Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Buddhizmusban hívő férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Buddhizmusban hívő férfi számára mi a legfontosabb (belső tulajdonságok) egy nőben, ha komoly kapcsolatot keres? N

Figyelt kérdés
Milyen tulajdonságokkal kell rendelkeznie az adott nőnek buddhista szemlélettel gondolkodó férfi szemében?
2016. febr. 4. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
viráglélek
2016. febr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Buddhista ként nekem az s legfontosabb, hogy a párom is szeresse önmagát és elfogadja, hiszen hogyan szerethetnem, ha o sem szereti sajat magat? Ezek mellett fontos, hogy elfogadjon engem es a filozofiam
2016. febr. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A buddhizmusban nem hiszek, hanem nagyjából aszerint élek párkapcsolati téren.


Nyitott legyél a miértekre, és kutasd őket, de ne zazulj bele. Legyen önállő véleményed a dolgokról, a világ működéséről, az emberi viselkedésmintákkal legyél tisztában és lehessen is beszélgetni veled ezekről sok más mellett. Tudatosságot vigyél a hétköznapjaidba, pl, ha kimész egy szobából, lekapcsolod a villanyt, a szemetet szelektíven gyűjtöd, odafigyelsz a környezetedre. Embertársaidra figyelsz szintén, ha egy öreg bácsika fetreng az utcán, tök mindegy, hogy Pesten látod vagy Kukutyinban, odamész megkérdezni, hogy hívjak-e mentőt, rendben van-e uram, hölgyem?

Nem a mai divatot, idióta fogyasztói társadalmat követed, hanem azt, ami komfortos, kényelmes, egészséges.


Ilyesmik :)

2016. febr. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

4-es összefoglalta egész jól, kicsit még kiegészíteném.

Legegyszerűbb ha elolvasol egy buddhizmus hit összefoglalást. Például van egy könyv, nagyon szépen összefoglalja az 5 nagy vallást objektív szemszögből. Ugye most a bevándorlásra fel, érdemes elolvasni mert szó van róla az iszlám vallásról is (elméletileg pedig az iszlám a legjámborabb vallás, hiába a sok rossz amit csinálnak). "Helmuth von Glasenapp- Az öt világvallás".

De szerintem aki vallja a buddhista vallást, nem feltétlenül várja el hogy a párja is az legyen, maximum nagy vonalakban egy türelmesebb, kedvesebb személy legyen.


A buddhista vallásban a lélek az elsődleges az anyagi javakkal szemben. Fontos a meditáció, az önismeret és keresi a miértekre a választ. Sőt aki nagyon komolyan veszi, az a fáról sem szakít le egy falevelet mivel annak is lelke van szerintük. Egy széknek is megadják a tiszteletet mikor leülnének és óvatosan húzzák ki. Szóval ez az önzetlen tisztelet mindenki és minden felé. A sok meditáció stresszoldó is, ami sok mindenkire ráférne.

Teszem azt nem rossz vallás, sokan űzhetnék bármilyen más vallás helyett, nekem is nagyon szimpatikus, még ha nem is nagyon követem.

2016. febr. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!