Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Adódhatnak abból problémák...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adódhatnak abból problémák egy párkapcsolatban, ha az egyik fél egyetemet végzett, míg a másik félnek nincs még érettségie sem?

Figyelt kérdés
Ebben az esetben a nő az egyetemet végzett, a férfi pedig érettségi nélkül fejezte be a középiskolát.
2016. ápr. 6. 10:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
25%

akkor nem fejezte be

mivel csak az fejezi be akinek sikerult

2016. ápr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
Adódhat. Az exem szakközépbe járt, mindenféle terv és motiváció nélkül, míg én jogra. Nem is ebből volt a gond közvetlenül, hanem abból az értékrendbeli különbségből, amelyből ez következett.
2016. ápr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
4%
Halálra van ítélve a kapcsolat.
2016. ápr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
Ilyenkor minden esetben adódik is próbléma. Én nem tudnék együtt lenni olyannal akinek 8 általános a végzettsége.
2016. ápr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%

Adódhat, de szerintem nem mindenáron.

Baráti körben van egy házaspár. A férfi kőműves szakmunkás, de rendkívül intelligens, ügyes, hatalmas vállalkozást épített. A felesége anno titkárnő volt az önkormányzatnál, azóta két diplomás és jelenleg ő a falu jegyzője. A férfi értelmes, élelmes, sok a közös programjuk, hasonló dolgok iránt érdeklődnek. Meg nem mondanád róluk, hogy két diplomával és egy érettségivel is előrébb van a feleség.

2016. ápr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
57%
Igen adódhatnak elég komoly problémák is. Többek között olyanok, hogy aki nem volt képes egy érettségit se megcsinálni vagy valami szakmát az nagy valószínűséggel nem egy értelmes ember. Persze van kivétel és azt se mondom, hogy aki diplomás és egyetemet végzett az nem lehet idióta, de csak azt próbálom felvázolni, hogy alapvetően igenis adódhatnak elég komoly problémák azt illetően. Ilyen lehet például, hogy az egyik fél veszélyezve érzi magát a kapcsolatban emiatt vagy éppen a másik fél nézi le, és fölényeskedik. Valamint simán kiütközhetnek olyan dolgok is, hogy bármennyire is sértő de a két fél nincs egy szinten értelmes és intelligenciát tekintve ami szerintem megint egy komoly probléma. Én pl nem akarnék olyan nővel élni akit személy szerint butának tartok, persze mint említettem ez, hogy ki mennyire értelmes és intelligens az nem a végzettség és a munkahely kizárólagos függvénye, de azért valljuk be, hogy elég alap a mai világban egy érettségi. Meg elég arra gondolni, hogy ugye 8 általánossal, (nem tudom szakmája van-e de ha feltesszük, hogy nincs) nem sok helyre kell az ember mint munkavégző. Én se akarnék különösebben felelősségteljes munkakörbe olyan embert akinek nincs még egy érettségije se. Valamint egy okos és értelmes ember szerintem igen boldogtalan lenne ha számára "alantas" (nem találok jobb szót) munkát kellene végeznie és tudná magáról, hogy sokkal többre képes, ebből is adódhatnak viták konfliktusok. Úgy értem sok lesz már.. úgyhogy nem tudom, hogyan zárjam ez le, szóval csak lezárom.
2016. ápr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
60%

veszélyezve=feszélyezve

értelmes=értelmet

2016. ápr. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább attól függ, utána mit kezdtek magukkal. Ha a férfinek sikerült tisztességesen elhelyezkednie, van fizetése (és nem munkanélküli vagy mondjuk közmunkás), akkor kisebb eséllyel lesz ebből konfliktus. De egyébként a való életben a legtöbb hasonló felállás, amit láttam, érdekes volt abból a szempontból, hogy nem is a tanultabbat zavarta a helyzet, hanem pont az alacsonyabb végzettségűnek volt kisebbségi komplexusa, és ő gondolta azt, hogy a másik biztos lenézi, pedig nem feltétlenül volt így.
2016. ápr. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Van szakmája, szakács.
2016. ápr. 6. 10:42
 10/22 anonim ***** válasza:
Amit az egyik válaszoló irt szerintem is ott az igazság. Ha tudtok, komolyabb témákról is beszélgetni, hasonlóak a prioritásaitok. Nem lesz belőle baj.
2016. ápr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!