Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon érdekelne a véleményete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon érdekelne a véleményetek. Szerintetek meg fog tudni változni valaha? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy lány, aki már régóta tetszik. Az egyetlen baj vele, hogy borzasztó önértékelési problémái vannak. Szinte elvakultan utálja magát, különösen a külsejét (hogy miért jutott idáig, az egy hosszú történet, de szerintem sokan így gondolkodnának magukról azok után, amit ő átélt). Ebben legfőképpen az a szomorú, hogy az átlagnál lényegesen szebb és értékesebb csajról van szó, és hiába bizonygatod erről, ő azt hiszi csak gúnyolódsz, viccelődsz stb. Az utóbbi időben elég közel kerültünk egymáshoz, hosszas vívódás után beismerte, hogy tetszek neki, és ő is akar nekem tetszeni, de retteg attól, hogy sosem fog számomra teljesen megfelelni, mert hogy ő csúnya, értéktelen, stb. Persze rendszeresen mondom neki, hogy ez nem igaz, de továbbra is elég bizonytalan magában. Ezt leszámítva, sokat puhult a hozzám való viszonya, a kezdetekhez képest.

Szerintetek egyszer sikerül elérnem az áttörést? Tudom, hogy először magát kellene összeszednie, de úgy érzem, ez csak segítséggel fog menni neki. Ti kitartanátok mellette, vagy inkább hagynátok a fenébe?

Kérdezhetnétek, miért ragadtam le nála, hát pl. azért mert végtelenül sok a közös bennünk (az önértékelési gondokat leszámítva), rengeteg a közös témánk, az érdeklődésünk is majdnem mindenben egyforma, és nagyon jól érezzük egymással magunkat. A kölcsönös szimpátia, és vonzódás is megvan.

Ő 23, én 28 éves vagyok.



2016. febr. 10. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én párom is ilyen, csak férfiban. 1 év pszichoterápia után éreztem azt, hogy már "vállalható" a személyisége, hogy nem egy feneketlen kútba kell töltögetnem vizet, hogy mindabból, amit neki igyekszem nyújtani, legalább valamennyi "átmegy". Ha nem terápiázna, nem bírnám mellette.
2016. febr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Őszintén ez így nagyon necces. Az rendben van, hogy sok a közös pont, hasonló a hasonlót vonzza szerintem hosszútávon. De az, hogy folyton gúnyolódásnak venné a bókjaimat, engem nagyon lelombozna. Egyenrangú partnerrel érezném jól magam, nem egy olyannak, akivel bár hasonlóak vagyunk, mégis folyton csak nekem kéne pumpálnom az önbizalmát, egóját miközben ő korántsem gondoskodna így a lelki kielégülésemről. Ugyanis nem csak testiségen alapul egy kapcsolat, hiába lenne tökéletes a keksz.
2016. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha időben elcsípted a problémát, mellette állsz és esetleg hajlandó külső segítséget (ez lehet pszichológus de valami alternatív módszer is) elfogadni, akkor változhat.
2016. febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Amitől én a legjobban tartok, hogy volt olyan exem, aki nekem köszönhetően jött rá, hogy bizony ő is kelhet valakinek, és mivel velem vesztette el, így elkezdte hajtani a vére, hogy milyen lehet mással is. Az lett a vége, hogy megcsalt, és szakítottunk...

A fent említett lány is szűz, és nem szeretnék megint pofára esni.

2016. febr. 10. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!