Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Adódhatnak abból problémák...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adódhatnak abból problémák egy párkapcsolatban, ha az egyik fél egyetemet végzett, míg a másik félnek nincs még érettségie sem?

Figyelt kérdés
Ebben az esetben a nő az egyetemet végzett, a férfi pedig érettségi nélkül fejezte be a középiskolát.
2016. ápr. 6. 10:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha szakács és tényleg jó is benne, és kellően tájékozott ember aki alapjáraton azért értelmes akkor viszont szerintem nem lehet ebből különösebben gond.
2016. ápr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
74%

Amikor ilyen kérdés van, mindig az elbeszélgetéssel jönnek sokan, h el tudnak-e beszélgetni. Édes istenem, értelmi fogyatékos emberekkel dolgoztam és nagyon jól el tudtam velük bezsélgetni, de mégse akarnék ilyen társat.


Egy értelmes ember akárkivel el tud beszélgetni, a 80 éves bácsikával ,a 3 éves kisfiúval, a gázszerelővel, a bolti alkalmazottal, a gyerek napközis tanárnénijével, az orvossal...Szóval nehogy már ez szempont legyen.


És igen, adódhatnak problémák, pl. abból, hogy a diplomás nő szeretne a gyerkvállalás előtt dolgozni pár évet, esetleg előléptetésért küzd, továbbképzi magát folyton, a 8 általános végzettségű társa meg lehet, h azonnal gyereket akarna.


Vagy pl. az egyiküknek megfelel egy akármiylen ház vidéken,egy kihalt kis faluban, tökmindegy,h buszok sincsenek, még egy mozi sem, színház, zeneiskola a gyereknek, a másiknak lehet, h mindezek fontosak lennének.


És még ezernyi példát lehetne sorolni.

2016. ápr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
40%
Sokszor a józan paraszt ész többet ér, mint 3 diploma. Nem számít az iskola, a végzettség, anélkül is lehet értelmes, intelligens, kellően tájékozott az illető. 3 diplomám van, a párom szakmunkás villanyszerelő, és nagyon jól működik a kapcsolatunk.
2016. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Adódhatnak-e? Hogy a fenébe ne adódnának! Előbb-utóbb úgyis kibújik a szög a zsákból a nőnél, hogy "te csak egy nyamvadt kis szakács vagy, én meg már a harmadik diplomámért harcolok". Hülye az, aki szerint ebből nem kerekedhet konfrontáció. Meg aztán mit szólnak a barátnők (akik szavára amúgy szívesen alapoznak a nők), hogy ő egy többdiplomás küzdőszellem, a hapsija meg csak egy léhűtő szakács, aki a kis pongyola szakmájával elvan a langyosban. Ugyan már, csajok, annyira szánalmas ez az áltoleranciátok. Nevetséges. :D
2016. ápr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

Már sok ilyen kérdés volt, itt aminél sok "toleráns" (vagy naív?) válaszoló azt írta, hogy hát diploma nélkül is lehet valaki értelmes/talpraesett.


Persze lehet okos amúgy, de azért megkérdezném, hogy ha valaki okos, akkor hogy-hogy még egy érettségit sem sikerült megszereznie, aminek a komplexitása manapság a 4 alapművelettel vetekszik? Hogy lehet valaki nyitott a világra, ha semmilyen érdeklődése nem volt, amely területen tanulhatott volna legalább a középiskola befejezéséig.


Persze, hogy adódhatnak problémák. Nagyon is. Nem kell elhinni a "szerelem mindent legyőz" bullshitet.

2016. ápr. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
26%

Egyetértek #15 válaszával.

N

2016. ápr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
77%
Kérdés, hogy ebben az esetben pl. miért nincs érettségije a pasasnak? Mert nem mindegy, hogy azért, mert egyszerűen nem érdekli, vagy mert mondjuk el kellett mennie dolgozni, szülőt ápolni, és nem volt rá ideje... mert ha emellett amúgy szomjazik a tudásra, és olvasott stb., akkor sztem nem biztos, hogy akkora kulturális különbségek vannak.
2016. ápr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
32%
Problema abbol adodhat ha emiatt a kepzetlen tarsnak kisebbsegi komplexusa van, es frusztralja a parja muveltsege, egyebkent nem gond.
2016. ápr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

Ha okos akkor hogyhogy még éretségit se sikerült leraknia? Ez se függ össze,talán mert feleslegesnek érezte. Amúgy meg csak az éretségivel nem nagyon megy az ember semmire. Nekem is alig sikerült mert utáltam tanulni. Magánnyomozó a szakmám,az kiváloan sikerűlt ,mert érdekelt is. Elhelyezkedni nem tudtam vele az elején a tapasztalat hiányába. 4évig gyárba (Autolivbe) dolgoztam,melette csináltam meg a sulit. 2 évig sorfelelős voltam,nem azért mert olyan a végzetségem,hanem mert a munkám rendesen végeztem. Nálunk a műszakvezetőnek 8általánosa van,mégis ott tart ahol. Nem a végzetség a lényeg,attol még az élethez lehet hülye sok pl diplomás ember.

Én jelenleg buszvezető vagyok,nem azért mert nem lennék képes másra,hanem azért mert ezt akarom csinálni,nálunk jól is fízet,jobban keresek mint pl egy tanár.

Van egy kolégám,ugye buszvezető,8általánosa van. 10éve házasok,a felesége birónő...mégis jól elvannak.

Nem mindenkinél gond ez!

2016. ápr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
19es vagyok. N24
2016. ápr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!