Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnénk? Milyen megoldás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnénk? Milyen megoldás van még?

Figyelt kérdés

Lehet hosszú lesz, de megpróbálom a lényeget leírni.

3 éve dolgozom egy angliai kis cégnél Angliában. Raktárban vagyok, az én feladatom többek között a termelésben dolgozóknak kiadni az alkatrészeket. A munka reggel 8 -kor kezdődik, de a raktárosoknak fél 9-re kell menni (de mi fél órával később is fejezzük be a melót) Ezért én vagyok az aki előre köszön mindenkinek. A férjem is itt dolgozott, néha ha sok a meló a főnök kéri, hogy ugorjon be dolgozni.

Olyan 7-8 hónappal ezelőtt felvettek egy férfit a termelésbe. Én szokásom szerint neki is köszöntem, sőt be is mutatkoztam. Kedves volt, mosolygott, én is mosolyogtam. (mondjuk én mindenkire mosolygok) Innentől kezdve ha anyagot kellett kivinnem neki, mindig próbált beszélgetni velem, de pár rövid válasz után mentem a dolgomra. Normálisan viselkedtem. Ebédidőben megkérdezte, hogy odaülhet az asztalhoz ahol eszem, nem volt okom sem jogom azt mondani, hogy nem. Volt hely, üljön le ha enni akar. Míg én ezt természetesnek vettem, ő nem. 1 hét után arra mentem be, hogy a szekrényemben bon-bon és virág van egy képeslappal amiben randira hív. Diszkréten vissza adtam az ajándékát, közöltem, hogy férjnél vagyok, és csak kollégák vagyunk. Nincs harag, de ennél több nem lesz. De nem értette meg, mert onnantól kezdve hetente 2 alkalommal adja az ajándékokat. Végül a férjem amikor behívták melózni, ő adta vissza az újabb ajándékot, és ő is közölte, hogy álljon le, mert semmi esélye. Azt hittük, megértette. De nem. Továbbra is jönnek a csokik, meghívások, de most már követ is. Ha megyünk a gymbe, ő ott parkol, és vár. Ha megyünk vásárolni, ő ott van. Sajnos a férjem nem nézte jó szemmel, és egyik nap a gym előtt kérdőre vonta, hogy miért követ. Vita lett belőle, így magyarosan megoldotta a dolgot. Nem ütötte meg, nem bántotta, csak elkapta a kabátját, és közölte, hogy legközelebb kiveri pár fogát ha nem hagy békén. Ennek az eredménye az lett, hogy feljelentette a férjemet.

Innentől kezdve a továbbra is küldött ajándékait a főnökömnek adtam, és hivatalosan is panaszt tettem a főnökömnél, hogy szerintem ez már zaklatás. Munkahelyi tárgyalás lett belőle, közölték vele, hogy fejezze be, és szóbeli figyelmeztetést kapott. De ez sem használt. Ez megy lassan 7 hónapja. Közben ódáig jutottunk, hogy most már követelődzik, hogy ideje lenne kettőnknek beszélgetni, meg neki senki ne mondja meg, hogy kinek mit vesz. Közölte 1 hónapja, hogy ő mindig megkapja amit akar. Elmentem a rendőrségre, feljelentést tenni zaklatás miatt. Rendőrségen azt mondták, hogy távolságtartási végzést kérjek ellene, és akkor léphetnek, addig nem. Mondták, hogy mostantól kezdve írjak fel mindent ami vele kapcsolatos, hogy hol követ, miket mond, a telefonhívásokat, sms-ket mentsem el. (hozzá kell tennem, hogy már 3x cseréltem számot, titkosított de mégis megtudja a számot) Készítsek fotókat a csokikról. Leveleit tartsam meg, gyűjtsem. Ha megfelelő mennyiség összejön ezekből akkor mehetek távolságtartási végzést kérni.

3 hete az ebédlőben amikor leült az asztalhoz, én rögtön felálltam, inkább befejezettnek tekintettem az ebédidőmet, de nem leszek egy helyiségben vele. Erre elkapta a csuklómat, erősen megszorította, és visszarántott a székbe, hogy már pedig nem megyek el. Több kollégám is szemtanú volt, így újabb tárgyalás, írásbeli figyelmeztetést kapott, hozzátéve, hogy ha még egy panasz érkezik, kirúgják.

Most ott tartunk, hogy félek tőle, mert látni, hogy dühös, méreget.. Még mindig követ, még mindig írogat, de sajnos még mindig nincs annyi anyagom, hogy bírósághoz forduljak. (mivel nem volt köztünk semmiféle kapcsolat, így nehezebb a végzést kiadni)

Már végképp nem tudom mit tegyek.

Ti mit tennétek? A férjemmel mindketten tehetetlenek vagyunk.


2016. márc. 18. 18:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Basszus, ez nagyon durva. Tanácstalanul ülök, egyszerűen nem tudom, mit lehetne még tenni, mert ami eszemben volt, azt mind megléptétek. A bíróságnak pedig mégis mennyi anyag kell még? A rendőrség miért nem veszi komolyabban a zaklatást? Az a baj, hogy nemigen értek ezekhez a hivatalos dolgokhoz. :/ Ellenben az jó, hogy a férjed kitart melletted ebben a nehéz helyzetben, és a munkahelyeden is korrektül járnak el.
2016. márc. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!