Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan nő 30 év alatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik olyan nő 30 év alatt amelyik nem iszik sok alkoholt és várja ezt el (mármint a sok ivást) a barátjától is?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor futok ebbe, hogy tök normális nő, aztán egyre inkább ki-kiderül, hogy a "vodka-narancsozás" hetente megtörténik, masszívan. Én nem iszom (egyáltalán nem szinte, ha mégis azt úgy mint az orvosságot, kivéve borok /nem a kannás vagy koccintós: [link] - fujfuj). Én tudom magamról, hogy ez eléggé érzékeny téma nálam (masszív alkoholista volt az egyik szülőm, a környéken rengeteg volt az alkoholista - férfiak főleg, de sajnos a nők is, csak náluk máshogy jött ki... Mindkettőtől ráz a hideg máig, kerülöm az alkeszeket). Ezt általában el is mondom.


Csakhogy! Úgy tűnik az országunkban egész máshogy állnak hozzá. Itt akinél menetrendszerű a heti egy "kiütés" az még "nem piás", az alkoholisták nagyrésze tagadja a dolgot, a média viccet csinál ebből (Savanya, Szalacsi Sándor, Irigymirigy...) így aki nem piál szinte semmit az hirtelen úgy érezheti magát, mint valami kitaszított akivel "baj van". Az egyik blog például a nem piásokat "néhány kellemetlen alak"-ként aposztrofálja, a kocsmákban pedig rendszeresek az "aki nem iszik az b**i" jellegű beszólások.


Na de vissza. Én az elején feltárom a lapokat: nem iszom, utálom a részegeket, el is mesélem miért, megértik, elmesélik ők sem, ők nem ilyenek, hurrá. Aztán kiderül, hogy de és ez nekem kiábrándító tud lenni. (ünnepekkor megérhető meg néha-néha szintén, de mikor minden héten piálás van... És ha nem tapsolsz hozzá, te vagy a szarember meg a pesszimista meg a mit tudom én mi).


Tizenéveseknél kritikán aluli a helyzet (már a középiskolás koromban is az volt, de "mi" még talán nem voltunk durvák, jó osztályt is fogtam ki), de amit lentebb láttam... Hányik az osztályban mert részeg, elvonási tünetek miatti "goes psycho"-k folyamatosan, a részeges tornatanár ötösért átveszi a házipálinkát stb.


És aki nem iszik az kicsi kilóg a többiek közül. Piásokkal józanon nagyon nehéz értelmesen beszélgetni... :(



#alkoholizmus #józanság #piások #fikázás lesz itt is #mert sok a piás
2016. jan. 27. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Minden nő alkoholista, gonosz, a szűz férfiak sorsán nem síró, dohányzó bestia!
2016. jan. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk 30 vagyok és soha nem iszok.
2016. jan. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1

Nálad valami komoly kakukk lehet. Ez most hogy jön ide? :D Dominik goes psycho :D Vagy csak sértült az alkoholista-önérzet... Apám is így reagálna ha a piácska szentségét megsértenénk.

2016. jan. 27. 10:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 30 alatt vagyok, nő nemű és totál nincs szükségem az alkoholra. Nem szeretem a bort, nem szeretem a pálinkát, a koktélokat sem, sörből pedig nem bírok meginni fél litert, úgyhogy azt sem iszok.

Viszont nem is szólok be, hogyha mások isznak, hogyha pedig ők szólogatnak be nekem, akkor ez van, le tudom szarni.

Sógorom hétvégén már reggel 10kor is önti a feleseket magának, nem tudom mi szükség van rá. Ő az a fajta, aki észre sem veszi, hogy részeg - legalábbis tagadja maga elől is, pedig nagyon látszik a viselkedésén, hogy nem bírja a piát, akárhogy akarja is. Na az ilyen emberek azok, akikre nem tudok megértéssel vagy toleranciával tekinteni.

2016. jan. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen van. Én egyáltalán nem iszok.

Egyik "kedvenc" cikkem a témában: [link] Hát no comment...

24L

2016. jan. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Soha nem iszom.

Egyrészt van egy olyan betegségem, ami nem engedi az alkohol és sok egyéb más fogyasztását és ez életem végéig így is marad.


Másrészt hozzád hasonlóan volt szerencsém végignézni, hogy mi mindenre képes a mértéktelen fogyasztás. Nekem nem voltak nagyszüleim, az anyukámnak pedig gyermekkora. Sőt, az enyémbe is kijutott nagybátyó, nevelőapuka közreműködésének köszönhetően


Valószínűleg ha nem lennének ilyen előzményeim, akkor se hiányozna az ivás. Nem szokásom szándékosan ártani az egészségemnek.


Ha egyelőre ismeretlen kilétű jövendőbelim kulturáltan fogyasztana, az nem zavarna, nem vagyok ellene a haverokkal beszélgetős sörözésnek, de azt elvárnám, hogy mindig úgy viselje magát, hogy se rám, se saját magára ne hozzon szégyent.


Igen, társaságban, amíg nem tudtam, hogy van a betegségem, gyakran ellőttem azt, hogy most épp gyógyszert vette be. Most már ugye van mire fogni. Vagy egyszerűen nem megyek olyan társaságba, ahol nem fogadnak el.

2016. jan. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kár volt belinkelned, kedves válaszoló, engem is csak *****, minden pontot ki tud magyarázni.
2016. jan. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!