Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy kis elmélkedés, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy kis elmélkedés, hogy miért is van egy párkapcsolatban, hogy az egyik fél "kisajátítós"?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 21 éves fiú vagyok, barátnőm is szintúgy 21 éves. Sokat gondolkodtam, hogy barátnőm miért kisajátítós, birtoklós személyiség is egyben. Nyilván a múltban elszenvedett traumák párkapcsolatban, avagy azon kívüli életterén. Szerintetek mi okozhatja ezt ? Szép napot.

2016. jún. 5. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%
szerintem lepj tovabb, az ilyen csajjal kesobb sok baj lesz.
2016. jún. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Az is lehet hogy te mindenkivel kozvetlen vagy, foyton tarsasagba jarsz igy azt erzi hogy nem forditasz ra eleg figyelmet es ezert teszi.
2016. jún. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem járok el úgy, igaz közvetlen vagyok de nem járok el annyit, az időmet főleg Ő tölti ki nálam. Féltékenykedős is.
2016. jún. 5. 11:41
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Van egy elméletem.Szinte csak ilyen srácokat fogtam ki...Olyan szinten kivoltak,hogy még a barátnőimre is féltékenyek voltak.Kiderült,hogy ezért,mert nem szerettek "osztozkodni" a szeretetemen...Valszeg túl közvetlen vagyok,de ez nem hiba szerintem.Meg az is rájátszott,hogy sok embernek tetszem.És ezeknek az egyvelege ezt válltotta ki..a birtoklási mániát.Na meg az emberek nagy része amúgy is ebben szenved.Kár szépíteni ezt.


Lehet a barátnőd szereti a túlzott romantikát,szeret veled elbújni a világ elől.Meg ugye itt van megint a birtoklási vágy.

Nem ismerlek,de megmerem kockáztatni,hogy nem vagy valami introvertált személyiség ,és szereted a társaságot.Ez is kiválthatja (csak úgy,mint nálam).

2016. jún. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szergej55 ***** válasza:
55%
Ilyen emberrel tapasztalataim alapján hosszabb távon lehetetlen kapcsolatban maradni úgy, hogy te nem sérülsz, nem épülsz le. Akinek ilyen fajta birtoklási mániája van, nem is nyugszik meg addig, amíg mindenkit el nem mart mellőled. A barátnődnek vannak egyéb pszichés problémái?
2016. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy szeretek társaságban is lenni, de ugyanannyira kettesben lenni barátnőmmel, szóval nem az van hogy állandóan eljárok. Pedig próbálok nem okot adni rá hogy féltékeny legyen vagy valami ilyesmi. Tegnap voltam haverommal meg barátnőjével, meg még két lánnyal, akiket nem ismerek. És nagyon ideges volt meg minden, de tényleg sose adtam neki féltékenységre vagy bármi feszkóra okot. 3 hónapja vagyunk együtt. Biztos vannak pszichés problémái, csak nem tudom pontosan megnevezni azt a diagnózist.
2016. jún. 5. 12:13
 7/11 A kérdező kommentje:
Csak nőkkel van így, van egy lány barátom akivel 2 éve barátságban vagyok, dekoratív lány. De még nem találkoztunk, és konkrétan nagyon zavarja hogy beszélgetek vele facen. Haverokkal nincs így, simán elenged meg minden.
2016. jún. 5. 12:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ismeri a barátnőd is azt a mondást, hogy nincs olyan, hogy férfi-nő barátság. Onnantól, hogy az adott ismerősnek az a legfontosabb jellemzője, hogy dekoratív (ergo külsőleg bejön neked) nem csoda a féltékenység.

Persze ezt meg lehet tanulni kezelni, nyilván a barátnődnek ezt még gyakorolnia kell.

2016. jún. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Némi önbizalomhiánnyal nem küzd véletlenül a barátnőd? Mert ezek a problémák általában kéz a kézben járnak.
2016. jún. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De, önértékelési problémái vannak sajnos.
2016. jún. 6. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!