Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagyjam a szerelemért?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagyjam a szerelemért?

Figyelt kérdés

1,5 éve együtt élek egy nálam 8 évvel idősebb nővel. A harmincas éveim elején járok, neki két gyereke van, nekem még nincs. Komoly alkohol problémákkal küzd, ami sajnos keményen kihat a gyerekekre, ezen felül a munkahelye is igen stresszes, de mivel a cég egy része az övé, így a váltást elképzelhetetlennek tartja.

Nem mondom hogy nem szeretem, illetve nem kötődöm hozzá, de többnyire a lelkiismeretem beszél amellett, hogy ne hagyjam el, segítsek neki és a gyerekeknek valamilyen úton módon kilábalni ebből a helyzetből.

Nos, ez eddig szép és jó, de betoppant az életembe egy nő, akiben minden szituációban A NŐ-t látom. Az érzéseink kölcsönösek, amit jó ideje próbálunk elnyomni, talán magamnak sem mertem beismerni, de én beleszerettem. Sosem kért arra, hogy hagyjam ott érte a jelenlegi életemet és soha nem is fog, de a lelkem mélyén tudom, hogy velem akar lenni.

Egyszerűen őrlődöm a két nő között. Megfogadtam, hogy a jelenlegi társam kezét nem engedem el, amíg jobban nem lesz és úgy nem érzem, hogy tudja egyedül is irányítani az ő és főleg a gyerekei életét. Nincs családja, nincsenek barátai, akik segíthetnének, tartok tőle, hogyha én is elfordulok tőle, csak még rosszabb lesz a helyzet. Beledöglenék, ha valami történne velük, viszont úgyérzem lemaradok a lehetőségről és elsétál mellettem a boldogság.


Hetek óta csak vívódom, hogy mi lenne a helyes. Bűntudatom van, mert ilyen érzések indultak el bennem. A páromat valahol átverem, ezt a nőt pedig "szédítem". Vagy legalábbis így érzem akkor is, ha tudja mi a helyzet. Vágyom rá minden egyes zsigeremmel, alig bírom megállni, hogy ne simítsam végig a karját, avagy ne öleljem át.


Mi a francot tegyek? Áldozzam be magamat egy család épségéért, vagy csináljam amit a szívem diktál? Egyszerűen az eszem tudja mi lenne a helyes, de a lelkem egyértelműen a tudomásomra akarja hozni, hogy nem jó cipőben járok.



2016. máj. 7. 07:14
1 2
 1/17 Noren1989 ***** válasza:

Hááááát, érdekes a helyzeted. A gyerekeknek te gyakorlatilag nem vagy senkije, a 8 évvel idősebb nőt nem szereted...Szánalomból vagy vele, ha jól értem.

Én lépnék, és építenék egy teljes életet a párommal, a helyedben.

Kegyetlenül hangzik, de a veled sem biztos, h bárki szánalomból együtt lenne, nem kapsz ezzel az együttéléssel gyakorlatilag semmit sem, igaz?

26/F

2016. máj. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Tiszta pillanatában jól megvagyunk, de sajnos tényleg sok az alkohol az életében. Ez az egyetlen dolog ami miatt gondolkodom a továbblépésen, illetve az, hogy mindig is szerettem volna saját gyereket. Tőle ezt egyértelműen nem kaphatom meg.

Elfogadja a segítséget, tudja hogy problémája van, elvonóra jár. Talán ha ezen túl van és látnám eredményét, akkor már nyugodtabb szívvel ott hagynám, de ez még hónapok kérdése. Én viszont most érzem azt, hogy el fog sétálni mellettem a boldogság eme NŐ személyében, hiszen nem fog örökké várni rám.

Sajnos vagyok annyira hülye, hogyha úgyérzem, hogy 3 ember élete múlik rajtam, akkor nem engedem el a kezüket az önös érdekeim miatt.

Igazából csak külső szemlélők véleménye érdekelne a helyzettel kapcsolatban, a döntés úgyis az enyém.

2016. máj. 7. 09:13
 3/17 anonim ***** válasza:

Biztos én vagyok egy sz*r ember, de én nem áldoznám fel az egész életemet egy olyan ember boldogságáért, akit nem is szeretek.

Ha jól veszem le, amit mondasz: most van egy nő, akivel nem vagy boldog, szimplán sajnálatból vagy vele. Az életed álma vele nem fog teljesülni (a saját gyerek).


Viszont van egy olyan nő, akivel meg ezt mind meg tudnád kapni: boldogság, gyerek, család, stb.


Nem vagy még túl öreg ahhoz, hogy elkezd a saját családod építését, viszont nem vagy elég fiatal már ahhoz, hogy "megtehesd", hogy pazarlod az idődet.


Én biztos, hogy nem maradnék ebben a kapcsolatban, függetlenül attól, hogy van-e másik nő a láthatáron vagy nincs.

2016. máj. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Költőnő? ***** válasza:
Mit tesz az alkoholproblémái ellen?
2016. máj. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
En a helyedben leulnek vele es elmondanam mi a helyzet, szakitanek es emellett felajanlanam a baratsagomat, hogy segitek neki es mint barat mellette leszek. Ha ertelmes, akkor meg kell ertenie. Fontos hogy jol talald a dolgot. Vele nem maradnek. 34N
2016. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha most nem lépsz a saját életed boldogságáért, később nagyon-nagyon fogod bánni.
2016. máj. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Megertenem a sajnalatot, a szanalmat, azt hogy felaldozod magad h boldogtalanul elj de csak akkor ertenem ezt mind meg ha a gyerekek a tied lenne,mivel a gyerekekert teszed. Azert mert alkohol problemai vannak a parodnak neked nem kell boldogtalanul elned. Ha annyira segiteni szeretnel, maradjatok baratok, baratilag segitesz neki de ezek mellett az eletedet rendezed,csaladot alapithatsz. Viszont a masik lannyal megkell beszelned , el e fogadja azt hogy te a mostani paroddal ő mellette baratok maradjatok. Mert nem mindenki toleralja azt ha uj kapcsolatba az exel tobbet van foglalkozva. Nem vagy mar fiatal, hidd el megbanod a dontest ha nem lepsz tovabb. Ulj le beszelni, kulon kulon mindket novel, ki hogy gondolja , akarja tovabb. Donts okosan.

Szerintem lepj tovabb de a jo viszonyba maradj a mostanival alkoholproblemai miatt

2016. máj. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Mivel egy értelmes, komoly érzelmi intelligenciával rendelkező nőről van szó, ezért valószínűleg elfogadná, ha barátként a jelenlegi társam mellet maradnék, viszont nem gondolom, hogy őszintén mellettem tudna állni ebben a helyzetben (amit meg is értek), hiszen valljuk be... Kinek tetszene, ha a volt párját pátyolgatná a szerelme? Ha összeszedné az exe gyerekeit suli után 4 órával az utcáról, mert az anyjuk olyan részeg, hogy elfelejtett értük menni? Ha hajnali 3-kor rohanok az exemért, mert az ismerősei szólnak, hogy mindenáron autóba akar ülni részegen és még sorolhatnám. Szerintem ezeket a legmegértőbb társ sem tolerálná hosszútávon.

Én nem akarom őt kicsinálni érzelmileg, ezért nem is tartom, avagy tartottam ezt helyes megoldásnak. Komoly határvonalat kellene húzni ebben, hogy meddig megyek el, ami nehéz, mert bizony ha engem hajnalban felhívnak, hogy baj van, akkor nem tudnék megfordulni és tovább aludni mondván, hogy semmi közöm hozzá.

2016. máj. 8. 10:41
 9/17 anonim ***** válasza:
Ez mind szep amit irsz, hogy igy a sorsukat magadra veszed, viszont lemaradsz a boldogsagrol es elmennek az eveid. Hidd el nem eri meg. Kotodest , megszokast erzel a parod irant. Es a gyerekek edesapjaval mi van? Miert pont teged ertesitenenek ha baj van? Nem a gyerekeid. Viszont ha ilyen alkoholista, gyamugyre kene menni, lehet eszbe kapna es letenne a piat, ha a gyerekei fontosak neki. Ha nem, akkor a gyerekeknel jobb az anyjuk nelkul. Azert egy probat meger mind a ket nővel beszelni. Veszteni nem vesztesz semmit.
2016. máj. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is ez már inkább a gyámügy dolga lenne, nem a tiéd. Nem a te gyerekeid. Az apjuk elhunyt, vagy miért nem ő foglalkozik velük?

Abban igazad van, hogy nem viselné el az új barátnő azt, hogy pátyolgasd a régit.. de nem is kéne pátyolgatnod. Lépj ki a kapcsolatból, és ha tényleg ilyen gondjai vannak, amiket írsz, akkor gyámügy..

2016. máj. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!