük sem hívott. :( Két-három havonta találkozunk már velük, akkor is csupán egyikőjükkel vagy másikójukkal. Korábban legalább havonta egyszer leültünk együtt mind a négyen. Tegnap volt először másfél éve, h mind egy asztalnál ültünk és nagyon nehezen jött össze. Van, h napokig nem válaszolnak a fészbúkon, mert "bocs, csak jön a fogunk" vagy épp "nyűgösek vagyunk", "kettesben romantikázunk". Eleve utűlom az ilyeneket, bárki mondja is, h "...unk". Nem mi csináljuk. Csak a gyereknek jön a foga, csak a gyerek nyűgös. Mi csak elszenvedjük.

Nekem a korlátozott beszéddel a barátról nincs problémám, soha nem is volt, inkább irigy voltam (teljesen nyíltan és humorosan körítve:) ) h nekem nincs ilyen szerencsém. De ha csak róla meg a gyerekről tudnak beszélni, meg képeket posztolni a fészen meg a gyerek arcát vagy a kedvesét beállítani profilképnek ás folyton "unk"-kal beszélni, nem biztos, h kíváncsi leszek rá... Szerencsére nem viszik túlzásba.

2016. jan. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
16%
Barátoknak, barátnőknek tudniuk kell hogy hol a helyük.
2016. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan ismerősöm aki csak akkor keres amikor épp nincs barátnője, és bevallja, hogy ő mindig így szokta, még a legjobb barátját is.

Meg ugye az is unalmas (nem irigység), amikor az illető csak a szerelméről meg a terveikről tud beszélni.

2016. jan. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!