Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki egyke és egy viszonylag...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki egyke és egy viszonylag nagy házban lakik anyjával, aki beteg annak fontos egy külön lakás, párkapcsolat miatt?

Figyelt kérdés
2016. máj. 23. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem, de olyanokkal keressen kapcsolatot, akiket ez nem zavar. Én pl. sem a saját sem a párom szüleivel nem költöznék össze, csak ha nagyon-nagyon muszáj, és akkor is csak rövid távra. Ha meg ápolni kell a szülőt, akkor át lehet járni, vagy meg lehet fizetni ápolót.

Nekem anyai nagyszüleim szorulnak rá már segítségre, de ők ragaszkodtak hozzá, hogy egyik gyerekükkel sem költöznek össze, így a hozzájuk legközelebb élő nagybátyám jár át hozzájuk. Egyébként senkitől nem várható el, hogy feladja pl. a megélhetését biztosító munkáját betegápolás miatt.

2016. máj. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha 20 év feletti férfi, akkor igen, mert ebben a korban már nem kell a nőknek az, aki az anyjával él.
2016. máj. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha emeletes ház akkor fontos? Konyha az nincs az emeleten
2016. máj. 23. 15:27
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Én még közös lépcsőházban/udvarban sem szívesen élnék szülőkkel, van, akinek meg a közös háztartás sem probléma.
2016. máj. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
lakhatsz te 2 generációs családi házban 500nm2en is a szüleiddel, úgy hogy nem is találkoztok. A nőknek csak annyi jön le, hogy a szülőkkel laksz.
2016. máj. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Engem sosem zavartak a párom szülei, sőt! Sokáig én gondoztam a nagymamámat, nekem a családi élethez hozzá tartozik, hogy gondozzuk a szülőket.


Engem alapvetően az összeköltözésben mindig az zavart, ha ilyen helyzetben a párom nem igényes, csak beköltöztet oda, ahol ő lakik.


A minimum, hogy van helyem, ahová elrakhatom a cuccaimat, van szoba, ahova bezárkózhatok. A többi a szülő hozzáállásán múlik. Ha elfogad lakótársnak, és felnőttként kezel minket, én tudok alkalmazkodó lenni :).

2016. máj. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én biztos nem laknék együtt más szüleivel (nekem ők csak idegenek, otthon meg nem akarok alkalmazkodni), főleg nem akkor ha közös a konyha, és azt sem szeretném ha a párom az egész életét feláldozná az anyja ápolására, szóval nálam sajnos nem jöhet szóba ilyen férfi, de ezzel nem mindenki van így. Eleve nem szeretnék olyan helyen élni amibe nem tettem bele semmit és smemi közöm hozzá.
2016. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Értsétek már meg, hogy a "külön élés" nem abból áll, hogy hány nm-en osztozkodtok, hanem az önálló életvitelen.

Egy ingatlanon is lehet külön élni, ha két teljesen elszeparált lakrészről van szó (bár a magam részéről ez inkább hátrány, mert akkor garantált, hogy ez így is marad, nem lehet elköltözni a szülők közeléből, hiszen "ott a lakás").

A külön élés azt jelenti, hogy valaki saját háztartást vezet, külön rezsicsekket kap és fizet be, tehát képes hónapról hónapra önállóan gazdálkodni a jövedelméből.

Hogy miért várjuk el ezt, mi nők? Azért, mert ha össze akarunk költözni valakivel, akkor ugyanezt kell majd megvalósítani, és mert nem szeretnénk házicselédek lenni.

Bizonyára vannak kivételek, de a tapasztalat azt mutatja, hogy aki az anyja szoknyája mellett él harmincasként-negyvenesként, az nem tud összedobni magának egy egyszerű vacsorát, nem tudja, hogy működik a mosógép, nem tudja, hogy a tányérok nem maguktól mosódnak el, hogy a kaja nem magától kerül a hűtőbe...

Fiatalon beleugrottam egy ilyen kapcsolatba, és nagyon szomorú tapasztalatokra tettem szert, mert csak az volt meg a ház körül, amit én megcsináltam.

30 felett már igenis elvártam, hogy a férfinak legyen valami fogalma az önálló életről, és ne csak egy saját szobája legyen a szülői házban.

2016. máj. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én igénylem a távolságot a szülőktől. Egy beteg ember ápolása meg felér egy teljes állással, és meg sem fizetik. Volt kolléganőm, akik egész családdal ápolták a beteg nagypapát, nagyon kimerítette őt is, és így járt dolgozni. Ezt így nem lehet. Most vagy feladom a munkámat, nem vállalok gyereket, amíg ápolni kell, és ápolással foglalkozom, de akkor legyen elegendő tartalék, vagy elmegyek dolgozni, élek a párommal külön, tervezzük a saját családot, gyereket, és a beteg idős rokont rábízzuk szakemberre, aki ezért fizetést kap, amellett meg mi besegítünk, amibe tudunk.
2016. máj. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!