Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretem a páromat mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Moncsi58 kérdése:

Nem szeretem a páromat mit tegyek? 9éve vagyunk együtt van két közös gyerekünk és van egy aki az előző kapcsolatomból van. Jelenleg nincs hova mennem a ház amiben lakunk a páromé!

Figyelt kérdés
2016. márc. 24. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Vagy nyelsz és minden megy tovább, vagy keresel egy albérletet.

Más megoldás nincs.

2016. márc. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menj el dolgozni,és vegyél ki egy albérletet,vagy költözz haza a szüleidhez.Mi a kérdés?
2016. márc. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Oldjatok meg a problemakat
2016. márc. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szeretném megoldani és megbeszélni de süket fülekre találok!!!!így kicsit nehéz!!!
2016. márc. 24. 14:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvált nő és anya vagyok, így válaszolok neked.

Tedd fel magadnak a kérdést: meg tudod és meg is akarod-e javítani a kapcsolatotokat vagy már nem és kilépnél?

Ezt kell első körben eldöntened.

Neked, nem másnak.

Ha mennél (a feltett kérdésedből én inkább ezt valószínűsítem), akkor a következők adódnak:

- válás (a "párom" a házastársad vagy az élettársad? ha házastárs, akkor keresetlevelet beadni, illeték 30 eFt, de felezhetitek, alacsony jövedelem esetén kérhetsz költségmentességet- nyomtatvány a bírósági kezelőirodán)

- gyermekelhelyezés: a 3 gyerekből 2-nél igenis meg kell állapodnotok, ki neveli őket, a másik miokor láthatja, tartásdíjat ki, mennyit, hogyan fizet stb.

"nincs hová mennem"- egyedül tervezel menni? A gyerekekkel mi lesz? Édesanya is vagy, a "párod"-tól elválhatsz, leléphetsz, de a gyerekeket nem 1-2-3 évre vállaljuk- őket nem szeretnéd hátrahagyni UGYE? (jogi részéhez: az előző kapcsolatodból származó gyermekedet nem is varrhatod a jelenlegi "párod" nyakába- az meg nekem anyaként egy rémes forgatókönyv, hogy a 3 gyereket szétszeditek... erre vonatkozóan milyen terveid vannak? Őszintén, komolyan érdekel- ez egy névtelen oldal, leírhatod, talán több segítséget kapsz

- anyagiak: van jövedelmed? dolgozol? mennyi idősek a gyerekek? intézménybe járnak már (bölcsi, ovi, iskola?), tudod őket egyedül logisztikázni, hozni vinni suliba-edzésre munka előtt-után vagy van szülői, baráti egyéb segítséged erre? A "párod" partner ebben?

Tessék egy havi költségvetést készíteni a tervezett megélhetéshez:

- albérlet (a mérete, ezáltal a költsége attól függ, hová, hányan költöztök- szűkösen ugyan, de a 3 gyerekkel legalább 2 szoba kellene!), ehhez szükséges induló 2-3 havi kaució

- rezsi

- 3 gyerek és a te étkezésed (gondold végig, hogy későbbi egyedülállóként tudsz-e pl. sulis étkezésre kedvezményt igénybe venni)

- családi pótlékot is ki tudod számítani, ha dolgozol, akkor számolj a 3 gyerek után a 99 eFt-os adókedvezménnyel, ha alacsonyabb a bruttód, akkor a járulékok terhére is igénybe veheted!

- gyermektartásdíj a 2 gyerek apjától (ki tudod számolni, átlagos jövedelem esetén gyerekenként általában 20-25 eFt-ot szoktak ítélni)

- a saját, előző kapcsolatból való gyerek után jelenleg is kapsz tartásdíjat, igaz?


Ha szűkösen is, de a fentiekből egy egyedülálló, dolgozó nő el tudja tartani a gyermekeit.


Más: a 9 év alatt volt-e olyan közös beruházásotok a "pároddal", amit közösen fizettetek (nem napi megélhetés és fogyaszási cikk!), pl. közös értékes gép, műszaki eszköz, lakásfelújítás, gépjárművásárlás- gondold végig és beszéljátek meg a közel egy évtized alatt összegyűjtött közös dolgok ésszerű felosztását.

Ha mindketten dolgozó emberek vagytok, közös 2 gyerek is van, akkor gondolom nem egy bőrönddel kell elköltöznöd. A közös megtakarításokat, esetleges közös hitelek megosztását is beszéljétek meg nyugodt hangnemben.


Olyan nincs, hogy nincs hová menni- albérlet? Szülői ház?

3 gyerekkel gondolom közelebb vagy a 30-hoz, mint a 20-hoz és valójában nem vagy olyan kiszolgáltatott, mint amilyennek a leírásod alapján tűnsz.

Remélhetőleg érett, felnőtt gondolkodású, felelősségteljes nő és anya vagy- így nem vagy és nem is kerülhetsz kilátástalan helyzetbe- kérlek győzz meg róla, hogy így van.

Minden jót.

2016. márc. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8%

honapokig eveig tarto huzavona stressz borzaszto drama

csak azert mert TE nem vagy boldog

szerintem egyszrubb es olcsobb nem ennyir megrazo ha segitseget kersz lelkesz pap pszihologus es helyrehozod a csaladod.

Vagy lesz meg tobb uj apuka meg tobb gyerek??

2016. márc. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!