Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy illik fizetni? Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy illik fizetni? Hogy kérdezzem meg a barátom?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Az lenne a problémám, hogy a barátommal 7 hónapja vagyunk együtt, és közös ötlet alapján étterembe mennénk valentin napon, kicsit kettesben csinálni valamit. Viszont még nem voltam vele étterembe. Kissé anyagias, még ha valami 100 ft akkor sem fizeti, de nem várom el mindig odaadom a nagyobb összegű tételeknél ez alap szerintem meg ennyi idő után nem várom el, hogy ő fizessen nekem mindent. Csak ő főállásban keres, én meg jelenleg tanulok, kevés időm van dolgozni. Az a helyzet hogy nem tudom, mindenhol úgy látom ha egy férfi elvisz egy nőt vacsorázni egy étterembe, akkor a pasi fizet, és mindenhol így látszik loyálisnak. Ez elvárható? Fiúk ti hogy vélekedtek erről? És lányok nálatok ilyenkor hogy megy a fizetés? Csak nem akarok pofátlan lenni ha pl lesz egy 3 ezer körüli fogyasztásom azt kifizettessem vele. Hogy kérdezzek rá az anyagiak rendezésére, hogy ne legyen gáz a helyzet? Ti hogy kérdeznétek meg hogy akkor hogy rendezzétek a számlát? Nem akarok kínos helyzetet..

21L barátom 23F


2016. febr. 2. 23:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Két normális lehetőséget látok. Az első, hogy mikor kéritek a számlát szóltok, hogy külön fizettek, a másik, hogy szólsz a párodnak, hogy majd otthon rendezitek.

Az meg, hogy dolgozik és 100 forintot elkér, meg észben tart, az kissé nevetséges. Oké, hogy egyenjogúság, meg nem használjuk ki a másikat, de ez azért már nem kicsit fukarság.

2016. febr. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rákérdezhetsz erre előre is! Hogy akkor ezt most ő meglepi vacsinak szánja? Vagy, hogy ez lesz az ajándéka számodra? Vagy csak szimplán azért, mert nem szeretnél kellemetlen helyzetet és érdekelne, hogy, hogy készülj pénzzel...gondolom vagytok olyan viszonyba, hogy megkérdezhesd.

(Amúgy csak így zárójelben mondom, hogy valentin napon azért kivételesen meghívhatna...)

2016. febr. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de nalatok ennel a problemanal sokkal nagyobb gondok is vannak. Ez csak azoknak a kivetulese.

3 ezer forint... uristen. Nem tudom nok hogy kepesek egyutt lenni ilyen fillerba**o "ferfiakkal" akik foallasban dolgozva 100 forintos teteleket sajnalnak a baratnojuktol egy 7 honapos kapcsolatban. Kivancsi vagyok meddig birod meg vele. Ilyen naivan meg sokaig csak aztam ne verd a fejed a falba. Etteremben randiztok, fizessetek kulon-kulon (az ilyen fajtak ugyse fognak teged meghivni meg az illemrol sincs fogalmuk).

2016. febr. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Rendesen megsajnáltalak. Én sehol nem hagyom a barátnőmet fizetni, pedig nem keres rosszul.
2016. febr. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Nagyon beképzelt lehet, ha az önérzetét nem sérti, hogy a barátnője fizet. Úgy illik, hogy a fiú rendezi a számlát, persze egy rendes lány nem akaszkodik rá, de többségben ez a fiú dolga!!!!

kihasznál téged!

Elnézést kérek, ha megsértettelek kedves kérdező, de ez a véleményem.

még jóval valentinap előtt kérdezd meg egyszerűen ezt:

Hogy fogjuk rendezni a számlát?

2016. febr. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Valentin nap miatt, ha más ajándékkal különösebben nem készültem, vagy az nem volt drága, én meghívnálak, az lakom miatt. Amúgy is szoktam néha. Ha ez nálatok nem szokás, akkor praktikus, ha előtte adsz neki kb. annyi pénzt amennyibe szerinted kerülni fog, és el van intézve. Utána ugyanígy le lehet rendezni. Ott helyben meg fizethet ő.
2016. febr. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit vesz valentin napra, de szerintem valami növény :D meg egy vacsora pont korrekt lenne. Volt itt olyan srác, aki azt kérdezte egy 6+-os szifon milyen lenne a barátnőjének VALENTIN!!! napra, ez a srác meg ilyen filléres. Arany középút komolyan nincsen?


20/F

2016. febr. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire anyagias, nyugodtan kérdezd meg tőle előtte, hogy hogyan készülj. Szerintem nem fogja zavarni. De őszintén szólva nem hinném hogy változtatna a szokásain csak mert étterembve mentek.
2016. febr. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi általában felezünk mindent, de nem 100 forintra kiszámolva :D De ha pl. étterembe megyünk, általában a barátom fizet, és aztán én odaadom neki a részem. Van, hogy mondja, hogy hagyjam, vagy csak egy részét veszi el, de nagyrészt felezünk. Nekem eszembe se jutna elvárni, hogy MINDENT a férfi fizessen, mondjuk hozzátartozik az is, hogy mi sokszor járunk kávéra, teára, étterembe is viszonylag gyakran, vagy moziba, színházba. Ha mindent ő fizetne, már csődben lenne anyagilag :D Igaz, én is tanulok még, de a szüleimtől kapok elég pénzt, hogy tudom magamnak fizetni. Viszont, másrészt meg néha-néha illik meghívni is egymást, szép gesztus. Szóval szerintem simán kérdezd meg fizetéskor, hogy mennyi a részed, és majd vagy elfogadja, vagy nem-
2016. febr. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Valamit nem értettem pontosan. Sosem fizet ki neked semmit, még akkor sem ha 100 ft?
2016. febr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!