Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket szeretnénk de van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyereket szeretnénk de van ami engem kicsit visszatart. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, idén fogok érettségizni, utána pedig elmegyek egy tanfolyamra. A barátommal 3 éve vagyunk együtt, boldog, kiegyensúlyozott kapcsolatban élünk és tervezzük az összeköltözést is. Ő már dolgozik és a tanfolyam elvégzése után szeretnék én is dolgozni. Igaz nem túl sok a fizetése és sajnos vannak "átmeneti" kiadásai is, de ez addigra megszűnik. Ő már nagyon szeretne gyereket és közel 30 évesen ez normális. Amikor még nem ismertem őt én már akkor is fiatalon szerettem volna gyereket vállalni és ő az akivel ezt megtehetem mert ha egy boldog, előreláthatólag is stabil kapcsolatba születne. Az anyagiakról azt gondolom, hogy annyi jutna, hogy egy normál körülményt teremteni tudunk. Ha arra várok, hogy mindenem meglegyen akkor sose vállalnék gyereket mert olyan nem lesz, hogy minden megvan. Ami az egészben visszatart az az, hogy a szüleimnek nem tetszene ez a dolog. Nem kérdeztem tőlük, nem is említettem csak tudom. Persze tisztában vagyok vele, hogy ha egyszer mégis különválnak útjaink akkor én nem leszek szerencsés helyzetben, de az ilyen 30 évesen is szerencsétlen helyzet, talán annyi hogy az ember idősebb. 3 év alatt megbizonyosodtam róla, hogy felelősségteljes, szavahihető és gondoskodó. Szinte mindent megtaláltam benne amire szükségem van a jövőre nézve. Mire megszületne a gyerek már 20 éves lennék. Sokat gondolkoztam rajta és belevágnék, de félek a szüleimtől. Tudom mivel jár egy kisbaba és én magam is kisgyerekekkel szeretnék foglalkozni. Félek, hogy a családommal összevesznék emiatt és nem örülnének neki ha bejelenteném, hogy terhes vagyok. Mit tegyek szerintetek?
2016. márc. 14. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs gond a fiatalon történő gyerekvállalással, de te még nem vagy rá készen ha ennyire félsz attól, hogy mit szólnak majd hozzá a szüleid. Egyébként személyes jótanács, még véletlenül se ess teherbe, amíg nem éltettek együtt legalább fél-1 évet, mert oké, hogy lehet szinte minden időtöket együtt töltitek, de az mégsem együttélés és nincsenek szürke hétköznapok. Valamint előbb végezd el a tanfolyamot és dolgozz 1-2 évet különben csak a gyest kapnád, ami kemény 23-24 ezer forint körül van. Az pedig még a gyerek pelenkájára sem elég.
2016. márc. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nyáron szeretnénk összeköltözni, érettségi után így együtt élnénk majdnem egy évet tanfolyammal együtt és ha lenne rá mód én terhesen is szeretnék dolgozni. Több olyan ismerősöm van aki terhesen is eljárt dolgozni és semmi baja nem lett belőle. Így én sem unatkoznék otthon, pénzt is keresnék és pénz szempontjából se lenne mindegy.

Na de mondjuk nálam az is simán benne van, hogy sajnos nem sikerülne rögtön. Lehet, hogy többet kell majd próbálkozni mint másnak. Remélem nem így lesz.

2016. márc. 14. 17:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze, lehet terhesen is dolgozni, de terhesen sehová nem fognak felvenni, főleg ha fiatalként vállalsz gyereket, mivel abból indulnak ki, hogy akkor lehet a második is becsúszik pont a gyes végére, szóval felvesznek, dolgozol 2-3 hónapot, aztán legalább 6 évig állományban leszel, de nem fogsz dolgozni.


És gyedet csak akkor kapsz, ha legalább 1 év munkaviszonyod van. A gyedet már a munkabér alapján számolják, így nem 23-24 ezer forint lesz, viszont az csak a gyerek 2 éves koráig jár.

2016. márc. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem várnod kéne még 1-2 évet

De mindenképp beszélj a szüleidnek a terveidrõl apránként adagold.

2016. márc. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal két év munkaviszony kell ahhoz, hogy egyáltalán kapj pénzt a cégedtől, a terhesség megállapítása ELŐTT. Anélkül zsebpénzt se nagyon kapsz, márpedig a gyerek költséges. Várjatok pár évet, 21-22 évesen is fiatal anyuka leszel, de legalább már együtt éltetek stb. Szerintem ha így most rögtön belevágtok megbánnátok. Nem a gyereket, hanem a körülményeket, stb.
2016. márc. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szép dolog,hogy ilyen komoly terveid vannak,de tényleg legalább pár évet kellene dolgoznod meg élned.. 22évesen is nagyon fiatal anyuka lennél még! És ha tényleg olyan jó a kapcsolatotok,akkor 2-3év múlva is ugyanúgy szeretnétek közös gyereket,mint most. De így,hogy épphogy leérettségizel és nem is dolgoztál még rendesen,elég necces... A szüleid joggal féltenek,lehet jobb ha rájuk hallgatsz. Amúgy sok sikert az érettségihez,én is most fogok :D
2016. márc. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na Kérdező, hogy megy a sorod?
2016. dec. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most tanfolyamra járok, de még nem lakunk együtt. Most házfelújítás van és valószínűleg akkor fogunk összeköltözni ha az befejeződik csak most a tél miatt kicsit elhúzódik, pont addigra körülbelül mire vége a sulinak is. Még mindig nagyon szeretnénk, sőt, egyre jobban. De most már szeretném befejezni a sulit aztán majd meglátjuk. A 2017-es év közepe-végefelé mindenképpen szeretném ha belevágnánk a babaprojektbe :)
2016. dec. 21. 21:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok sikert :D
2016. dec. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!