Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hisztek az alábbi Nagy Ő-...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hisztek az alábbi Nagy Ő- elméletben? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Az elmélet az, hogy minden embernek van az életében EGY nagy Ő, csak valaki él a lehetőséggel, valaki nem. Elvileg mindeni érzi, hogy ki számára a nagy Ő, csak nem mindenki kaphatja meg.

Ti hisztek abban, hogy valóban egyetlen nagy Ő van mindenki számára?

És ha igen, és mondjuk valaki elszalasztja a lehetőséget, attól még élhet szerelemben és boldogan mással?



2016. jan. 11. 18:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
kifejtenéd: csak nem mindenki kaphatja meg
2016. jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem. Ez egy hülyeség.

A tudománynak is ellentmond ez az elmélet.

2016. jan. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen.

Ezt úgy értettem, hogy mondjuk szakítanak teljesen csinált okok miatt, vagy valaki fél bele menni egy kapcsolatba, vagy elrontja a dolgot.

Tehát nem mindenki kaphatja meg azt, hogy a nagy Ő-vel éljen élete végéig.

2016. jan. 11. 18:54
 4/17 A kérdező kommentje:
Mit mond a tudomány?
2016. jan. 11. 18:54
 5/17 anonim ***** válasza:
És akkor mi van, ha az én Nagy Ő-mnek más a Nagy Ő-je? :D
2016. jan. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a tudomány mit mond erre, de szerintem igen, mindenkinek van az a bizony Ő. Csak mondjuk lehet, hogy nekem az a személy az, és én tudom/érzem, hogy vele tökéletesen tudnánk élni és szeretni egymást, de ő ezt valamiért nem tudja/érzi. Szóval én élnék a lehetőséggel, de ő nem, tehát én nem kapom meg, még ha biztos is vagyok abban, hogy Ő az. De ezután meg lehet, hogy valaki másnak én leszek a nagy Ő, akit mindennél jobban szeret és őt tartja tökéletes lelkitársának.

Összességében: mindenkinek van Ő az életében, csak ezek nagyon ritkán, szinte sosem passzolnak. Ezért szeretjük a romantikus filmeket, történeteket, ahol a két ember ugyanúgy, ugyanolyan intenzitással rajong és szeret. Ez szerintem elképesztően ritka az életben, ezért megyünk egyik párakapcsolatból a másikba, mert mindenki keresi azt a Bizonyost. Vagy ha megtalálta, de mégsem kapta meg, akkor keresi másban.

2016. jan. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem hiszek a tudományban, mert mindent racionalizál, sablonszerű következtetéseket von le. Nem nézi holisztikusan az életet, embert. Test-lélek-szellem hármasát.

Nincs ilyen értelemben nagy Ő, egymást "teszitek" azzá a kompatibilitásotokkal. :) Az már más kérdés, hogy az emberi szabadakarat miatt sokan elcseszik ezt.

2016. jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Statisztikai alapon megközelitve biztos rohangál párezer nagy Ő a világban, ebből sokan nullával találkoznak, mások eggyel, esetleg kettővel, nagyon szerencsés esetben hárommal. Mivel a nagy többség kettő-hárommal nem szokott, és mivel biokémiailag nem ugyanolyan intenzitásu minden szerelem érzés, amit megélünk, ezért hisznek sokan az egyedüli nagy Ő-ben (ami nem áll messze a valoságtol, ha azt nézem, hogy örülhetek, ha akár eggyel is találkozom), illetve ha már tul vagyok néhány szerelmen és összegeve őket azt gonodlom, volt 1 vagy 2 ami nagyobb és különlegesebb volt, mint a többi, akkor meg természetes az érzés ,hogy Ő vagy ők voltak a nagy Ő-im. simán lehet, hogy tényleg nem találkozom többet ekkora szerelmekkel. Természetesen sok eset van, amikor meg sem kaphatod vagy megkapod, de valamin elcsuszik a kapcsolat és egész életedben benned marad vagy hosszu évekig bánod. mivel az élet kiszámithatatlan, sokszor nem is rajtatok mulik, csak elsodor az élet, elköltöztök, akármi.. szoval abban a közhelyben nem hiszek, hogy az ember mindig ugyis az Igazijával házasodik meg hogy akivel együtt tudsz élni ,az az Igazi. Egyrészt a válások száma lassan a kétharmadát teszi ki a házasságoknak és még most nőnek fel vagy házasodnak azok a generáciok, akik még nagyobb arányban fognak válni, mint az idősek, másrészt én is leginkább külső okok miatt vesztettem el a(z eddigi) nagy Ő-m, holott mindketten nagyon fontosnak tartottuk a másikat. Szerencse dolga is, hogy a beteljesült szerelem ,a házasság azzal köttessen, akit utolag is igazidnak fogsz gondolni.
2016. jan. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. egyébként laikusként én is azt gondolnám, a tudomány ezt hülyesének tartja, de mostanában olvasgatok-nézelődök ebben a témában és nem tartja annak. Már nem tudom visszakeresni a videot, amit a napokban láttam, Tari Annamária pszichologussal, és engem is meglepett, hogy arra a kérdésre, hogy létezik-e "Igazi", azt mondta, igen. Nem személyes hit alapján, hanem szakmailag tette ezt a kijelentést.
2016. jan. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
Tudományosan alátámasztható, hogy aki a leginkább illik hozzád a világ összes embere közül, az a Nagy Ő. Szimpla logika. Csak nem kéne túlmisztifikálni... :D
2016. jan. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!