Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Számotokra mi bizonyítja azt,...

Számotokra mi bizonyítja azt, hogy létezik mennyország? Hisztek ebben az elméletben?

Figyelt kérdés

Én személy szerint nem hiszem hogy létezik, mivel úgy tartom, hogy a fájdalom, a szenvedés, a rossz élmények szükségesek ahhoz, hogy értékelhessük a jó dolgokat. Ezekkel az újra és újra megtörténő rossz dolgokkal hasonlítjuk össze ugyanis az épp megtörténteket, és ahhoz képest érezzük, hogy az adott dolog milyen jó...így véleményem szerint nem létezhet mennyország, mivel egy idő után megszoknánk az állandóan változatlanul jó dolgokat, egy idő után megunnánk, majd ez változna át "rossz dologgá". Így a mennyországban megjelenne a szenvedés, ez pedig ellent mond a mennyország létének.

persze nem akarok senkit sem meggyőzni ezzel az elmélettel kapcsolatban, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre :)


2015. jan. 13. 18:21
1 2
 1/20 KZitus ***** válasza:
66%

Szervusz


Olyan mennyországról, amelyet a kérdésed alatt leírtál, nem ír a Biblia.

Számodra mi a mennyország, mit értesz alatta?

2015. jan. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
egy hely, ahol semmi féle szemvedés nincs, csak a boldogság :) ezen a nyomvonalon elindulva állítottam fel ezt az elméletet
2015. jan. 13. 18:41
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Ezzel mindenki tisztában van, aki nem egy 3 éves gyerek intelligenciájával rendelkezik. grat.
2015. jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
azért te is megérdemelsz egy tapsot, ha csak azért kommentálsz valamit, hogy hülyének tüntethess fel valakit, és ezáltal te okosabbnak tűnj.
2015. jan. 13. 20:08
 5/20 anonim ***** válasza:

Igen, hiszek benne, bár bizonyítékom értelemszerűen nincs rá. Az viszont nem igaz, hogy a jó értékeléséhez kell a rossz. Nem kell. Szarvashiba a jelenlegi letminoseget kivetiteni a tökéletességre, a mennyre, Istenre.

Ez a megunás dolog értelmetlen. A jót nem lehet megunni, én legalábbis nem tudom. Nekem még egy élvezhető földi létforma is tökéletes lenne örökkévalóságnak.


Te úgy tartod, szükséges. Még szerencse, hogy Isten nem így gondolja. Most ne keverjük ide a mostani vilagkorszakot, mert annak megvannak az okai.

2015. jan. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

maga a teremtő és a messiási király tett igéretet erre, sőt ezért a királyságért tanitotta imádkozni a tanitványait

Ha ez neked nem elég akkor a Jézusban vetett hited hibás.


ezenkivűl nem abban az értelemben ország ahogy Te gondolod.

Ott csak szellemi élőlények lehetnek, de Istennek vannak fizikai teremtményei is mi vagyunk, és mi itt a földön kaptunk az életre lehetőséget.

Az hogy Ádám elszúrta, attól még A teremtőnek ez a szándéka nem változott meg és kudarcba sem fulladt csak egy kissé más úton valósitja meg.


Oda pedig senki nem mehet a Földi paradicsom itt a Földön lesz, ez volt az eredeti szándék a fizikai teremtményei számára és meg fogja hamarosan valósitani, akkor is az égből irányitott ezután is onnan fog.

2015. jan. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
A Menny létezését a Biblia bizonyítja, a Biblia igazságát pedig a Szent Szellem, Akit Isten adott azoknak, akik Neki engednek(ApCsel 5,32). Jézus Krisztus az, Aki Szent Szellemben és tűzben keresztel (Mt 3,11;Lk 3,16), ezért Őhozzá kell menni, mivel Ő az ajtó, rajta keresztül lehet belépni Isten országába (Jn 10,9), aminek a végállomása a Menny(Jn 14,2-3; Fil 1,20-24; 1Thes 4,14-17; Jel 7,9) még pontosabban Krisztus állandó jelenléte, azaz a Földre való visszajövetelekor Vele együtt visszajönnek ide az övéi is, az ezer éves királyság után pedig az utolsó ítéletet követően egyesülni fog a mennyei és a földi valóság(Jel 21. 22. fejezet).
2015. jan. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 pelgrim ***** válasza:
67%
A mennyország sem a pokol nem földrajzi hely, ahova juthatunk a halál után, hanem a tudat tökéletes, vagy a lehető legszánalmasabb állapota. Az átlag ember folyton e két szélsőséges tudat állapot közt ingadozik. Életünk folyamán mind a kettőből kaphatunk elég kóstolót, ezek a kóstolók bizonyítják, hogy létezik olyan állapot, amit mennyországnak vagy pokolnak nevezhetnénk.
2015. jan. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Bár én nem hiszek benne, de nem is tagadom.

Ezen azért elgondolkodtam.


Angol:

[link]


Magyar:

"„A férfi esete azért is kiemelendő, mert a halállal kapcsolatos élményeket eddig csak olyan hallucinációs tünetekként kezelték, amiket a beteg közvetlenül a szív megállása előtt, vagy az újraélesztést követően él át. Az eddigi ismeretek szerint az agyműködés a szív megállását követően 20-30 másodpercen belül megszűnik. Mivel nincs agyműködés, az érintettek nem tudják felidézni az ekkor történt eseményeket. Az 57 éves páciens élményei azonban a szívmegállást követően történtek, ráadásul nem illúzión, hanem valós eseményeken alapultak, amelyeket hiteles szemtanúk is alátámasztottak” – mondta Parnia."

[link]


Tényleg leáll a tudat működés 30 sec után szív megállás után... Szóval ha ez így igaz, az elég érdekes...


Illetve ez is, bár nem bizonyíték semmire (nekem nem úgy tűnik mint aki hazudna, illetve mintha hallucinált volna):

https://www.youtube.com/watch?v=ZzMVyzoObpg

https://www.youtube.com/watch?v=UPaaKuSBvnE

2015. jan. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Egy biztos, még nem találtuk meg.

Ami azt bizonyítja, hogy nincs? Nem, hanem azt, hogy azt kell mondjuk, hogy nincs.

2015. jan. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!