Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az elvált gyerekes (főleg)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az elvált gyerekes (főleg) apukáknak miért van ilyen nagy elvárásaik?

Figyelt kérdés

Szerencsére én még nem voltam ilyen helyzetben, de a nővérem igen, és több helyen olvastam már ilyen témában dolgokat.


A lényeg: Adott egy férfi, valamilyen úton-módon elvált a feleségétől. (általában kidobták).

Van közösben 1-3 gyerek.


Még a gatyáját is eladja, hogy sokszoros babatartást fizessen, miközben otthagyott lakást-házat-telket-nyaralót-autót. (a "gyerek" miatt)


A nagy többségben anyukánál maradnak a gyerekek, az apuka 2 hetente vigye-hozza.


De az elvált gyerekes apukák is gondolom szeretnének valami új kapcsolatot az életükbe.


Viszont rettentő nagyok az elvárásaik.


1. Mindig és minden az ex és a gyerek/gyerekek körül forog.

2. Mindig az ex és a gyerekek az "elsők". (anyagilag)

3. Mindig mindent köréjük kell szervezni, mindig készen létben kell állni (mint valami tűzoltó, vagy rendőr-mentő)


És még sokáig sorolhatnám.


Az ok, hogy aki nem akar ilyeneket, az ne menjen bele gyerekes kapcsolatba, de ez már több mint túlzás.


Most van "általánosan" egy anyuka és apuka, akkor is vannak szabályok, meg vannak közös programok, meg felnőtt programok.


Szerintem sok apuka, még évek múltán is meg akarja "menteni" a már rég elveszett házasságot, és közben mindent és mindenkit elmar magától.


2016. jan. 9. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

A gyereknevelés rengeteg időt és energiát elvisz. Egy új párkapcsolat szintén, ezért nem könnyű összeegyeztetni a kettőt.

Ha apa és anya együtt van és külön, gyerekmentes programjuk van, akkor is ott van a készenlétben állás. Egy meglévő kapcsolatot sem piskóta dolog fenntartani gyerekekkel, sok szakításnak, válásnak részben ez is oka szerintem. Egy új kapcsolatot kialakítani, udvarlási, ismerkedési szakaszban gyereket nevelni meg még nehezebb.

2016. jan. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyilván ilyen is van. Én olyanokkal találkoztam, amikor az apuka az új kapcsolatban született gyerek miatt bunkón hanyagolta a korábbi házastárssal közöseket.

A fenti ügyről: majd ha az új kapcsolatban megszületik a gyerek, akkor sok minden fordulhat. Amíg nincs, addig apukánál ez az értékrend.

Nagyon sajnálom.

2016. jan. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Nézd, azt kellene felfogni, hogy a gyereket ketten hozták össze, így amíg a gyerek fel nem nő , azért ketten felelősek. Anyagilag és érzelmileg. Minden szülőnek a gyereke az első, nyilván úgy szervezi az életét, hogy minden programot és problémát meg tudjon oldani. A tartási meg evidens, még a törvény is minden felettiek tartja. Ha ezt egy nő nem képes felfogni, akkor 1, soha a buds életbe ne vállaljon gyereket és 2, ne kezdjen olyan férfival, akinek gyereke van
2016. jan. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem ezt látom a környezetemben. Elvált rokonaim, barátaim, ismerőseim körében szinte kivétel nélkül a nő és a gyerekek élnek rosszabb anyagi helyzetben, nem egy helyen jelentős a különbség.

Sehol nem látok olyat, hogy minden az ex és a gyerekek körül forogna, sőt. Vannak normális apák, akik normál keretek között törődnek a gyerekeikkel, de nem egy van, aki le se szarja őket. Bezzeg az új kapcsolatból született gyereket annál inkább ajnározza. Még olyat is ismerek, aki az új nő gyerekeit, akikhez elvileg semmi köze a saját gyerekei elé helyezi. Az exfeleséggel meg sokan szóba sem állnak.

2016. jan. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minden kapcsolatban az egyensúlyon van a lényeg. Az a férfi, aki nem tudja ezt szeretet/időmegosztás szempontjából megoldani, nem fog működni egyetlen jövőbeni párkapcsolata sem. Egy komoly társ sok mindenben partner, de abban biztosan nem, hogy minden téren ő alkalmazkodjon a férfi életéhez. Borítékolható a szakítás, senki nem szeret mártírt játszani.
2016. jan. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Ha együtt vagy egy pár és nem váltak el, akkor is a gyerek az első általában, anyagi szempontból, hozzá igazítják a programokat, stb.

Attól, hogy elváltak ez nem változik, ha tartják a kapcsolatot. Na nem igazán tartják és inkább az anyára maradnak a feladatok, akkor nyilván más a helyzet.

Tényleg nem lehet mást tanácsolni, hogy ha valaki ezt nem bírja (szerintem érthetően, valószínűleg én sem bírnám) az semmiképp se válasszon olyan párt, akinek már van gyereke.

2016. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor itt tényleg ég és föld minden. Én a fővárosban élek, és mint írtam a tesómnál, és másnál is tapasztaltam ezt.


Csak a gyerek, csak a gyerek, csak a gyerek vakon és minden előzmény nélkül.

2016. jan. 9. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!