Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem vagyok féltékeny a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem vagyok féltékeny a barátom exeire. Mégis féltékeny vagyok az egyik legjobb barátjára, akivel lefeküdt?

Figyelt kérdés

Sosem volt problémám azzal, hogy a párom tartja a kapcsolatot az exbarátnőivel. Volt egy hosszú, 7 éves kapcsolata is, el is jegyezte a lányt, végül mégis szakítottak. A páromat nagyon megviselte a szakítás, és úgy volt vele, hogy nem szeretne hosszútávú kapcsolatot soha többé, ezért onnantól kezdve nála csak az egyéjszakás, ill. rövid, néhány hónapos kapcsolat jöhetett szóba (természetesen ez az előtt volt, hogy mi találkoztunk). Ezzel sem volt soha bajom, teljesen megértem a dolgot. Egyetlen lány zavar az egész sokaságból, és az egy nagyon jó barátja, akivel már többször lefeküdt. Amolyan barátság extrákkal kapcsolatban nyomták úgy, hogy a lánynak e mellett komoly kapcsolata volt (a páromnak pedig több rövidebb).


Nem tudom, hogy miért érzem ezt, de az utóbbi időben kezdtem rádöbbenni, hogy kellemetlen érzés fog el, mikor ezzel a lánnyal találkozik. Maximálisan megbízom a páromban, és tudom, hogy sosem csalna meg. Éppen ezért nem értem, hogy miért van az, hogy még pl. az exmenyasszonyára egy kicsit sem vagyok féltékeny (sőt, valójában hálás vagyok neki, hiszen nélküle sosem ismeretem volna meg a barátomat), ez a lány mégis zavar. Valahogy úgy érzem, hogy egy olyan kapcsolat, ami csak a szexről szól nem ugyanolyan, mint az, amit érzelmileg már mindkét fél lezárt (mivel ott érzelmek nem is nagyon játszottak szerepet).


Lehet, hogy csak azért agyalok túl sokat, mert nekem a barátom az első az életemben, így nem is tudhatom, hogy milyen az, amikor valaki jóban van a dugópajtijával.

Van itt olyan, aki rendszeresen találkozik azzal a barátjával/barátnőjével, akivel régen lefeküdt, de nem az exe, mert sosem jártak? Jól jönne néhány megnyugtató szó, hogy felesleges ilyen hülyeségekre pazarolnom az energiám :)


22N, 27F (2 éve vagyunk együtt)


2016. jan. 16. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hiszem értem, hogy miért fog el rossz érzés. A lány komoly barátját csalta meg, hogy lefeküdjön (többször?) a barátoddal, míg a barátodnak is voltak kapcsolatai, noha nem olyan komoly, de vajon ezt azok a lányok is tudták?

Maximálisan megbízol benne, ezt értem, de attól még nem biztos, hogy nem fogják megtenni megint, hiszen a lánynak nem gond, és a barátodnak sem volt az és lehet lesz olyan élethelyzet, hogy szintén nem lesz gond a dolog, ha egyszer összekaptok.

Nekem így ment tönkre egy kapcsolatom, kiderült, hogy az exem járkál fel a volt barátnőjéhez, persze nem azért, hát hogyne.

Én azt tudom csak tanácsolni - saját tapasztalat alapján - hogy a helyedben nem idegeskednék, nem akarnám még egyszer azt az érzést, amit akkoriban éreztem minden nap.

Vagy próbálj megnyugodni, kiűzni a negatív érzéseket, esetleg összehaverkodni a csajjal, vagy beszélj a barátoddal, hogy ezt nem tudod feldolgozni és kitaláltok valamit.

2016. jan. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Emiatt engem sem hagyna nyugodni, ha barátod megtette a korábbi rövidebb kapcsolatai alatt. Amiről persze gondolom, az akkori barátnői sem tudtak. Mi lenne akkor most a különbség? Mert az még semmit nem jelent, hogy veled 2 éve van együtt, nem fél éve. Főleg, ha a lánybarátja még rámenős is ezen a téren, és kettesben vannak valahol, nem biztos, hogy tudna nemet parancsolni magának. Én a helyedben alaposan utánajárnék a dolognak.
2016. jan. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! :)

Kedves 1-es, nagyon sajnálom, ami veled történt! Nagyon köszönöm a tanácsod, igyekszem megfogadni. Valóban felesleges idegeskednem olyan dolgok miatt, amik meg sem történtek. Egyszer már felmerült ez a dolog az egyik beszélgetésünkkor, és akkor azt kérdezte a barátom, hogy mit tegyen, hogy jobban érezzem magam, hogy eloszlassa a kételyeimet. Azt válaszoltam, hogy nem tudom, de eszemben sincs eltiltani őt senkitől (nincs is hozzá jogom, hogy ilyesmit kérjek). Viszont fogalmam sincs, hogy akkor mégis mi lenne a legjobb megoldás…

Kettes válaszoló, a mi kapcsolatunk más, mint akikkel sosem gondolta komolyan. Azt mondta, hogy sosem csalta még meg barátnőjét, és csak olyankor tartott több vasat a tűzben, amikor egyik lány sem gondolta komolyan a dolgokat. Csak egyszer volt szerelmes korábban, ő az exmenyasszonya, ezzel a barátnővel viszont pont az után kezdtek összemelegedni, hogy szakítottak.

Szeretek magamra úgy gondolni, hogy nem tartozom egy kategóriába azokkal, akik csak futó kalandok voltak. Fél év és két év között olyan szempontból van különbség, hogy mi másfél éve együtt is élünk, és nagyon boldogok vagyunk együtt. Valójában ez az egyetlen dolog, ami nem hagy nyugodni, ezt leszámítva ő számomra a tökéletes barát. Éppen ezért nem is akarok ügyet csinálni belőle, mert úgy érzem, ezzel feleslegesen gerjesztenék problémát. Mégsem tudom, hogy hogyan kéne hozzáállnom a dolgokhoz.

2016. jan. 16. 22:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Hat en nem akarlak megbantani, meg em aztan minden vagyok de feltekeny nem, de soha nem "engednem" (persze ilyem nincs egy kapcsolatban de nem tudok ra jobb szot) hogy ezzel a lannyal talalkozzon. Borzaszto naiv vagy hogy ehhez meg asszisztalsz is, bar ezt annak a szamlajara irom hogy meg tapasztalatlan vagy.

Itt nem arrol van szo hogy megcsal e jelenleg vagy sem, hanem arrol hogy lazan van ra opcio. Miert? Mert mar megtettek. Ugyhogy mindketten kapcsolatban voltak. Erkolcstelen, moralisan nulla ember pedig nem valtozik. Es ez roluk sajnos kiderult hogy ilyenek. Szoval en a helyedben sokkal eberebb lennek, es nem bagatelizalnam el a helyzetet. Nincs olyan hogy "jaj, en csak joban vagyok vele.. bar megfektettem parszor hiaba voltunk kapcsolatban mindketten." - ha akkor nem tartotta vissza semmi akkor most mi tartana vissza? Semmi.


Szoval lehetsz tapasztalatlan, de ennyire naiv, bepalizhato ne legyel.

2016. jan. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!