Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, akik fogamzásgátlót...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, akik fogamzásgátlót szednek! Ti akartátok elhagyni az óvszert, vagy inkább a párotoknak volt fontos? Kort is írjatok.

Figyelt kérdés
2016. márc. 11. 11:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Mindig a pasik erőltetik.

Eleinte belementem, ha meguntam a vitát. Ma már simán rávágom, hogy orvosi okokból nem szedhetem.

Megoldjuk máshogy, szerencsére van még lehetőség.

35/n

2016. márc. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Kyra-neko-chan válasza:

Ha bíztam a páromban még pluszban, akkor én magam vetettem fel, mert nem tudom ki hogy van vele, de kellemetlen tüneteket okoz nekem az óvszer.

Viszont egy hormontartalmú fogamzásgátló sem véd meg a betegségektől, csupán a nem kívánt terhességtől.

Bizalom és egészség kérdése, hogy a pár ezután elhagyja-e az óvszert.

23/n

2016. márc. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%

Én minden komoly kapcsolatomban néhány hónap után fogamzásgátlóra váltottam, és én akartam. A következők miatt:

1. A fogamzásgátlót biztonságosabbnak tartom, mint az óvszert. Életemben eddig háromszor szakadt gumi, és az esemény utáni tablettát sokkal károsabbnak tartom, mint a kis dózisban, folyamatosan szedett hormonokat.

2. Nekem nőként is csökkenti a szex élvezetét a gumi. Szeretem érezni a párom teljesen, fontos számomra a közvetlen fizikai érintkezés, a sperma pedig igazán jótékony hatással van rám, ahogy felszívódik. Számomra ez a társam TELJES be- és elfogadását jelenti, egyfajta spirituális élménnyé teszi a szexet.

3. Számomra nagyon fontos a társam maximális élvezete is. Tudom, vannak férfiak, akiknek semmi gondjuk az óvszerrel, sőt, akár még előnyként is élik meg, de nekem nem ilyen férfiakkal volt dolgom életemben. Szerencsére... hiszen mivel jómagam ki nem állhatom az óvszert, nehezen tudnám elfogadni, ha a párom ragaszkodna a használatához.


Életemben tizensok évig használtam fogamzásgátlót, és csak jótékony hatásait tapasztaltam mind a szervezetemre, mind a szexualitásomra nézve.

2016. márc. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
mióta szívódik fel a sperma ?????
2016. márc. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Nekem az orvos ajánlotta fájdalmas menstruációra. Hát 3-4 honapig szedtem, ezalatt meg sem jött, mert pont aznap jött volna mikor az új levelet kellett szednem. Emellett olyan szövődményes migrénem lett tőle beszédzavarral, hogy eltiltottak egy életre a szedésétől.

De elég megnézni a betegtájékoztatót, aminek a mérete egy asztalterítőével vetekszik és oldalakon át sorolja hogy milyen válogatott módokon tud megölni vagy kárt okozni.

Egyébként nekem egyik pasim se kért ilyet, de nem is hagynám hogy ők döntsék el helyettem. Általában megszakítással/óvszerrel/patentexszel védekezünk.

2016. márc. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én akartam elkezdeni, de elsősorban orvosi javaslatra. Speciális eset, a nők nagy többségét ez nem érinti, azért csodálkoznak sokan, amikor ezt felhozom. Nem fogom publikusan részletezni.

31 éves vagyok

2016. márc. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
25%

# 4: Tudományosan igazolt, hogy a hüvelyfalon át egyes anyagok felszívódnak a spermából és ez jótékony hatással van a női szervezetre. Jellemzően nyugtató, antidepresszáns hatásokról számolnak be.

Én ezt abszolút tapasztalom is magamon, minden beleélvezős aktus után nagyon kellemes, euforikus állapot uralkodik el rajtam. Amikor valami miatt nem élvez belém a párom, akkor ez az érzés elmarad, hiába van a szex során orgazmusom.

Lehet, hogy másnak nincs ilyen jellegű élménye, nekem van, szinte olyan számomra, mint valami drog, csak kellemetlen mellékhatások nélkül. :)

2016. márc. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk abszolút közös megegyezés volt a dolog. Én már régóta gondolkoztam azon, hogy elkezdenék tablettát szedni, mivel a menstruációm brutális volt (7-8 nap, erős vérzés, az első napokon hányás, hasmenés, ájulás, 4-5 napig elviselhetetlen görcsök...), viszont mivel kicsit tartottam a mellékhatásoktól, mindenképp csak komoly kapcsolatban akartam elkezdeni, hogy a fogamzásgátló funkcióját is ki tudjuk használni. Párom pedig nyilván nagyon támogatta a dolgot, bár őt annyira nem zavarja az óvszer sem, de így intimebbek az együttlétek.
2016. márc. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, 8-as vagyok: 21N és 21F
2016. márc. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Az én döntésem volt, a párom meg is lepődött, hogy én hoztam fel a dolgot. Örült neki, de nem erőltette volna soha :).

21L, 29F

2016. márc. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!