Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a következő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a következő mondatról? "Minden ember csak annyira tud szeretni másokat, amennyire saját magát. "

Figyelt kérdés

2016. febr. 25. 15:33
1 2
 1/13 Blade Bone ***** válasza:
0%
Én inkább úgy mondanám, hogy amennyire engem szeretnek.. Hiába szeretem önmagam, ha valaki meg akar ölni, ezért nyilván őt sem fogom szeretni.
2016. febr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Buta fészbukra kitevős hülyeség, se füle, se farka. Akkor egy önbizalomhiányos nő sose lenne szerelmes, mert hát utálja a testét.
2016. febr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1

"hogy amennyire engem szeretnek." = EGOIZMUS!!

A gyilkosság egy durva példa volt. Részben igazad van, ha tudjuk, hogy ki akar megölni, azt nyilván nem szeretjük.


#2

Az önbizalom hiányos egyén nem is fog szerelmes lenni, nem tud szeretni, mert mindig kételkedni fog a másikban: hogy miért van pont vele, úgyis talál nála jobbat, én kevés vagyok hozzá..stb.

Szerinted ez szeretet a másik felé, ha folyton ezzel nyaggatom a másikat? Vagy féltékenykedik lépten-nyomon?

2016. febr. 25. 15:53
 4/13 anonim válasza:
80%
Szerintem a kiegyensúlyozott kapcsolatokhoz elengedhetetlen, hogy az ember elégedett legyen önmagával, el tudja fogadni, hogy olyan, amilyen. Különben csak magára tud koncentrálni, a hibáin kattog, és a másik emberről pedig megfeledkezik.
2016. febr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4


Teljesen egyetértek veled!

2016. febr. 25. 15:59
 6/13 anonim ***** válasza:

"Az önbizalom hiányos egyén nem is fog szerelmes lenni, nem tud szeretni, mert mindig kételkedni fog a másikban: hogy miért van pont vele, úgyis talál nála jobbat, én kevés vagyok hozzá..stb.

Szerinted ez szeretet a másik felé, ha folyton ezzel nyaggatom a másikat? Vagy féltékenykedik lépten-nyomon?"


Nem csak viszonzottan, párkapcsolatban lehet szerelmes az ember. Ez a mondat szerintem is hülyeség. Nagyon szeretem a barátom, a családomért pedig bármikor a tűzbe vetném magam, pedig az önbizalmammal sokszor állok hadilábon és párszor azért elkap az érzés, hogy egyenesen utálom magam.

2016. febr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Titusztitusz ***** válasza:
100%
Szerintem ennek a mondásnak nincs semmi alapja...Inkább úgy kellene megfogalmazni a dolgot. hogy:Minden ember csak annyira tud szeretni, amennyire jó a lelke...
2016. febr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6


Ne keverd össze az önbizalom hiányt, az önszeretettel.

Attól, hogy valaki szereti magát (önszeretet), attól még lehet bizonytalan egyes dolgokban.

2016. febr. 25. 16:06
 9/13 anonim ***** válasza:

Neharagudj, de ez szerintem butaság.

Nem hallottál még olyat, hogy valaki sokkal jobban szeret másokat, mint saját magát?

Sok bőkezű, önzetlen ember él a földön (na jó, nem olyan sok) aki segít embertársain, empatikus, ha arról van szó. Akkor nyílván szereti az embereket, sokkal jobban mint magát.

2016. febr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#7


Jó megközelítés. :)


#9

Ha az általad írt önzetlen ember többre értékeli a másikat, mint saját magát, akkor az már nem olyan önzetlen ember. Mivel saját magát meg nem tiszteli annyira, mint a másikat. És első sorban magadat kéne szeretned és tisztelned az összes többi csak utána jöhet. Mert ha te nem szereted magad, akkor ki fog téged szeretni?

Azok az önzetlen emberek, akik segítenek a másiknak, saját magukat is szeretik, különben hogy tudnának a másiknak teljes szívből adni?


“Ha szereted önmagadat, mindenki mást is úgy szeretsz, mint önmagadat. Amíg mást kevésbé szeretsz, mint magadat, addig magadat sem sikerül igazán szeretned, de ha mindenkit egyformán szeretsz, magadat is beleértve, akkor egy személyként fogod szeretni őket, és ez a személy egyaránt Isten és ember. Így hát nagy és igazságos személy, aki önmagát szeretve mindenki mást is egyformán szeret.” Meister Eckhart

2016. febr. 25. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!