Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek 19 évesen új...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezdjek 19 évesen új eletet? (lelkiterror otthon)

Figyelt kérdés

A családom, ha lehet őket ennek nevezni, sosem szerettek feltételek nélkül. Az apukám nem nevelt, az anyám a nevelőapámmal van 10 éve aki minden nap terrorizál lelkileg.


Elszeretnék tűnni, de nincs még jövedelmem amiből elmehetnék, egyszerűen nem tudom mihez kezdjek. Sokszor gondoltam arra, hogy feladom.


Az édesapámhoz nem költöznék hiszen nem is ismer engem én sem őt, viszont kötődöm hozzá de az én lelki egészségemre megintcsak nem hatna jól ha olyanhoz költöznék akit anyám utál. Annak ellenére hogy anyám inkább egy idegbeteg paraszt mellett van ahelyett hogy megvédeneengem..


Barátom most nincsen,hogy oda tudnék fordulni hozzá segítségért.


Valaki tudna nekem tanácsot adni? Vagy meghallgatna valaki?


Köszönöm ha elolvastad, és szántál rám ennyi időt az életedből.


2016. márc. 12. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos átérzem ezt, kivéve a kötődés részt. Az én apám is ilyen volt, a család többi tagja félreismer.


Szóval tudom milyen ez. És pokoli nehéz kitörni - de megéri!

2016. márc. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon sokszor megkaptam, hogy én apámra ütöttem és szánalmas féreg lány vagyok.. Megrémiszt az érzés hogy senki sem ismer itthon és egyedül vagyok..
2016. márc. 12. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha akarsz beszélgetni írj csak hátha könnyebb lesz valamivel, tudom legalábbis valamennyire át tudom érezni.
2016. márc. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én azért tennék egy próbát a helyedben apukáddal. Lehet, hogy nem is olyan "szörnyű alak", mint amilyennek most gondolod. A leírásodból úgy tűnik, egyáltalán nem tartjátok a kapcsolatot évek óta; ennek pedig több oka is lehet: lehet apud hibája, de nem biztos, hogy az...

Szóval szerintem keresd meg őt, puhatold ki, mi a helyzet. (Csak ne számíts előre arra, hogy minden tök jó lesz, hogy nehogy csalódj. Viszont ha mégis kialakul egy jó kapcsolat köztetek, akkor nyertél.)


Ezzel párhuzamosan érdeklődhetsz különböző rokonoknál, akikkel jobb kapcsolatban vagy, hátha be tudnak fogadni egy időre. Ne ronts ajtóstul a házba azért... De pl. ha egy másik városban él valamelyikük, akkor tervezhetnél ott munkát keresni, és megkérhetnéd, hogy az első pár hónapban segítsen ebben, mármint a lakhatásban.


Nem írtad, tanulsz-e még. Ha igen, akkor érdeklődj kollégium után, akár a hétvégéket is ott töltheted általában. Plusz ez esetben a szüleid KÖTELESEK eltartani, tehát amíg nappali tagozaton tanulsz, addig a lakhatásodról, az élelmezésedről és a ruházkodásodról gondoskodni. Ha koleszba mész, akkor is kell enned stb., amit nekik kell állniuk. (Nem mellesleg ez esetben még jár a családi pótlék 20 éves korodig, ill. a gyerek-/rokontartás is.) Mindezeket akár jogi úton is kikövetelheted, ha békésen nem sikerül lerendezni a dolgot. (Keresd meg a sulidban az ifjúságvédelmist, vagy a lakhelyeden a gyámhivatalt, ők segítenek.)


Ha pedig az eddig leírtak egyike sem járható út, mert pl. már nem tanulsz, akkor még egy ötlet: keress munkát, ne válogass, és keress bérlőtársakat adott helyen levő lakáshoz. Ha van hasonló helyzetű ismerősöd, akkor még jobb. Osztjátok a bérleti díjat és a rezsit két- vagy három részre, mindenkinek könnyebb.

2016. márc. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!